«ممنوعیت برگزاری مراسم محرم در اماکن سرپوشیده» رد شد

997213 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح اقدامات ضدکرونا برای برگزاری مراسم ترحیم محرم، بر لزوم تزریق دوز یادآوری واکسن کرونا تاکید کرد.

شیراوگن در خصوص آمادگی برای مقابله با ویروس کرونا برای محرم گفت: هیئت های مذهبی در مناسبت های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا همکاری خوبی داشته اند. برنامه‌هایی که برای ایام محرم در زمینه مقابله با کرونا اتخاذ شد، تصمیماتی است که قبلاً برای موارد قبلی گرفته شده بود و ما نیز همین روند را ادامه می‌دهیم.

وی افزود: یکی از سوالات در مورد ظرفیت مکان ها و برنامه هایی است که در ماه محرم برگزار می شود. اگر این برنامه ها در فضای باز باشند از نظر ظرفیت مشکلی ندارند. در عین حال توصیه می شود که مراسم در فضاهای باز برگزار شود تا هوا به راحتی در گردش باشد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ادامه با بیان اینکه رنگ بندی شهرها در ظرفیت برگزاری مراسم تاثیرگذار است، ادامه داد: در شهرهای قرمز رنگ 30 درصد فضا برای برگزاری مراسم استفاده می شود. این میزان در مناطق نارنجی 40 درصد است و در شهر زرد این مراسم با 70 درصد ظرفیت برگزار می شود. در شهرهای آبی نیز محدودیتی وجود ندارد.

وی در یک برنامه رادیویی با تکذیب شایعه «ممنوعیت برگزاری مراسم محرم در مکان های سرپوشیده» گفت: اگر مراسم در مکان سرپوشیده برگزار می شود، تهویه مناسب، رعایت فاصله و استفاده از ماسک نیز از جمله موارد است. لازم است .. علاوه بر این افراد برای افزایش سطح ایمنی جامعه باید واکسن تقویتی دریافت کنند.

  ناتو به دنبال درگیری با روسیه نیست

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید