معرفی اعضای هیئت داوران بخش سودا سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، «مسعود نقاش زاده» دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر، «مسعود جعفری جوزانی» (فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده)، «مجید انتظامی» (آهنگساز)، «شهاب حسینی» (بازیگر و تهیه کننده) محمدعلی «باشه آهنگر» (فیلمنامه نویس و کارگردان)، «محمد داودی» (مدیر فیلمبرداری)، «مهدی سجاده چی» (فیلمنامه نویس) و «پژمان لشکری ​​پور» (منتقد و تهیه کننده) را به عنوان اعضای هیئت داوران معرفی کرد. بخش سودا سیمرغ در چهلمین جشنواره فیلم فجر.

مسعود جعفری جوزانی متولد 1327 در ملایر دارای مدرک کارشناسی ارشد تولید فیلم از دانشگاه دولتی سانفرانسیسکو است. جعفری جوزانی چهره ماندگار سینمای ایران و از پیشگامان سینمای پس از انقلاب است. جاده های سرد، شیر سنگی، در مسیر طوفان، بلوغ و سریال عظیم تلویزیونی در چشم باد از آثار مهم این فیلمبردار است. جعفری گیوزانی به عنوان یک چهره دانشگاهی در آمریکا و همچنین در دانشکده هنر دانشگاه تهران، دانشکده صدا و سیما و مدرسه سینمایی باغ فردوس به تدریس فیلم و گرافیک پرداخته است.

مجید انتصامی متولد 1326 در تهران و فارغ التحصیل از کنسرواتوار برلین است. پس از بازگشت به ایران به استخدام ارکستر سمفونیک تهران درآمد و از همان سال به تدریس در دانشگاه تهران و هنرستان عالی موسیقی پرداخت. او موسیقی متن بیش از صد فیلم را نوشته و با دریافت 4 سیمرغ بلورین برنده جایزه موسیقی فیلم شده است. انتصامی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره های ماندگار در سال 1389 بود و در سال 1393 به عنوان یک جهادگر عرصه فرهنگ و هنر نشان افتخار را دریافت کرد.

سید شهاب الدین حسینی در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد، در رشته روانشناسی تحصیل کرد و فعالیت خود را از سال ۱۳۷۷ در رشته های تئاتر، تلویزیون و سینما آغاز کرد. این بازیگر در سال های اخیر علاوه بر بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی مشترک با کشورهای خارجی، با آثاری چون «برای الی»، «فرق نادر از سیمین» و «فروشنده» در مجامع و جشنواره های مختلف بین المللی شناخته شده است. انجام شده. حسینی در سال ۱۳۸۷ برای بازی در فیلم سوپراستار، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. او در جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم فروشنده به کارگردانی عسگر فرهادی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن شد. او همچنین با بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین برنده خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی فیلم برلین در سال 2011 شد.

  خبر مهم وزیر آموزش و پرورش در زمان اجرای رتبه بندی معلمان - اندیشه معاصر

محمدعلی باشه آهنگر متولد 1341 دسفول، محمدعلی باشه در رشته سینما (کارگردانی) در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تحصیل کرد و فعالیت هنری خود را با ساخت و بازی در چندین نمایش آغاز کرد. او همچنین کارگردانی چندین فیلم کوتاه، مستند، سریال تلویزیونی و چند فیلم بلند را در کارنامه دارد و برای فیلم های «فرزند زمین»، «ملکه» و «سرو زیر آب» شناخته شده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است. در شانزدهمین جشن خانه سینما، ملکه برنده ده تندیس از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین شد.

محمد داودی متولد 1337 در تهران، کارگردان سینما و فارغ التحصیل از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. علاوه بر فیلمبرداری آثاری چون رنگ خدا به کارگردانی مجید مجیدی و تولد یک پروانه به کارگردانی مطبی راعی، تدریس دوره های فیلم و فیلم، مدیریت گروه صدا و سیما تا اواسط دهه 70 می باشد. ، تهیه کنندگی، کارگردانی و تصویربرداری شانزده مستند و داوری در جشنواره های مختلف.

مهدی سجاده چی، متولد ۱۳۴۰ در تهران، فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۶۸ با فیلم «پاتال و رویاهای کوچک» آغاز کرد و آثاری چون روز سوم، قانون بازی، مرد نامرئی، دمرل و سوفی و ​​دیوانه از جمله آنهاست. مهمترین آثار این فیلمنامه نویس او رئیس انجمن فیلمنامه نویسان ایران است.

پیمان لشکری ​​پور متولد 1354 در تهران و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و حقوق از دانشگاه تهران و کارگردانی و تدوین فیلم است. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرد و در حال حاضر عضو اصلی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است. او همچنین در فیلم های قارچ سمی و مزرعه پدری رسول ملاقلی پور، چ و بادیگارد ابراهیم خاتمیکی همکاری داشته است.

  سردار رحیمی: طرح انضباطی موتورسواران پایتخت از شنبه اجرا می شود - اندیشه معاصر

چهلمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مسعود نقاش زاده در دو بخش فرهنگی و مسابقه ای از سوم تا پنجم بهمن ماه برگزار می شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257487

دیدگاهتان را بنویسید