ملی پوشان باید بدانند در چه چارچوبی صحبت کنند/ روند آماده سازی تیم ملی دردناک است

4485 293 فقط خبر

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تیم ملی به جای اتحاد و کمک گرفتن با مشکلاتی مواجه شد که با شأن و شخصیت سرمربی و بازیکنان تیم ملی همخوانی نداشت.

امیر هاشمی مقدم بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره تاثیر موقعیت های حاشیه ای اخیر تیم ملی بر این تیم در سال 2022 گفت: جام جهانی: با این حال می خواهیم درباره تیم ملی فوتبال کشورمان صحبت کنیم و در این شرایط انتظار داریم همه با هم متحد باشند. هر گونه اختلاف و ناملایمتی در تیم ملی باید کنار گذاشته شود زیرا چیزی بالاتر از فوتبال ملی ایران نیست. در نهایت هدف ما نشان دادن قدرت ایران در جام جهانی است.

این مربی و مدرس شاغل در فوتبال هلند افزود: متأسفانه رسوایی های اخیر پیرامون تیم ملی در فوتبال ایران چیز جدیدی نیست و آخرین هم نخواهد بود. متأسفانه تیم ملی به جای دور هم جمع شدن و کمک گرفتن با حواشی از جمله در داخل اردو مواجه شد که به هیچ وجه در خور شأن و شخصیت سرمربی و بازیکنان تیم ملی نیست. این موضوع برای تفرقه و اختلاف در تیم ملی به وجود آمد و مسئولین باید بدانند که ایرانی هستند و این موضوع را فراموش کرده اند و هیچ ایرانی نمی خواهد چنین کاری کند. هیچ چیز بالاتر از تیم ملی ما نیست. یکپارچگی تیم ملی بسیار مهم است زیرا باید با تیم هایی مانند انگلیس و آمریکا روبرو شویم. در هر صورت بازی بسیار سختی خواهد بود. متأسفانه شایعات از جایی شروع شد که گفته شد برخی بازیکنان با وزارت ورزش صحبت کرده اند و برخی دیگر با فدراسیون. در واقع وام دهندگان شروع به سمپاشی گندم کردند تا به خواسته خود برسند. به نظر من سرمربی تیم ملی به شکلی غیرحرفه ای و غیر انسانی مغفول مانده بود. در واقع خیلی شگفت انگیز بود در شخصیت هیچ سرمربی ای نیست که اینطور اخراج شود. سرمربی در نهایت دوباره به خدمت گرفته شد. از طرفی شاهد مصاحبه هایی با چند بازیکن خوب تیم ملی بودیم که در آن شیطنت هایی صورت گرفت. بازیکن را مجبور می کنند حرفی بزند که نباید مطرح شود، گزیده هایی از مصاحبه ها وجود دارد که متاسفانه حواشی و اختلافات را در تیم ملی افزایش می دهد.

  مورچه این بیماری کشنده را بو می دهد و تشخیص می دهد - تفکر مدرن

وی خاطرنشان کرد: به نظر من همه این اتفاقات باید توسط یک نفر کنترل می شد. این فرد می تواند با یکی از اعضای فدراسیون فوتبال مدیر تیم ملی باشد. ملی پوش می تواند مصاحبه کند اما باید بداند در چه زمینه ای صحبت کند و اصولا ملی پوشان اجازه مصاحبه ندارند. این حق فدراسیون فوتبال و تیم ملی است اما این مصاحبه ها ادامه پیدا کرد و حتی به گوش مسئولان تیم ملی و فدراسیون هم رسید. این در واقع آتش بحث و جدل را بیشتر کرد. بالاخره ما نیاز به آرامش داریم و گرایش بازیکنان به یکدیگر در چنین مواقعی بیشتر می شود. شک ندارم بازیکنان همینطور خواهند بود اما چرا باید این همه ذخیره وجود داشته باشد؟ چه کسی می خواهد از این تیم های ملی برنده شود؟ من فکر می کنم این یک موضوع شخصی است. امیدوارم همه، از جمله بازیکنان و کادر فنی، اختلافات خود را کنار بگذارند و با هم برای ساختن یک تیم متحد تلاش کنند تا برای پرچم خود در جام جهانی بجنگند.

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که سطح آمادگی تیم ملی نسبت به رقبای خود پایین است و آیا امیدی به عملکرد بهتر این تیم در جام جهانی 2022 نسبت به جام جهانی 2018 وجود دارد، گفت: ایران سطح پایین آمادگی در مقایسه با رقبای خود برای ما جدید نیستیم. از آنجایی که در فوتبال داخلی برنامه ریزی وجود ندارد، آماده سازی تیم ملی سخت خواهد بود. نمی توان انتظار داشت که در دقیقه 90 یک بازی دوستانه مقابل بهترین حریف انجام دهیم. حتی نمی توان امیدوار بود که تیمی حاضر به بازی با ما باشد یا حتی منتظر فراخوانی برای حضور در اردوی اروپا باشد یا … چنین اقداماتی باید از ماه ها قبل یا پارسال توسط فدراسیون فوتبال انجام می شد. باید تحقیق می کردند و دنبال رقیب خوب می گشتند. حریفان باید برای بازی های دوستانه مناسب انتخاب شوند. فکر می کنم اردوی بعدی تیم ملی در شهریور باشد و فقط نام یک حریف را شنیدم، نمی دانم تایید می شود یا نه. این سوال با توجه به اردوی طولانی در قطر و گرمایی که آنجا بود، دردناک است. در قطر فقط یک بازی دوستانه به این شکل انجام شد و در صورت تکرار این روند بازیکنان دچار مشکلات روحی خواهند شد. ایمان و اعتماد به فدراسیون فوتبال نباید از بازیکنان سلب شود. آماده سازی تیم ملی مهمترین مسئله است.

  تاریخ دقیق افزایش یارانه ها اعلام نشده - اندیشه معاصر

هاشمی مقدم ادامه داد: مقایسه درستی نیست و رقبای تیم ملی مدت هاست در حال آماده سازی و برگزاری بازی های دوستانه هستند به عنوان مثال در هلند برنامه های دو سال آینده تیم ملی بسته است. فدراسیون فوتبال ایران نیز باید بر این روند نظارت داشته باشد. باید در فوتبال ایران و در فدراسیون مدیرانی باشند که بدانند باید چه کار کنند. چنین مدیرانی باید ویژگی ها و دانش لازم را داشته باشند تا بتوانند به فوتبال ایران کمک کنند. در نهایت تیم ملی مهمتر از باشگاه است و تیم ملی و کادر فنی باید از زمان کمی که با هم دارند نهایت استفاده را بکنند. تمرینات باید در بهترین مناطق برگزار شود و بهترین ورزشکاران انتخاب شوند. با این حال آنها حق دارند در جام جهانی حریف خود را آنالیز کنند. این مشکل نیز با برگزاری بازی های دوستانه خوب حل می شود. مسابقات باید با حریفان مشابه تیم ملی در جام جهانی برگزار شود. هر سه حریف ایران تقریباً سطح بازی یکسانی دارند. در چند ماه اخیر هنوز حریفی برای تیم ملی پیدا نکرده ایم که حتی از نظر دور شبیه حریفان این تیم جام جهانی 2022 باشد. امیدوارم در نهایت همه چیز به خوبی برنامه ریزی شود تا بتوانیم به اهداف خود در جام جهانی برسیم. جام جهانی.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید