معرفی چند راهکار خانگی و بالینی برای جوانسازی پوست صورت

معرفی چند راهکار خانگی و بالینی برای جوانسازی پوست صورت

معمولا همه ما پیر شدن هر فردی را با پیری پوستش تشخیص می دهیم. گاهی حتی بدون در نظر گرفتن سن، پیری یا جوانی فرد را بر اساس کیفیت پوستش مشخص می کنیم. البته پیری پوست یک فرآیند طبیعی است که در طول زمان اتفاق می افتد، اما راه هایی وجود دارد که می توان آن را کاهش داد. مراقبت از پوست بهترین راه برای جلوگیری از پیری است اما برای ترمیم و بهبود وضعیت پوست باید از راهکارهای نوین جوانسازی پوست استفاده کنیم.

روش های مختلف جوانسازی پوست برای مردان و زنان قابل استفاده است. روش هایی با کمترین عارضه بهترین نتیجه را می دهند. راه حل های مدرن جوانسازی پوست با استفاده از تکنولوژی و علم روز قادر به بازیابی جوانی پوست شما می باشد. با این حال، بیشتر این روش ها برای حفظ نتایج نیاز به تجدید و تعمیر دارند. با ما همراه باشید تا با دو روش شگفت انگیز برای جوانسازی پوست آشنا شوید.

چه چیزی باعث پیری پوست می شود؟

پیری پوست و نیاز به استراتژی های جوانسازی پوست برای همه یکسان نیست و می تواند از نظر زمان و کیفیت بسیار متفاوت باشد. علل پیری پوست به دو دسته عوامل محیطی و ژنتیکی تقسیم می شوند. اگرچه عوامل ژنتیکی در پیری یا عدم پیری پوست نقش دارند، اما غیر قابل کنترل هستند. اما عوامل محیطی مانند سیگار کشیدن، نور خورشید، رنگ پوست، رژیم غذایی، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، استرس و استفاده از برخی داروها قابل کنترل و پیشگیری هستند.

پیشگیری از پیری پوست همیشه راه حل بهتری نسبت به درمان است و قطعا با کنترل عوامل محیطی می توانید از پوست بهتری برای مدت طولانی تری لذت ببرید.

علائم پیری پوست

پیری پوست معمولا توسط افرادی که بعد از مدت ها از ما مراقبت می کنند تشخیص داده می شود. اما چگونه می توانیم زودتر از پیری پوست خود مطلع شویم و از راهکارهای جوانسازی پوست برای بهبود آن استفاده کنیم؟

 • چین و چروک: اولین علامت پیری پوست، پیدایش خطوط و سپس چین و چروک در نواحی خاصی مانند خطوط پیشانی، دور چشم و خط خنده است. این خطوط زمانی مشخص می شوند که موقعیت صورت تغییر کند. این چین و چروک ها معمولا از 30 سالگی ظاهر می شوند و میزان آن در افراد مختلف متفاوت است.

 • از دست دادن چربی زیر پوست: لایه چربی لایه ای است که در پشت پوست قرار دارد و به حفظ و حفظ فرم صورت کمک می کند. با افزایش سن، لایه‌های چربی نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌شوند و در نتیجه پوست قوام خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود. در این صورت چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم بیشتر نمایان می شوند و حتی زیر چشم تیره تر یا تیره تر می شوند.

 • افتادگی پوست: هنگامی که تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می یابد، پوست شل می شود. در این صورت رطوبت پوست کاهش یافته و خطوط عمیقی ایجاد می شود. اکثر استراتژی‌های مدرن جوان‌سازی پوست معمولاً با کنترل تولید کلاژن و الاستین، وضعیت را بهبود می‌بخشند.

 • استخوان های صورت ظاهر می شوند: ساختار اساسی صورت و سایر اعضای بدن استخوان است. با کاهش بافت های صورت، استخوان ها معمولا بیشتر نمایان می شوند و پیری پوست را به طور کامل نشان می دهند.

 • ضعیف شدن عضلات صورت: عضله لایه بعد از چربی است که تجزیه آن از سفتی و افتادگی پوست نیز می کاهد. ضعیف شدن عضلات صورت معمولاً منجر به افتادگی پوست با افزایش سن و ایجاد حالت پروتز در صورت می شود.

جوانسازی بالینی پوست چگونه انجام می شود؟

برای جوانسازی پوست باید تعدادی از عوامل جزئی که باعث پیری پوست می شود را حذف کنیم. با این حال، ژنتیک را نمی توان تغییر داد یا می توان تأثیر عوامل محیطی را از بین برد. اما ما با تغییر سبک زندگی و استفاده از راهکارهای مدرن برای جوانسازی پوست قادر به دستیابی به نتایج مطلوب هستیم. برای مثال عواملی مانند چین و چروک، آکنه، لک و کک و مک، خشکی پوست و کاهش چربی را می توان با تکنیک هایی جبران کرد. حتی می توانید از این محلول ها برای ترمیم نواحی پوست مانند گردن یا بازوها و رفع چین و چروک استفاده کنید. جوانسازی پوست سن خاصی ندارد و همه می توانند از راهکارهای جوانسازی پوست برای رفع عیوب پوست استفاده کنند. در واقع می توان این اقدام را پیشگیرانه دانست.

سپس با دو راهکار محبوب برای جوانسازی و زیباسازی پوست یعنی مزوتراپی و تزریق بوتاکس ما ملاقات می کنیم

مزوتراپی چگونه کار می کند؟

مزوتراپی این یک روش درمانی زیبایی است که با کمک سوزن های ظریف انجام می شود و پوستی با کیفیت و با کمترین عوارض را برای شما به ارمغان می آورد. دستگاه مزوتراپی روی پوست سر می خورد و با سوزن های کوچک خود سوراخ هایی تا عمق دو میلی متر ایجاد می کند. از آنجایی که این منافذ فقط در لایه اول پوست ظاهر می شوند، می توانند اثرات ترمیم کننده پوست مانند آزادسازی کلاژن و خاصیت ارتجاعی را تحریک کنند.

