مطبوعات نامهربان

یادداشت دریافتی؛

30758 630 فقط خبر

پاییز هزار رنگ در راه است و مهر با جذابیت مدرسه و شور نجیبی دانش آموزان و شور و نشاط جامعه از حضور میلیونی دانش آموز بوی امید و گوهر رویاهای زیبا می دهد.

گروه استان های خبرگزاری آنا; شاید در دو سه سال اخیر طبیعت دین شیطانی کرونا را امتحان کرده باشد. بگذار شور عشق با عصیانش در هم کوبیده شود، اما جوهر عشق با هیجان آموختن درآمیخته است و هرگز از گرمای آن کاسته نخواهد شد.

پاییز به برکت طبیعت هزار رنگ می آید و مهر مدرسه و شور نجیب دانش آموزان و شور جامعه از حضور میلیونی دانش آموز بوی امید و زندگی رویاهای زیبا می دهد.

بر اساس استانداردهای ملی، آموزش رایگان باید زنگ همه مدارس را به گونه ای به صدا درآورد که هیچ کس در فقر و کمبود آموزش زندگی نکند و اعتقاد بر این است که ده ها مدرسه در انواع مختلف برای انجام این وظیفه ملی وجود دارد. و اتفاقاً همه ظلم‌های آموزشی از اینجا شروع می‌شود که در موفقیت زیرساخت‌های مربوط به آموزش و پرورش، درست یا نادرست، عده‌ای به طور پیش‌فرض در آموزش موفق خواهند بود و عده‌ای دست از تحصیل برنمی‌دارند و فقط نرخ سواد عمومی را ارائه می‌کنند و دلالت بر آن ندارند. که بر اساس این استاندارد آموزشی با توجه به هر مدرکی که بسته به مقاطع تحصیلی اخذ می شود؛ شرایط اجتماعی خاصی در زمینه اشتغال، مدیریت، ازدواج و … دارید.

با بررسی دستاوردهای سال تحصیلی گذشته مشخص شد که تمامی نمرات مثبت کنکور در سیستم موسوم به آموزش غیرانتفاعی به پرداخت کنندگان تعلق می گیرد که این روزها از آن به عنوان ارقامی یاد می شود که افراد ضعیف تحصیلی از آن یاد می کنند. به عرش نخواهد رسید و عدالت آموزشی هنوز از ابتدا می میرد.

انواع مکاتب پول محور، محتوای انسانیت برخاسته از ادراکات ماورایی را فراموش می کنند تا نخبگان را برای سفر به آن سوی جهان در رقابتی شکست خورده آماده کنند و جامعه از فرار مغزها پشیمان شود و متعاقبا شاهد نفوذ ضد فرهنگ ها باشد. به هر حال یا به حداقل شوم، شاهد احساس نابرابری در میان کودکان کشور خواهیم بود.

  مذاکرات وین چه تاثیری بر قیمت دلار داشت؟ + آخرین قیمت - اندیشه معاصر

مهر، خط آغاز تخریب آموزش و پرورش است که در بخشی از کلانشهرها در کار آموزش و پرورش مدارس استثنایی با مذهب فرنگ و چهره فرهنگی نامتعادل با شهریه های سرسام آور ظاهر می شوند و در بخشی دیگر مدارس دولتی به شدت شلوغ است. که فقط از نام دولت به عنوان اعتبار آموزش رایگان استفاده می کنند. و اتفاقاً اولیای دانش‌آموزان بر عهده گرفته‌اند که ان‌شاءالله هزینه آب و برق و تجهیزات و تأمین خدمه را به‌طور غیررسمی تقبل کنند، بنابراین آموزش رایگان فقط یک داستان قدیمی است، زینت قانون و از قضا اعلامیه های وزارت معارف فهیم که دریافت پول را اشتباه می دانند. خیلی مضحک است؛ زیرا اولیای مدارس با تغییر فرمت ها کار خود را انجام می دهند تا هیچکس خواهان تحصیل رایگان نباشد و در بین آنها افراد زیادی هستند که تحصیل فرزندان خود را محدود می کنند که مطمئناً مراقبت از خوراک و پوشاک فرزندانشان مهمتر است. با نرخ تورم سریع، بدون شک رنگ ناچیز میز مهمتر از زنگ مدرسه خواهد بود.

شکل گیری رفتارگرایی و سنجش توانایی های دانش آموزان در کشورها بر اساس نظام آموزشی

مدارس استثنایی اصالت رقابت عمومی دانش آموزان را متوجه قشر خاصی از جامعه می کنند و اساساً بخش بزرگی از جمعیتی که در حسرت مدارس استثنایی هستند مجبور به انتخاب مدارس عادی می شوند. جغرافیای عدالت! آنها با هم رقابت شدیدی برای به دست آوردن مکان های دانشگاهی باکیفیت و در نتیجه کسب مشاغل خاص و مناصب اجتماعی و حتی سیاسی و اقتصادی دارند و جمعیت دیگری که دارای معایب فراوانی است در ابتدا شرایط رقابت را تجربه نمی کنند و اگر رقابتی است، برای اخذ دیپلم بسیار ارزشمند خواهد بود، که در نهایت سطح سواد عمومی را تضمین می کند و چه تعداد از رانندگان نجیب، نظافتچی های نجیب و کارگران محجوب به پایین ترین سطوح کار با مدارج علمی بالا رسیده اند و از سوی دیگر، منتخبان مدارس خاص، منصب و مقام فرمانروایی را بر عهده دارند و این طبقه را بر عهده دارند و همیشه در درد و رنج هستند و از سختی های حکومت رنج می برند!

