معرفی 15 محصول باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد البرز در رویداد گام دوم

1071925 فقط خبر

حسین کلانتری در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در کرج، اظهار کرد: رویداد ملی گام دومین دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان رویداد عصر امید به ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان می پردازد. و فرصت های شغلی برای دانشجویان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه شعارهای 1000 گروه پژوهشی و زیرساختی، 1000 شرکت ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: رویداد دانشگاه آزاد اسلامی عصر امید فرصتی برای تیم های اعزامی به این رویداد است تا ایده های فناوری و محصولات دانش بنیان خود را به بزرگترین صنایع جهان برسانند. این رویداد با تسهیل امکانات و سرمایه گذاری همزمان با دومین گام انقلاب اسلامی برای ایجاد تحولی اساسی در راستای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه مردمی و اسلامی است، تحولی که نشان از تحول در این دانشگاه دارد. رویکرد از آموزش تا مشکل و حل مشکلات جامعه و صنعت در تمامی زمینه های علمی، پژوهشی، صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی.

کلانتری با اشاره به فعالیت های پژوهشی در استان البرز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد البرز چهار واحد و مرکز دانشگاهی، دو مرکز نوآوری، سه مرکز رشد، چهار مرکز تحقیقاتی و 550 هیات علمی مستقر در استان و واحد پیش بینی کرده است. و برای حضور پررنگ استان البرز در این رویداد گام برداشت و با بارگذاری در مجموع 384 آیتم (هسته پژوهشی، گروه پژوهشی، زیرساخت و …) وارد سامانه رویدادها شد، پس از ارزیابی های ملی، 154 آیتم بارگذاری شد. شامل هفت گروه 17 هسته تحقیقاتی، 15 زیرساخت آزمایشگاهی، 13 هسته آزمایشگاهی، چهار هسته تعمیراتی، 46 ایده و استارت آپ، 46 واحد فناور و 6 صنعت خلاق از استان البرز مورد پذیرش داوران رویداد قرار گرفت و برنامه ریزی های لازم برای آنها انجام شد. حضور در جریان است آماده است.

  طرز تهیه شیر برنج با شیره خوشمزه و اصل - تفکر مدرن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد البرز و واحد کرج افزود: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز همچنین از 15 محصول جدید شامل پرینترهای سه بعدی، روتر روتر، تهویه مطبوع خورشیدی، روشن و خاموش شدن خودکار چهار دستگاه برقی و یک دستگاه رونمایی کرد. برنامه زمانبندی تعریف شده از فرمان سنسور، کلید مخفی خودرو با اس ام اس و کنترل از راه دور با سیم کارت، طراحی سایت در ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی، ساعت دیجیتال و سیستم تقویم با آردیونو و نمایشگر گرافیکی 128*64، ریموت 6 کانال آردیونو کنترل برد، قفل هوشمند RoboLock، مدل هواپیمای رادیویی، اینورتر چند سطحی، قفل رمزی هشت رقمی دیجیتال، تایمر قابل برنامه ریزی 16 کانالی، ربات مسیریابی هوشمند، زانویی منعطف (ضربه و محفظه) و دبیرخانه سه استان محصولات Jadid که حاصل همکاری مشترک اکسپلور است مرکز آزاد مهندسی مواد نوین و خانه نوآوری در فناوری مواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در راستای برنامه علمی استان (فلزات کمیاب و گرانبها) حضور پررنگی در این رویداد دارند.

کلانتری گفت: اجرای چالش فناوری در راستای برنامه علمی استان البرز و حفظ دو صندلی الحاقی علاوه بر حضور موثر در نمایشگاه از دیگر برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در این رویداد است.

انتهای پیام/4117/4062/

دیدگاهتان را بنویسید