در پاسخ به تحریک پوست، پوست متورم، ضخیم شده و با التهاب کوچک خود منجر به افزایش جریان خون در پوست می شود. این فرآیند در نهایت منجر به کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست می شود. البته در تکنیک مزوتراپی می توان با همان سوزن ها داروهایی را به پوست تزریق کرد که مواد مغذی را تامین کرده و به بهبود سریعتر پوست کمک می کند.

مزوتراپی چیست؟

مزایای مزوتراپی

نتایج مزوتراپی به عنوان یکی از راهکارهای مدرن برای جوانسازی پوست فوق العاده است و این تکنیک در نهایت تاثیر محسوسی بر ظاهر افراد خواهد داشت. مهمترین مزایای مزوتراپی عبارتند از:

 • جوانسازی سریع و موثر پوست
 • بدون درد و التهاب
 • رفع چین و چروک
 • کاهش لک و کک و مک
 • آبرسانی می کند و به حفظ تعادل مواد معدنی در پوست کمک می کند
 • افتادگی و افتادگی پوست را بهبود می بخشد
 • بدون عارضه و خونریزی

استفاده از این محلول جوانسازی پوست بسیار آسان است و در کمتر از 30 دقیقه کامل می شود. این تکنیک هیچ دردی برای فرد ایجاد نمی کند اما برای پوست های حساس می توان از کرم بی حسی موضعی استفاده کرد. تورم و کبودی خفیف بعد از مزوتراپی در چند مورد ظاهر می شود و پس از 24 ساعت بهبود می یابد.

پس از 24 ساعت پوست تغذیه و گردش خون بهتری خواهد داشت و بافت سفت تری خواهد داشت. در نتیجه پس از مزوتراپی پوست شما شاداب تر و جوان تر می شود.

اثربخشی و نتایج بوتاکس

بوتاکس همچنین یکی از موثرترین راه حل های مدرن برای جوانسازی پوست است که برای بهبود بافت کلی پوست بسیار عالی است. عملکرد بوتاکس با مزوتراپی کاملا متفاوت است و به روشی متفاوت پوست را جوان می کند. اصل تکنیک تزریق بوتاکس بهبود چین و چروک، بلند کردن پوست و سفت شدن با فلج کردن جزئی و موقت برخی از عضلات است.

بوتاکس یک سم بوتولینوم است که از حرکت بیش از حد عضلات جلوگیری می کند و به طور موقت چین و چروک را از بین می برد. تزریق بوتاکس باید به صورت دوره ای تکرار شود تا نتایج ماندگاری برای متخصصان زیبایی حاصل شود. بعلاوه استفاده از بوتاکس معتبر کاملا بی خطر بوده و روشی کم تهاجمی محسوب می شود.

فواید بوتاکس

بوتاکس یک روش ایمن برای جوانسازی پوست است که کاربردهای درمانی و زیبایی وسیعی دارد. به عنوان مثال می توان از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در نواحی مانند زیر بغل و برای تسکین میگرن استفاده کرد. اما اکثر مردم بوتاکس را به عنوان یکی از راه حل های مدرن برای جوانسازی پوست می شناسند که نتایج کاملاً محسوسی بر جای می گذارد. مزایای بوتاکس عبارتند از:

 • خونریزی یا تورم قابل توجهی وجود ندارد
 • استقامت قابل قبول
 • رفع خطوط و چین و چروک صورت، گردن و …
 • بالا بردن ابرو و پیشانی
 • لب ها و نوک بینی خود را بلند کنید

تزریق بوتاکس معمولاً برای جوانسازی پوست تا 6 ماه موثر است که در شرایط خاصی می تواند بیشتر طول بکشد. تعداد و میزان تزریق بوتاکس به سن و عمق چین و چروک بستگی دارد و می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. اگر می خواهید از مزوتراپی یا تزریق بوتاکس به عنوان راه حل های مدرن برای جوانسازی پوست استفاده کنید، توصیه می کنیم کلینیک آذین در مورد آن فکر کنید. این کلینیک با استفاده از مواد با کیفیت، تجهیزات مدرن و کادر پزشکی متخصص و مجرب قادر است بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

برندهای بوتاکس

درمان های خانگی برای جوانسازی پوست

 1. آب بیشتری بنوشید:آبرسانی به بدن از آسیب پوست جلوگیری می کند و روند بهبود را تسریع می کند. همچنین می توانید از مرطوب کننده ها برای تقویت پوست خود استفاده کنید.
 2. ضد آفتاب: استفاده از کرم ضد آفتاب به پوست قبل از بیرون رفتن از اثرات منفی نور خورشید بر روی صورت شما می کاهد و از پیری پوست جلوگیری می کند.
 3. عینک آفتابی: عینک آفتابی نه تنها برای محافظت از چشم، بلکه برای پوست اطراف چشم نیز مفید است. این ابزار از ایجاد چین و چروک و خطوط از ناحیه پنجه کلاغی دور چشم جلوگیری می کند.
 4. اجتناب از الکل و سیگار: ترک الکل و تنباکو ارتباط مستقیمی با جوانسازی پوست دارد. از آنجایی که جریان خون را در پوست افزایش می دهد، روند بهبودی را سرعت می بخشد.

  استقلالی ها باعث اعتصاب پرسپولیس شدند؟ / از شایعات تا واقعیت اعتصاب سرخ در پایتخت - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید