مهندسی نوآورانه عملکرد باتری را بهبود می بخشد

1027795 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ محققان نشان داده اند که نوآوری هایی وجود دارد که از طریق آنها می توان عملکرد باتری را با استفاده از طرح های نانومقیاس بهبود بخشید.

وابستگی بشریت به باتری‌های تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ، وسایل نقلیه الکتریکی و ذخیره‌سازی انرژی، جستجو برای فناوری باتری بهتر را هدایت می‌کند. برای دهه‌ها، باتری‌ها برای ذخیره انرژی به ذرات ریز متکی بوده‌اند، اما تحقیقات جدید تیمی در موسسه پلی‌تکنیک Rensselaer نشان می‌دهد که استفاده از مواد پیشرفته که شامل «ذرات چند مقیاسی» می‌شود، می‌تواند باتری بهبود یافته‌ای ایجاد کند که قادر به ذخیره انرژی بیشتر است و عمر طولانی‌تری دارد. این نوع باتری ها سریعتر شارژ می شوند.

در مطالعه‌ای که اخیراً در Nature Reviews Materials منتشر شد، یک تیم چند رشته‌ای متشکل از مهندسان شیمی، دانشمندان مواد و مهندسان مکانیک نشان دادند که استفاده از فناوری نانو در باتری‌ها عملکرد باتری را بهبود می‌بخشد. مقاله ای با عنوان “نانو در مقابل ریزساختار در الکترودهای باتری” منتشر شد که آندها و کاتدهای ساخته شده از نانومواد را در مقابل ریزذرات مقایسه می کرد و نتیجه می گرفت که ترکیبی از این دو، به ویژه ریز ذرات حاصل از استفاده از نانوساختارها، به توسعه باتری های بهتر کمک می کند. این باتری ها نیازهای انرژی آینده را برآورده می کنند.

انتهای پیام/

  3 انتصاب جدید در سازمان تنظیم مقررات رسانه های فراگیر صوتی و تصویری

دیدگاهتان را بنویسید