معاون وزیر امور خارجه اسلواکی با امیرعبدالیان دیدار کرد

1074186 فقط خبر

اینگرید بروتکووا معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی که برای شرکت در نشست مشورتی سیاسی معاونان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواکی به تهران سفر کرده است، امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. بعد از ظهر او به طور خاص در مورد موضوعات مورد علاقه ما بحث و تبادل نظر کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از نتایج رایزنی های سیاسی معاونان دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان را برای ارتقا و تعمیق همکاری های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و همچنین در مجامع بین المللی اعلام کرد.

وزیر امور خارجه برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصتی مناسب برای بحث در مورد موضوعات جدید تجاری و اقتصادی عنوان کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حوادث جاری منطقه، موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با جنگ و مجروحیت غیرنظامیان عنوان کرد و گفت: متاسفانه در منطقه ما از جمله افغانستان، فلسطین و یمن صحنه های دلخراش شاهد آسیب های مردم عادی، زنان و کودکان هستیم و لازم است نهادها و سازمان های بین المللی و اروپایی برخورد صحیح و توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی نیز با ابراز خرسندی از این دیدار برای رایزنی های سیاسی بین دو کشور، بر تقویت روابط سیاسی و روابط اقتصادی اسلواکی و ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/4129/

  لوازم خانگی ، رهبر قاچاق

دیدگاهتان را بنویسید