مهلت 3 هفته ای وزارت راه برای جذب سرمایه گذار

مقرر شد وزارت راه ظرف مدت 3 هفته بسته ها و راه های تامین مالی پیشنهادی را برای اجرای پروژه های اولویت دار در دست اجرا و همچنین حفظ شبکه حمل و نقل جاده ای و آبی کشور تدوین و ارائه کند.

2439 224 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمد محبر در این دیدار با اشاره به توسعه بخش حمل و نقل کشور به عنوان یکی از رویکردهای اصلی دولت سیزدهم گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که توسعه ریلی و ریلی شبکه جاده ای اعم از آزادراه ها و بزرگراه ها در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. زیرا شبکه حمل و نقل ستون فقرات توسعه کشور است.
معاون اول رئیس جمهور توسعه خطوط ریلی و جاده ای کشور را لازمه توسعه ترانزیت در کشور دانست و افزود: در صورت رونق ترانزیت و تحقق اهداف تعیین شده در این بخش، در مدت زمان کوتاهی ما سرمایه گذاری های انجام شده برای توسعه حمل و نقل را بازیابی می کنیم و حمل و نقل ریلی و جاده ای کشور خواهیم بود.

این مخبر بر اهمیت توسعه حمل و نقل ریلی در کشور تاکید کرد و خاطرنشان کرد: توسعه شبکه ریلی در رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال نقش اساسی دارد و با توجه به اینکه ایران با 15 کشور همسایه است، توسعه خطوط ریلی در کشور گامی رو به جلو است، استفاده از فرصت های ترانزیتی و کاهش خسارات جانی و مالی در تردد خودروها حائز اهمیت خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با یادآوری اینکه منابع دولت برای توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای نسبتاً محدود است، بر لزوم ایجاد تنوع در تامین منابع مالی لازم تاکید کرد و گفت: جذب سرمایه برای مردم، مشارکت بخش خصوصی. و استفاده از روش تامین منابع مالی خارجی می تواند کمک شایانی به تسریع روند توسعه حمل و نقل در کشور کند وگرنه تنها با منابع دولتی نمی توان به اهداف تعیین شده در زمان معقول دست یافت.

  خودرو فقط با این شرایط وارد می شود!+ جزئیات - اندیشه معاصر

افشاگر به وزارت راه و شهرسازی مأموریت داد تا بسته پیشنهادی جذب سرمایه گذاری و روش های مختلف تامین مالی برای هر یک از پروژه ها، کریدورها و خطوط ریلی و جاده ای در دست ساخت را تهیه و به تصویب نهایی برساند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت حمایت ها، حمایت ها و مجوزهای لازم را برای وزارت راه و شهرسازی برای استفاده از اعتبارات عمومی و منابع مالی بخش خصوصی و خارجی انجام خواهد داد و لازم است این وزارتخانه برنامه ریزی کند. به گونه ای که مردم و بخش خصوصی بتوانند در پروژه های حمل و نقل ریلی و جاده ای سرمایه گذاری کنند.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به افزایش دو و نیم برابری حمل و نقل بار در ترانزیت ریلی در سال گذشته، بر هدف این وزارتخانه برای تحقق کامل شبکه حمل و نقل جاده ای و ریلی در کمترین زمان ممکن تاکید کرد. و افزود: با تامین اعتبار لازم می توان در سال آینده 293 کیلومتر بزرگراه و 858 کیلومتر بزرگراه و 1000 کیلومتر راه آهن در برنامه کوتاه مدت توسعه راه اندازی کرد.

در این جلسه معاونان وزارت راه و شهرسازی گزارش هایی از آخرین وضعیت پروژه های حمل و نقل کشور از جمله راه آهن و ریلی و همچنین شبکه راه و بزرگراهی کشور ارائه کردند و ضمن تشریح آخرین وضعیت موجود، اعتبارات لازم را برای حفظ شبکه حمل و نقل جاده ای و ریلی و همچنین ایجاد و تکمیل پروژه های مربوط به توسعه راه آهن و حمل و نقل جاده ای ارائه کرد.

  ضرورت تحکیم ارتباط بین هیئت حاکمه و دانشکده ها و موسسات تحقیقاتی در کشور

در این جلسه مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت 3 هفته بسته ها، پیشنهادات و روش های تامین مالی را برای اجرای پروژه های اولویت دار در مرحله اجرا و همچنین حفظ و نگهداری راه ها تدوین و ارائه کند. شبکه آبیاری کشور

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید