منابع بیمارستانی: «شینزو آبه» هیچ علائم حیاتی ندارد

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، پس از انتقال شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن پس از کشته شدن توسط یک فرد مسلح در حین سخنرانی در شهر نارا به بیمارستان، اکنون اخباری از وخامت حال وی به گوش می رسد.

یکی از مقامات بیمارستان در نارا، جایی که آبه 67 ساله پس از قتل به آنجا منتقل شد، به رویترز گفت که هیچ علائم حیاتی را نشان نداده است.

منابع بیمارستانی می گویند نخست وزیر سابق ژاپن اکنون در حالت “ایست قلبی- تنفسی” به سر می برد و گردش خون در رگ هایش متوقف شده است. ایست قلبی تنفسی مرحله نهایی هر وضعیت جسمانی بحرانی است که در آن در صورت عدم درمان فوری بیمار می میرد.

نوبو کیشی، وزیر دفاع ژاپن نیز اعلام کرد که آبه به دلیل خون زیادی که پس از ترورش از دست داده است، به طور مداوم واحدهای خون دریافت می کند.

مهاجم به پلیس ژاپن گفت که از عملکرد نخست وزیر سابق ژاپن ناراضی است و به همین دلیل او را کشته است. رسانه های ژاپنی نیز این تصویر نزدیک از سلاحی که احتمالاً دست ساز آبه بود را منتشر کردند.

منابع بیمارستانی:

یکی از مقامات اداره آتش نشانی و اورژانس شهر نارا گفت که آبه از ناحیه سمت راست گردن و استخوان ترقوه چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و اکنون برای مرگ می جنگد.

رسانه های ژاپنی به نقل از پلیس می گویند که مهاجم به آنها گفته است که به دلیل بیزاری شخصی از دیدگاه های سیاسی آبه، سعی در کشتن آبه داشته است.

  ماجرای انتقال سوارز به الهلال چیست؟ - اندیشه معاصر

فومیو کیشیدا، نخست وزیر کنونی ژاپن، ضمن محکوم کردن ترور آبه، به خبرنگاران گفت: می‌خواهم باور کنم که امنیت کافی وجود دارد. [در زمان سخنرانی آبه] وجود داشت، اما برای روشن شدن این موضوع باید تحقیقاتی انجام شود.

کیشیدا با دستور وزیران کابینه برای حضور در جلسه اضطراری گفت: چنین اقدام خشونت آمیزی در جریان تبلیغات انتخاباتی غیرقابل قبول است و باید به شدیدترین شکل ممکن محکوم شود.

دفتر حزب لیبرال دموکرات ژاپن در شهر نارا اعلام کرد که حضور نخست وزیر سابق این کشور در مبارزات انتخاباتی امروز به عنوان نامزد مجلس اعلا در انتخابات یکشنبه آینده، شب گذشته تایید شد و جزئیات متعاقبا در اختیار هواداران قرار گرفت.

منابع بیمارستانی:

بر اساس گزارش رسانه های ژاپنی، مهاجم به مدت سه سال از سال 2002 تا 2005 در نیروی دریایی ژاپن کار کرده است.

برخی رسانه ها به نقل از “هیاکوتا نائوکی” – که او را دوست نزدیک شینزو آبه معرفی کرد – گزارش دادند که نخست وزیر سابق ژاپن پس از ترور در حین سخنرانی در شهر نارا بر اثر جراحات شدید جان باخت.

یک روزنامه نگار آمریکایی درباره این ترور نوشت: «ترور سیاستمداران توسط مردان مسلح در ژاپن نادر است. آخرین موردی که به یاد دارم شهردار ناکازاکی ایچو ایتو در سال 2007 بود که توسط یکی از اعضای یاکوزا به ضرب گلوله کشته شد.

شینزو آبه دو دوره، از سال 2006 تا 2007 به عنوان نخست وزیر ژاپن و رئیس حزب لیبرال دموکرات (LDP) و از سال 2012 تا 2020 خدمت کرد. او طولانی ترین دوره نخست وزیری را در تاریخ ژاپن داشت. آبه همچنین از سال 2005 تا 2006 به عنوان وزیر کابینه در زمان نخست وزیری جونیچیرو کویزومی خدمت کرد و در سال 2012 برای مدت کوتاهی رهبر اپوزیسیون بود.

  سناریوهای پرداخت یارانه - تفکر مدرن

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید