مقاومت قهرمانانه مردم مناطقی مانند روستای کلجی مسئولیت ما را در قبال آنها دوچندان کرد

1086303 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های سفر دولت مردمی به استان کردستان گفت: شجاعت و مقاومت جانانه مردم این منطقه در برابر حملات صدام. حسین و کفر جهانی نه تنها در کردستان شهرت دارد، بلکه در میان همه مردم کشورمان نیز شهرت دارد و اساساً داستان این خطه حکایت ایستادگی و شجاعت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم این مناطق در همان روزهای تهاجم به کشورمان توانستند خانه ها و روستاهای خود را ترک کرده و به مناطق امن بروند، افزود: با خطرات ناشی از جنگ، مردم روستای کلاجی و امثال آن. مناطق قهرمانانه با دشمن روبرو شدند و باید قدر مقاومت، رشادت و شجاعت آنها را بدانیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه همه باید قدردان موضع و مقاومت مردم کردستان و به ویژه مردم این مناطق باشیم، گفت: قبل از اینکه به استان بروم هیئت هایی به مناطق مختلف استان سفر کردند و مشکلات از بیکاری گرفته تا مناطق دیگر را مورد بررسی قرار دادند. افراد شناسایی شده و تصمیماتی برای حل آنها گرفته شده است.

رئیس جمهور از استاندار، فرماندار و دیگر مسئولان منطقه خواستار برخورد ویژه با مشکلات این منطقه شد و تصریح کرد: مردم این منطقه از آزمون بزرگی همچون مقاومت در دوران دفاع مقدس بیرون آمده اند. و اگرچه ما خدمتگزار همه مردم هستیم، اما جایگاه قهرمانانه این مردان مسئولیت دولتمردان را برای خدمت به آنها دو چندان می کند.

آیت الله رئیسی خطاب به جوانان این مناطق خاطرنشان کرد: باید به عزت پدران و مادران خود افتخار کنید که با ظلم ها و جنایات دشمن روبرو شدند.

  آخرین مهلت ثبت نام در طرح ملی مسکن تا ساعت 12 امشب 15 آذر 1400 - اندیشه معاصر

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت به جای اینکه در مرکز بنشینم ترجیح می دهم بین مردم بیایم و مشکلات آنها را از نزدیک ببینم و برای رفع مشکلاتشان تلاش کنم، این دانشگاهی است. به مسئولان استانی تاکید کردم که بر این موضوع نظارت جدی داشته باشند و از مرکز تلاش خواهیم کرد تا شرایط لازم را برای حل معضل بیکاری فراهم کنیم.

رئیسی با اشاره به اینکه تصمیمات دولت برای حل مشکلات استان در جلسه شورای اداری با حضور مسئولان استان، مردم و نمایندگان رسانه ها تشریح می شود، گفت: حضور در جمع شما مردم و شما باعث خوشحالی است. خوش آمدید.» اینجانب خود را نشانه علاقه و علاقه شما به نظام جمهوری اسلامی می دانم که برای آن شهید و جانباز داده اید و همچنین افتخار می کنم که کارمند نظام جمهوری اسلامی هستم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید