مطالعه طرح کنترل موالید در استان ها عادی شده است

941389 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز با 51 رای موافق، 172 رای مخالف و 4 رای ممتنع مخالف دو فوریت طرح حذف تبصره هنر قانون حمایت از جوانان و خانواده. این طرح طبق معمول در حال بازنگری است.

ال. تی هنر. ماده 1 این قانون به شرح زیر است:

وزارت کشور با همکاری مرکز آمار ایران موظف است همه ساله بر میزان زاد و ولد و کل زاد و ولد در کشور نظارت مستمر داشته باشد و پیشنهادات لازم را در خصوص برنامه ریزی برای بهبود نرخ زاد و ولد به ستاد ملی جمعیت ارائه دهد. در کشور. استان ها و شهرستان ها

تبصره: اعطای کلیه امتیازات و تسهیلات این قانون منوط به این است که نرخ باروری در شهرستان محل تولد پدر یا فرزند از 2.5 بیشتر نباشد. این محدودیت شامل امتیازات و تسهیلات مندرج در مواد (6)، (7)، (8)، (17)، (22)، (23)، (26)، (40)، (41)، (43). ، (49)، (66) و (68) و همچنین موارد مقرر در قوانین قبلی وجود نخواهد داشت.

عبدالناصر درخشان در تشریح فوریت این طرح گفت: مردم سیستان و بلوچستان کجا کم کاری کرده اند و در کدام مناسبت ملی و حماسی روی صحنه نرفته اند؟ چرا سیستان و بلوچستان را از مشوق محروم کردیم؟

وی تاکید کرد: مردم هرگز به قراردادی که با نظام و ولایت بسته اند عمل نمی کنند. از این همه ایثار و از خود گذشتگی و حضور حماسی مردم این استان نباید غفلت کرد و آبی به آسیاب دشمن ریخت.

نماینده مردم ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مشوق هایی برای قانون گذاری جوانان و حمایت از خانواده برای مناطق فقیرنشین مانند سیستان و بلوچستان نیز باید در نظر گرفته شود.

  باشگاه استقلال به دنبال جلوگیری از پخش نشدن بازی این تیم مقابل نفت مسجد سلیمان است.

معین الدین ساعدی در این خصوص گفت: مقام معظم رهبری بحران جمعیت را یکی از چالش های اصلی کشور می دانند و تمرکز ایشان بر تولد و جوانی جمعیت است و در این راستا نمایندگان مجلس قانون جوانان را به تصویب رساندند. “

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس بند 9 اصل سوم قانون اساسی که بر رفع تبعیض های ناروا و ایجاد فرصت های مساوی در عرصه های مادی و معنوی تاکید دارد، تبصره (د) اصل قانون اساسی. ماده 1 این قانون با عدالت مغایرت دارد. رسانه های اپوزیسیون اکنون با این استدلال که سیستان و بلوچستان تنها استانی است که از مزایای قانون حمایت از جوانان و خانواده برخوردار نیست، به دنبال تجزیه کشور هستند.

فاطمه محمدبیگی در مخالفت با درخواست تجدیدنظر در یک فوریت طرح حذف تبصره ماده یک قانون حمایت از جوانان و خانواده گفت: امروز قانون راهبردی برای حمایت از خانواده داریم.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس این قانون اعطای امتیازات و تسهیلات باید برای افزایش زاد و ولد انجام شود. در بند (د) قانون، وزارت کشور موظف است هر ساله با همکاری مرکز آمار ایران موالید و موالید در سراسر کشور را رصد و آمار جمعیت استان ها و شهرستان ها را به ستاد ملی ارائه کند. این بند حذف شده است.

وی گفت: چگونه می توانیم مسکن یا سلامت آنها را برنامه ریزی کنیم بدون اینکه بدانیم چند زن باردار، زوج های نابارور و خانواده های پرجمعیت وجود دارد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید