معجزه این سه میوه برای بیماران پارکینسون – تفکر مدرن

به گفته کارشناسان، مصرف چای، آب سیب و آب پرتقال می تواند فواید مشابهی داشته باشد. همه آنها سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که تصور می شود به محافظت از سلول های مغزی که معمولاً در اثر بیماری می میرند، در برابر آسیب کمک می کنند.

یکی از این آنتی اکسیدان ها فلاونوئیدها هستند که تحقیقات نشان داده است که می تواند به کاهش التهاب و درمان طیف گسترده ای از بیماری ها مانند دیابت و فشار خون کمک کند. فلاونوئیدها را می توان در انواع غذاها یافت.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا به مدت سه دهه رژیم غذایی 1250 فرد مبتلا به پارکینسون را دنبال کرده اند. افرادی که به طور متوسط ​​حداقل 673 میلی گرم فلاونوئید در روز مصرف می کردند تا پایان مطالعه 70 درصد بیشتر احتمال داشت زنده بمانند.

این معادل خوردن حدود یک بسته کامل توت فرنگی یا 6 سیب در روز است. اما محققان گفتند که نتایج این مطالعه هیجان انگیز بود زیرا آنها همچنین نشان دادند که تنها سه وعده از این میوه ها در هفته می تواند برای بیماران پارکینسون مفید باشد.

بیماری پارکینسون با گذشت زمان بدتر می شود زیرا سلول های مغزی بیشتری می میرند و بیماران در انجام کارهای روزانه با مشکل مواجه می شوند. این می تواند منجر به لرزش و سفتی عضلات و همچنین مشکل در حرکت سریع عضلات شود.

درمان پارکینسون در حال حاضر بر مدیریت علائم متمرکز است و هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما انتظار می رود بیماران پارکینسون با کمک پیشرفت های درمانی تا سن طبیعی زندگی کنند.

  توضیحات مقامات آژانس در مورد چگونگی افشای اطلاعات هسته ای ایران را قانع نمی کند

بیماری پارکینسون از هر 500 نفر در بریتانیا یک نفر و در ایالات متحده 1 نفر از هر 330 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد که اکثر بیماران در 50 سالگی یا بالاتر هستند.

پروفسور شیانگ گائو، اپیدمیولوژیست که این مطالعه را رهبری کرد، اذعان کرد که تحقیقات بیشتری برای توضیح اینکه چرا فلاونوئیدها به کاهش این بیماری کمک می کنند، مورد نیاز است.

با این حال، مطالعه این محقق مشاهده ای است، به این معنی که نشان نمی دهد که چرا توت فرنگی و سایر میوه ها می توانند اثر محافظتی بر روی بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون داشته باشند.

اگر فرد مبتلا به پارکینسون بتواند چند وعده توت، سیب، پرتقال و چای را به رژیم غذایی هفتگی خود اضافه کند، نتایج این مطالعه نشان می دهد که ممکن است راهی آسان و کم خطر برای بهبود نتیجه بیماری او وجود داشته باشد. گفت پروفسور گائو. .

بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده، مخرب و طولانی مدت در سیستم عصبی مرکزی است که عمدتاً سیستم حرکتی بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. علائم این بیماری معمولاً به آرامی و به تدریج ظاهر می شود و با پیشرفت بیماری علائم بی حرکت ظاهر می شود.

بارزترین علائم اولیه این بیماری لرزش، خشکی، حرکات آهسته و مشکل در راه رفتن است. علائم شناختی و رفتاری این بیماری نیز اغلب در اغلب افراد به صورت افسردگی، اضطراب و عدم علاقه و هیجان بروز می کند. در مراحل پیشرفته بیماری پارکینسون، گاهی اوقات زوال عقل شایع است. فرد مبتلا به پارکینسون ممکن است با خواب و سیستم حسی خود نیز مشکل داشته باشد.

  تاکید امیر عبداللهیان بر حمایت ایران از حمایت مشروع از مردم و مقاومت فلسطین - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263820

دیدگاهتان را بنویسید