منافع تیم ملی ریشه در گذشته دارد/ ملی پوشان نباید به مسائل احساسی بپردازند

در گفتگو با آنا

33236 493 فقط خبر

کارشناس فوتبال گفت: ملی پوشان نباید دغدغه حواشی هیجانی داشته باشند و تمام تمرکز خود را معطوف موفقیت تیم ملی کنند.

احمد جمشیدیان در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد تیم ملی در دو دیدار تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال اظهار کرد: هر دو حریف در جام جهانی 2022 قطر با حریفان ما ارتباط چندانی نداشتند. سبک بازی شبیه به انگلیس، ولز و آمریکا نزدیک نبود، اما انجام بازی های دوستانه مهم است زیرا بازیکنان زمان دارند تا برنامه های تمرینی خود را با هم مرور کنند. اروگوئه و سنگال دو تیم ملی خوب دنیا محسوب می شوند که در جام جهانی حضور دارند و در اتریش با ترکیب اصلی بازی کردند. رویارویی با تیم های 1 تا 30 در رده بندی فیفا به بهتر شدن تیم ملی کمک می کند. در دیدار با اروگوئه با اینکه موقعیت های کمتری نسبت به حریف داشتیم، پیروز شدیم و مقابل سنگال پس از عقب افتادن، به تساوی رسیدیم و حتی اگر از موقعیت ها با دقت بیشتری استفاده می کردیم، می توانستیم برنده شویم. این عملکرد روحیه تیم ملی را برای حضور در جام جهانی به میزان قابل توجهی افزایش داد.

وی درباره دست دادن مهدی طارمی با سردار آزمون در جریان تعویض مقابل سنگال که همراه با واکنش آزمون در فضای مجازی منتشر شد، گفت: این اتفاقات ریشه در ماه های اخیر دارد. وقتی فدراسیون رئیس نداشت و سرمربی تیم ملی پشتوانه محکمی نداشت، پس نیمکتش محکم نبود. با انتخاب سرپرست جدید فدراسیون و تغییر سرمربی، مدیریت تیم ملی میسر می شود. ادامه اختلاف بازیکنان باعث افزایش حواشی در تیم می شود اما به دلیل ملی پوش بودن شاهد سکوت ملی پوشان خواهیم بود و این به عملکرد بهتر ما کمک می کند. البته بازیکنان باید حرفه ای تر عمل کنند و مشکلاتی را که در این مسیر پیش می آید کنار بگذارند. رفتار برخی بازیکنان باعث تغییر سرمربی شد و بهتر است در این گونه مسائل دخالت نکنیم.

  تلاش ناموفق پراید برای عبور از رودخانه

این کارشناس فوتبال ادامه داد: ساختار اصلی تیم ملی را لژیونرها تشکیل می دهند و به ویژه کسانی که نقش کلیدی در تیم دارند نباید با مشکلات روحی و روانی برخورد کنند. آنها در باشگاه های حرفه ای بوده اند و باید روی بازی مقابل حریفان خود تمرکز کنند. گل هایی که مهدی طارمی و سردار آزمون به اروگوئه و سنگال زدند نشان از وضعیت خوب این دو بازیکن دارد و امیدوارم از آنها به بهترین نحو استفاده شود. تیم های ملی انگلیس، ولز و آمریکا در دیدارهای اخیر خود نتایج خوبی کسب نکرده اند اما نباید هیچ حریفی را فریب داد زیرا تیم آسانی در جام جهانی وجود ندارد. اگر تیم ما در بازی اول مغلوب انگلیس شود، باید در دو بازی بعدی خود مقابل ولز و آمریکا پیروز شود تا به مرحله حذفی صعود کند و بنابراین در تمام دیدارهای پیش رو باید کمترین اشتباه را داشته باشیم.

جمشیدیان با بیان اینکه برای صعود از گروه خود در جام جهانی چه نکاتی را باید رعایت کنیم، بیان کرد: نسبت به جام جهانی قبلی که بازی ها در روسیه برگزار می شد در گروه بهتری قرار داریم. تجربه طولانی حضور کی روش در تیم ملی ایران در کنار درک تاکتیکی خوب بسیاری از ملی پوشان، شرایط را بهتر از قبل کرد. در بازی هایی که با اروگوئه و سنگال انجام دادیم به غیر از گل هایی که زدیم موقعیت های گلزنی دیگری هم داشتیم که مشخص است بدون هدف و برنامه به دست نیامده است. هر وقت توپ را در اختیار داشتیم، توپ ها را به فضاهای خاصی می فرستادیم و حملات مهمی را طراحی می کردیم. مهدی طارمی، سردار آزمون، علی کولی زاده، علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، صادق محرمی و …. نشان داده اند که ساختار اصلی تیم ملی را تشکیل می دهند و حتی خارج از زمین نیز کی روش بازیکنان خوبی دارد. ما بدون شک بازی آسانی برای حریفان گروه B خود در جام جهانی نخواهیم بود، اما هنوز جا برای تبدیل شدن به تیمی بسیار بهتر وجود دارد.

  درآمد سازمان بورس به نصف رسیده است

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید