من نگفتم دختران ایرانی با خارجی ها ازدواج کنند

بانکی پور: من نگفتم دختران ایرانی با خارجی ها ازدواج کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس به تشریح اظهارات اخیر خود درباره ازدواج بین المللی دختران ایرانی پرداخت.

بر اساس گزارش ها اعتدالامیرحسین بانکی پور نماینده اصفهان در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) قوه مقننه با استناد به ماده 75 اساسنامه مجلس، گفت: این موضوع باعث رنجش زنان نمی شود و برادر بزرگوارم در جریان صحبت هایم تذکر دادند. لازم به ذکر است که رسانه های معاند با قطع نطق به ویژه نمایندگان مجلس در حال تخریب مجلس هستند.

وی گفت: من از نمایندگانی که خود قربانی چندپارگی هستند انتظار دارم ابتدا کل ماجرا را بشنوند، سپس در هنگام اظهار نظر در پیام مجازی یا پیامکی درباره آن قضاوت کنند. “سخنرانی من در فضای علمی و دانشگاهی بود.” در این جلسه به تحلیل آمار پرداختم و تاکید کردم که این بحث رسانه ای نیست و مربوط به حوزه تئوری و کارشناسان است.

نماینده اصفهان در مجلس یازدهم با اشاره به نطق خود در این جلسه توضیح داد: در این جلسه اشاره کردم که آمارهای غلطی در جامعه وجود دارد که باید اصلاح شود از جمله اینکه تعداد زنان بیشتر از مردان است در حالی که این آمار. غلط است؛ تعداد دختران مجرد آماده ازدواج برابر با تعداد پسران مجرد آماده ازدواج بر اساس سرشماری سال 95 و برابر با یک نفر است تا در شرایط تسهیل ازدواج جوانان آرامش پیدا کنند و چنین موانعی وجود نداشته باشد و مجلس شورای اسلامی تسهیلات ازدواج را تا 5 برابر افزایش می دهد.

بانکی پور با بیان اینکه در جلسه مذکور رده سنی را ذکر کردم، تصریح کرد: گروه سنی زنان بالای 30 سال بر اساس سرشماری سال 95 حدود یک میلیون و 400 هزار نفر است، از سوی دیگر حدود 700 هزار زن یا همسرانشان دارند. گمشده یا مطلقه که در مجموع این دو گروه حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر هستند. در جلسه مذکور اشاره کردم که اگر این افراد بر اساس عرف ازدواج در کشور ما بخواهند با پسران 4 تا 5 ساله ازدواج کنند، برای دو سوم این زنان هیچ زن وجود ندارد.

  کلاس ها از 15 آبان ماه در شهرهای آبی برگزار می شود

وی بیان کرد: در جلسه مذکور به ازدواج همسالان توصیه کردم; روانشناسان تایید می کنند که ازدواج مربوط به سن عقل و عقد است نه سن هویت و اگر بخواهیم دختران بر اساس فرهنگ غلطی که در ذهن داریم با پسران بزرگتر ازدواج کنند این ضربه به دختران وارد می شود. در این جلسه بر ازدواج همسالان تاکید کردم.

نماینده اصفهان در مجلس ادامه داد: بحث دیگری در این جلسه مطرح شد که شورای اسلامی سال ها پیش قانونی در این خصوص تصویب کرد. در این جلسه تاکید کردیم که مشکل قانونی در این زمینه وجود ندارد. شرایط برای متفکرانی که از نظر عقیدتی و اخلاقی با فرهنگ ما سازگار هستند و با انقلاب ما هماهنگ هستند و با بانوی ایرانی ازدواج کرده اند، نباید سخت باشد.

وی با بیان اینکه این بحث بیشتر تحلیلی آماری بود، گفت: متاسفانه رسانه ها صحبت های من را قطع کردند و این فضای روانی منفی را ایجاد کردند. این چندپارگی ذهن آنها را به هم ریخته است، من از طرف رسانه های اشتباه عذرخواهی می کنم، اما معتقدم این موضوع نباید پاک شود.

دیدگاهتان را بنویسید