ممنوعیت فروش بنزین سهمیه ای – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران موظف است طبق مواد (9) و (16) ضوابط ویژه فرآورده های نفتی، به دارندگان کارت هوشمند سوخت اعم از بنزین و نفت و گاز اطلاع دهد. خرید و فروش فرآورده های نفتی یارانه ای (سال اول و دوم) از طریق سهمیه به شخص دیگر مانند خرید و فروش از سهمیه کارت هوشمند سوخت وسایل نقلیه ممنوع است.

تحریم خرید و فروش سهمیه بندی بنزین

در صورت تخلف مراجع ذیصلاح، علاوه بر مسدودسازی کارت هوشمند سوخت، متخلف از دو تا چهار برابر ارزش کالا (به نرخ بین المللی ماهانه) جریمه می شود.

بر این اساس و با توجه به اطلاعات ارائه شده، اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب خودرو باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از سوخت خودرو به عمل آورند تا از هرگونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود و مسئولیت هرگونه خرید را بر عهده بگیرند. “وگرنه آنها مسئول خواهند بود. برای فروش غیرقانونی کمک هزینه سوخت.

جزئیات سهمیه 60 لیتری بنزین برای هر خانواده

همچنین چندی پیش دولت سیزدهم اعلام کرد که درصدد توزیع بنزین بین همه است. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به جزئیات اجرای طرح توزیع بنزین به تک تک افراد گفت: در این طرح سامانه تبادل بنزین پیش بینی شده است که افرادی که خودرو ندارند بتوانند سهمیه خود را به افراد دیگر بفروشند. .

جلیل سالاری در گفت و گو با شبکه خبر درباره طرح توزیع بنزین به هر نفر به جای هر خودرو، گفت: با توجه به مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، این طرح ابتدا به صورت آزمایشی در کیش اجرا می شود. وی افزود: قبل از ارائه طرح جدید، می‌خواهم بگویم که ذخایر سهمیه‌ای بنزین که در کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها وجود دارد، حفظ می‌شود و مردم نگران آن نخواهند بود.

  واکنش جنجالی فیفا به حذف طارمی از لیست تیم ملی - اندیشه معاصر

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: در این راستا امکان خرید و فروش سهمیه روی کارت وجود خواهد داشت. برای این خانواده 60 لیتر صرفه جویی کنید.

کمیسیون انرژی به شدت با طرح توزیع مجدد یارانه بنزین مخالفت می کند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نیز گفت: در مجموع با توجه به ابهامات فراوان پیرامون این طرح، کمیسیون انرژی از دولت خواسته است تا طرح بازتوزیع یارانه بنزین را از نزدیک بررسی کند. با اقدامات عجولانه دیگر مشکل جدی در کشور وجود نداشته باشد. وزیر نفت تاکید کرد: این طرح به صورت پایلوت در مناطق اعلام شده در حال اجراست و مشخص نیست در سراسر کشور اجرایی شود یا خیر. نتیجه ممکن است این باشد که این پروژه اصلاً در مناطق پایلوت اجرا نمی شود. هدف این طرح به هیچ وجه افزایش قیمت بنزین نیست.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1246781

دیدگاهتان را بنویسید