مهدی عبدی; سریع، خشمگین – فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگرچه جدول گلزنان لیگ برتر با گادوین مانکس که با 11 گل در صدر جدول قرار دارد، در این مرحله چندان جالب و از نظر آماری مناسب نیست، به خصوص که 8 گل از آن گل ها از نقطه نظر است. این یک پنالتی بود تا نشان دهد آقای گل از گلی که در اواسط بازی به ثمر رسیده راضی نیست.

اما مهدی عبدی با هفت گل زده در رده سوم جدول با برترین گلزنان قرار دارد که هیچ یک از گل هایش از روی پنالتی نبودند و با حضور مهدی ترابی این امتیاز را کسب نکرد.

مهاجم جوان پرسپولیس با اینکه به تازگی به این تیم معرفی شد اما بنا به دلایلی نتوانست مسیر پیشرفتی را که در پیش گرفته بود به شکل مطلوب طی کند. او در سه فصل حضورش در پرسپولیس تاکنون 19 گل به ثمر رسانده و احتمالاً خیلی بیشتر از این تعداد آمارش را بهتر کرده است. از روز اولی که گابریل کالدرون به او فرصت داد و با گلزنی مقابل استقلال برای خود نامی دست و پا کرد تا تنها بازی بعدی این تیم مقابل پیکان که با کارت قرمز زودهنگام او همراه بود، همیشه به نوعی عبدی را می دیدیم که او می توانست یا به تنهایی بازی را هدایت کند یا اگر تماشاگران در ورزشگاه بودند، تمام فضای ورزشگاه را به سمت آن هدایت کند تا موقعیت ها و عملکرد ضعیف را از دست بدهد. بازیکن مستعدی که بعد از علی علیپور دومین چهره مطرح روستای کراهیل در خط حمله پرسپولیس است و با توجه به سن و سالش می تواند آینده بسیار خوبی داشته باشد.

  استخدام کارشناس حقوق ثابت، پورسانت و بیمه تکمیلی در تهران - اندیشه معاصر

عبدی بعد از گل دوم شادی جالب با نگاهی به داوید نوشی صوفیانی دروازه بان مس تسلیم شد.

(عکس از سعید زارعیان)

اما عبدی در شرایطی که در این فصل به خصوص پرسپولیس با کمبود گلزن و مهاجم مواجه بود، گاها با رفتارهای بی تدبیری که داشت، عدم اعتماد به یحیی گل محمدی او را به نیمکت میخکوب کرد. چهره ای که با وجود سن کم، تمام اهداف تاریخی باشگاه را به او نسبت می دهند، اما از پتانسیل بالای آن معلوم نیست چرا از پیشرفت و جاه طلبی بزرگی که می تواند به دست آورد، بهره نمی برد. گل صعود به فینال و گلزنی در دربی و البته تنها گل پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا، کارنامه او در این باشگاه را حتی از مهاجمان سرشناس درخشانتر کرد و می توان انتظار داشت که موفق، گلزنی و … البته در اکثر مسابقات تاثیرگذار است. نباید دور از انتظار و رویا تلقی شود.

عبدی که در ابتدای فصل پس از گلزنی مجدداً رو به افول بود، با سیلی به مصاف یحیی گل محمدی رفت و در بهترین لحظه ممکن روی نیمکت نشست و البته خوش شانس بود که باز هم کتف حامد پاکدل همای سعادت مصدوم شد. موافقت کرد که دوباره شانس حضور در ترکیب اصلی را پیدا کند.
این چرخش و نیمکت نشینی او را در بهترین لحظه فصل به خودش بازگرداند تا عبدی با دبل پاک در جدال با رفسنجان کپر کارش را به بهترین شکل تمام کند. مهاجمی که تا به حال 7 گل به ثمر رسانده است، در حال حاضر بیشترین تعداد گل زده توسط مهاجمان دیگر لیگ را دارد که شانس زدن یک پنالتی را نیز داشته اند.

  دعوت به همکاری در ارائه کد نمایندگی به نمایندگی 1166 بیمه سامان در 6 استان - اندیشه معاصر

کمال روی دوش عبدی مهاجم جوان پرسپولیس از فشار انگشتان دروازه بان هافبک روی استخوان ترقوه دل خوشی ندارد!

(عکس از امیر خیرخواه)
گادوین مانچا (11 گل، 8 پنالتی) برتری دارد و کوین یامگا مهاجم نیجریه ای استقلال (8 گل، 4 پنالتی) و لوسیانو پریرا (7 گل، 4 پنالتی) در رده های بعدی قرار دارند. در این بین مهدی عبدی با هفت گل زده بدون استفاده از پنالتی در زمین حاضر شد. اگرچه ممکن است در 10 بازی باقی مانده کار سختی داشته باشد، اما اگر با همین اعتماد به نفس و البته تلاش و بدون دست کشیدن از جاه طلبی آن را دنبال کند، در 10 بازی باقی مانده به سختی می تواند برایش تفاوت بزرگی ایجاد کند. ; طلایی که پرسپولیسی ها در سال های طارمی و علیپور در دوران قهرمانی شان دیدند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278174

دیدگاهتان را بنویسید