مهمترین علائم و نشانه های بارداری چیست؟ – اندیشه معاصر

هرچه زودتر از بارداری خود مطلع شوید، بهتر می توانید از بارداری خود مراقبت کنید. اگر باردار هستید، هرگز برای تصمیم گیری برای تغییر سبک زندگی دیر نیست. سیگار را ترک نکنید قهوه (الکل و ورزش) ننوشید، از ویتامین ها یا داروهایی استفاده نکنید که ممکن است برای درمان برخی از مشکلات اصلی شما لازم باشد، یا حتی ممکن است مصرف آنها را متوقف کنید.

علائم بارداری این فقط حالت تهوع نیست، بلکه توجه به علائم متعدد قبل از نشان دادن نتیجه مثبت آزمایش خون است. بارداری تغییرات فیزیکی و هورمونی زیادی را برای زنان به همراه دارد.

بارداری عمدتاً با تغییرات زیادی همراه است. این تغییرات هم جسمی و هم روحی هستند، اما به خاطر داشته باشید که تغییرات بارداری برای همه خانم ها یکسان نیست و معمولا شدید و خفیف است و به خاطر داشته باشید که ممکن است یک یا چند مورد از علائم بارداری را نداشته باشید.

مهمترین و اولین علائم بارداری در روزهای اول چیست؟

1- حساسیت و درد قفسه سینه یکی از شایع ترین علائم بارداری است

یکی از نشانه های بارداری حساس شدن سینه ها و نوک سینه ها است که معمولاً در 3 هفته اول بارداری به وضوح خود را نشان می دهد. سینه های متورم و ملتهب در دوران بارداری مشابه سینه های قبل از قاعدگی است. درد قفسه سینه در دوره بارداری پس از پایان سه ماهه اول به طور قابل توجهی کاهش می یابد زیرا بدن با مقدار هورمون ها سازگار شده است.

2- گرفتگی عضلات را می توان یکی از مهم ترین علائم بارداری دانست

در اوایل بارداری گرفتگی و درد در عضلات زیر شکم و لکه بینی به ندرت دیده می شود و در صورتی شایع است که یکی از علائم اصلی بارداری است.

  عملیات روسیه علیه ائتلاف آمریکایی در سوریه

3- حالت تهوع و بیزاری از غذا از علائم شایع برخی از زنان است

اگر تازه باردار شده اید، بوی سبزی یا قهوه بعید است احساس بدی در شما ایجاد کند و برخی بوها باعث حالت تهوع می شوند که یکی از شایع ترین علائم بارداری در روزهای اول است. اگرچه به طور کامل تایید نشده است، اما این مورد از علائم بارداری یکی از عوارض استروژن در بدن افزایش آن است. در دوران بارداری، ممکن است متوجه شوید که دیگر غذاهایی را که دوست دارید دوست ندارید.

حالت تهوع برخی از زنان یک ماه پس از بارداری دچار تهوع صبحگاهی می شوند. برخی دیگر انجام می دهند علائم بارداری یکی دو هفته زودتر برایشان اتفاق می افتد. البته حالت تهوع در دوران بارداری نه صبح. حالت تهوع همراه با استفراغ می تواند در هر زمانی از روز رخ دهد. حدود نیمی از زنان بارداری که حالت تهوع دارند، پس از سه ماهه دوم به طور کامل بهبود می یابند. البته گاهی این علائم بارداری می تواند تا ماه چهارم ادامه داشته باشد.

4- علائم بارداری را می توان نوسانات خلقی نامید

این بسیار طبیعی است که در دوران بارداری تعادل عاطفی نداشته باشید و خیلی زود خلق و خوی خود را تغییر دهید. دلیل آن تغییر هورمون ها در بدن و تاثیر آنها بر سیستم عصبی است. واکنش هر کس به این موضوع متفاوت است علائم بارداری ایناهاش. برخی از زنان باردار احساسات شدیدی را تجربه می کنند – خوب یا بد – در حالی که برخی دیگر افسرده یا مضطرب می شوند.

  نحوه برگزاری امتحانات ترم اول دانش آموزان کلیه پایه ها اعلام شد + جزئیات - اندیشه معاصر

تکرر ادرار یکی از علائم اولیه و اولیه بارداری است

تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث افزایش جریان خون به کلیه ها می شود. این باعث می شود که مثانه خیلی سریع پر شود و شما باید خیلی سریع به توالت بروید. این علائم بارداری از هفته ششم سه ماهه اول شروع می شود.

تکرر ادرار در دوران بارداری ادامه خواهد داشت و پس از 3 ماه به تدریج بهبود می یابد.

6- علت خستگی در بارداری چیست؟

این احتمالاً به دلیل افزایش مداوم هورمون پروژسترون است که بر خواب زنان باردار تأثیر می گذارد. البته تهوع صبحگاهی و تکرر ادرار در شب نیز در خستگی و بی حالی بی تاثیر نیست. پس از ورود به سه ماهه دوم، احساس خستگی کمتری خواهید داشت. البته این علائم بارداری در اواخر بارداری دوباره به سراغ شما می آیند، زیرا مدام وزن بیشتری نسبت به خودتان حمل می کنید و شب ها راحت نمی خوابید.

7- یکی از شایع ترین علائم بارداری یبوست است

یبوست در بارداری به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری شایع است که عملکرد دستگاه گوارش را کند می کند. برای کاهش این عارضه آب فراوان بنوشید، ورزش کنید و غذاهای پر فیبر مصرف کنید.

8- آیا سرگیجه نشانه بارداری است؟

سرگیجه و ضعف ناشی از اتساع عروق، افت فشار خون و افت قند خون در زنان باردار مشاهده می شود و می تواند به عنوان یکی از علائم اولیه بارداری در نظر گرفته شود.

9- یکی از بهترین علائم بارداری قطع قاعدگی است

برای آن دسته از زنانی که سیکل منظمی دارند، توقف قاعدگی می تواند نشانه خوبی باشد. اما اگر سیکل منظمی نداشته باشید، ممکن است علائم دیگری مانند تکرر ادرار، حالت تهوع، سینه های سفت و دردناک و احتمال بارداری را مشاهده کنید. با مشاهده این علائم بارداری، سریعا به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات مختلفی را انجام دهید تا مطمئن شوید باردار هستید.

  اولین قتل قرن چگونه اتفاق افتاد؟ - اندیشه معاصر

10 – تشخیص بارداری با آزمایشات آزمایشگاهی

آزمایش خون و ادرار مثبت یا منفی بودن بارداری را مشخص می کند. هر دو بخش با اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود. سطح این هورمون در آزمایش خون از 8 تا 10 روز و در آزمایش ادرار از روز 21 تا 28 بارداری قابل تشخیص است. گاهی اوقات آزمایش ممکن است منفی باشد حتی اگر باردار هستید.

در این صورت در صورت داشتن هر یک از علائم بارداری، پس از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید.

11- تب یکی از علائم اولیه بارداری است

شما احتمالاً زمانی باردار هستید که دمای بدن شما در صبح و قبل از اینکه بیدار شوید و غذا بخورید بسیار بالا است و این حالت تا 3 هفته ادامه دارد.

12- نتیجه مثبت از تست بارداری خانگی

همه تبلیغات ارائه شده توسط شرکت های تولید کننده این تست ها، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از تاخیر دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر قبل از آن تاریخ آزمایش دادید و نتیجه منفی بود، حتماً چند روز بعد این آزمایش را تکرار کنید. این را در نظر داشته باشید، جنین قبل از اینکه بدانید باردار هستید و زمانی که به چندین مورد مشکوک هستید رشد می کند علائم بارداری شما باید مراقب سلامتی خود باشید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263430

دیدگاهتان را بنویسید