  روایت امیر سیاری از یک فرمانده خارجی از نگاه ناوشکن جماران

نظام آموزشی در تمامی کشورهای پیشرفته بر اساس سنجش رفتار و استعداد دانش آموزان شکل می گیرد و شاید از همان ابتدا افراد باهوش و خاص انتخاب می شوند تا بخشی از فعالیت های خاص هنری و حرفه ای باشند و بیهوده سرگردان نباشند. در حوزه علوم نظری؛ اما در رشته ما اگر دانش آموزی ریاضی بلد نباشد یا به تسلط بر زبان خارجی دسترسی نداشته باشد یا در فیزیک و شیمی نمرات خوبی کسب نکند، نقره با انگ جهل داغ می شود. زمینه های موفقیت کودکان تنها عملکرد ضعیف، خوب و عالی در آموزش از نظر معلمان خلاصه می شود، که اتفاقاً این عبارات به ظاهر ساده سرعت کیفیت زندگی آینده دانش آموزان را تعیین می کند.

وجود تبعیض آموزشی با ایجاد مدارس متعدد و مقاطع تحصیلی نجومی، ماه مهر را هر ساله در اوج بدخواهی تعیین می کند، نتیجه فعالیت های آموزشی از ابتدا آشکار است و آموزش و پرورش تنها مضاعف خواهد بود. رنج برای غیبت والدین

نظریه پردازان تربیتی بر اساس مبانی تعلیم و تربیت در اسلام، محورهایی را در قالب طرح اصلاح مدرسه نوشته اند که از نظر شکل و محتوا با تعداد مدارس مغایرت دارد و زمینه های تبعیض به شکلی ظالمانه برخی از استعدادها را درهم می شکند و باعث می شود دیگر نقاط جهان برای رفتن به سوی دیگر. که در دو سوی معادله کشور با فقر فکری و نیروی انسانی مواجه خواهد شد.

نگارنده در چندین مقاله خواستار تبدیل آموزش و پرورش از شکل وزارتخانه به هیئت مدیره سازمانی مستقل در تصمیم گیری و وابسته به دولت در تامین بودجه به شورای عالی آموزش و پرورش شد و رئیس این ساختار برای دوره های حداقل ده ساله انتخاب می شوند تا مجموعه اهداف ساختاری مربوط به سلیقه دولتمردان و وزرا در هر دوره تغییری نکرده و با تدوین آیین نامه های جدید و جامع، کلیه مدارس با بهترین ترکیب علمی دارای بهترین حقوق و مزایا برای خدمت به عموم مردم و سابقه تصمیمات وزیران در هر دولت. سلایق سیاسی نمی تواند به ساختار آموزشی کشور آسیب برساند.

  دولت جدید ایران به توافقی برای احیای برجام - تفکر مدرن نزدیک می شود

مهر آغاز می شود و پدر دل، نان و رزق به گرو دارد; از این رو هرگز به دنبال کشف استعداد فرزندان خود نیست که در هر موقعیتی از زندگی از خود نشان می دهند و این بیزاری ناگزیر زمینه ساز باطل شدن کودکی می شود که در پی رفتار گاه نامطلوب، جمعیت را به زندانی تبدیل می کند. پشیمانی در آینده ای نه چندان دور

مهر می آید تا تفاوت کیف و کتاب، دفتر و خودکار، نوع پوشش دانش آموز و کیفیت راه رفتن به جلو و عقب و البته تفاوت در نوع مدارس و … را تعریف کند. شاهد جامعه ای ناپایدار از نظر کیفیت روانی زندگی در هر دو طرف قضیه هستیم.

مهر با همین نگرانی از تکالیف ناتمام و به موقع در صف قرار گرفتن در کلاس و تلاش برای رعایت نظاره و هدایت کلاس با نوشتن نام بچه ها در دو ردیف خوب و بد و خروج از کلاس به بهانه آوردن گچ و یک. پاک کن تخته سیاه و… زیبا بود و ای کاش با رفع تبعیض آموزشی، به جای دیدن کودکانی که در چهارراه اضطراب کار می کنند، شاهد شکوفایی کل جمعیت جوان در سرزمین عشق و زیبایی باشیم. به ما دستمال کاغذی پیشنهاد کن تا عرق شرم را از بین ببریم، یا اسپندمان را بسوزانیم تا ما را در تنگدستی خود نبینند، یا شیشه دودی ماشینمان را صیقل داده تا بتوانیم آنها را ببینیم. مزاحم ما نشو

سید رضا جازممینی

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید