مضرات خودارضایی و خودارضایی که امروزه ثابت شده است – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برای دست از خودارضایی بردارید و درمان خودارضایی از هرگونه تحريك جنسي بايد پرهيز كرد زيرا شهوت با اين محرك ها ايجاد مي شود، مانند. تماشای فیلم های جنسی نامناسب، خواندن رمان های عاشقانه

خودارضایی چیست؟

خودارضایی یا خودارضایی یکی از راههای انحرافی برای ارضای میل جنسی است. خودارضایی یا خودارضایی به معنای انجام کاری به تنهایی برای رسیدن به ارگاسم یا رضایت جنسی بدون رابطه جنسی نزدیک است که معمولاً منجر به ارگاسم می شود. خودارضایی با خودانگیختگی و تحریک اندام تناسلی به تنهایی و یا با ابزار و ماشین های مصنوعی تقلید کننده مقاربت انجام می شود که معمولاً تا ارگاسم طول می کشد که در مردان با انزال همراه است و در زنان اسپاسم (سفتی عضلانی) همراه با لذت شدید است. در ناحیه واژن تکنیک های خودارضایی شامل بازی با دست، گوش دادن به صدای زن غیر محرم، تبادل کلمات عاشقانه، ارائه و فکر کردن به چیزهای شهوانی است.

ارزیابی خودارضایی و خودارضایی از دیدگاه اسلام:

متاسفم یا خودارضایی سرپیچی از فرمان خدا از نظر شرعی و اخلاقی حرام و گناه است. همانطور که روایات زیادی داریم که این عمل را حرام می دانند، از جمله یکی از امام صادق (ع) حکم. خودارضایی امام پرسید: این زنا است و حرام است. اگر کسى این کار را کرد، باید نماز جنابت را بجا آورد و اگر بدنش عرق کرد، با بدن و لباس خیس عرق نمى تواند نماز بخواند و باید توبه کند.

عوارض خودارضایی، پیامدهای خودارضایی، مضرات خودارضایی:

یکی از دلایلی که اسلام چنین چیزی را حرام کرده است، آسیب های فراوان جسمی، روحی و روانی است. خودارضایی وجود دارد و امروزه علم توانسته بخشی از آن را بیابد.

مضرات خودارضایی و خودارضایی که امروزه ثابت شده است را می توان در دو قسمت خلاصه کرد:

آسیب های معنوی خودارضایی و خودارضایی

خودارضایی باعث دوری انسان از خداوند می شود به گونه ای که خداوند در روز قیامت نه به آنها نگاه می کند و نه با آنها صحبت می کند و از مواهب و نعمت های خاص خداوند مانند طهارت و پاکی روح محروم می شوند.

  آخرین جزئیات وضعیت میادین میوه و تره بار / اطلاعیه به اعضای شورای شهر برای رفع نواقص

♦ به دلیل رضایت ناقص و غیرعادی، پس از ازدواج اغلب به طور طبیعی ازدواج صورت نمی گیرد و مشکلات دیگری در روابط زن و شوهر به وجود می آید که به زندگی مشترک آسیب می زند و در نتیجه ازدواج به شکست می انجامد.

گوشه گیری، یأس، بی تفاوتی نسبت به مشکلات حیاتی، غم و اندوه و کدورت روحی از دیگر علائم روانی است.

♦ باعث افسردگی، از دست دادن حافظه و ضعف و کاهش اراده می شود.

ید بروز سردرد و سرگیجه، خس خس در گوش و …

خستگی و فرسودگی سیستم عصبی.

♦ رنج و حساسیت در کوچکترین برخورد با دیگران.

آسیب جسمی ناشی از خودارضایی و خودارضایی

افراد مبتلا به این عادت زشت در اثر عوارض روحی و جسمی به تدریج ضعیف و ناتوان، ناامید، تنبل و ناامید می شوند، دچار عوارض روانی می شوند و نسبت به دیگران بدبین می شوند و در نوعی اضطراب و افسردگی به سر می برند.

تحریک بیش از حد هیپوتالاموس و در نتیجه تحریک بیش از حد غدد جنسی که باعث پرکاری نامتناسب آنها می شود و بلوغ زودرس پيگيري كردن.

تکرار بیش از حد این عمل منجر به ضعف عمومی بدن و در نهایت پیری زودرس می شود.

افزایش به دلیل افزایش جریان خون به اندام تناسلی، مغز و سایر مراکز حساس اغلب با کاهش نسبی جریان خون مواجه می شوند.

خستگی مکرر عصبی و نارضایتی طولانی مدت باعث ضعف عصبی و عوارض روحی می شود.

ضعف بینایی و بی اشتهایی، ضعف استخوان و ناراحتی مفاصل.

بروز کم خونی، به ویژه به دلیل تحریک مصنوعی و مداوم آلت تناسلی.

تورم اسپرم

تورم انتهای و پشت مجرای ادرار

ماهیچه های تناسلی را به گونه ای شل کنید که توانایی حفظ اسپرم یا ادرار از بین برود.

راه های ترک خودارضایی، برای درمان خودارضایی

♦ برای دست از خودارضایی بردارید و درمان خودارضایی از هرگونه تحريك جنسي بايد پرهيز كرد زيرا شهوت با اين محرك ها ايجاد مي شود، مانند. تماشای فیلم های جنسی نامناسب، خواندن رمان های عاشقانه

  موضوع سانتریفیوژها در ایران جنجالی است/ 48 ساعت آینده برای تعیین جدیت تهران در مذاکرات بسیار مهم است

♦ برنامه فشرده ای برای کار تمام وقت تهیه کنید: اوقات فراغت، اوقات فراغت، سرگرمی و درس را طوری برنامه ریزی کنید که وقت فکر کردن به مشکلات جنسی و خودارضایی نداشته باشد.

♦ جایگزینی عادت جدید با عادت بد: درباره عادت خودارضایی در عین حال وقتی انگیزه ایجاد می شود باید به سراغ یک برنامه از پیش تعیین شده خاص رفت، مانند مسابقه علمی، ورزشی، هوشی، مطالعه کتاب های جذاب و…

دوری از تنهایی: نباید تنها باشد و نباید تنها در یک اتاق بسته بخوابد و موانعی ایجاد کند که نمی تواند خودارضایی به آرامی

♦ باید مطمئن شوید که می توانید تسلیم شوید.

کامل از ارتباط کامل و رفت و آمد با افرادی که دچار این عمل می شوند بپرهیزید زیرا صحبت در مورد این عمل زشت انسان را آزار می دهد.

♦ تقویت عمومی بدن و تغذیه سالم. از مصرف غذاهای تند مانند فلفل، پیاز و تره فرنگی خودداری کنید.

شه دیدن عکس های شهوانی و روابط غیرقانونی با جنس مخالف باعث این امر می شود محرک شهوت از لمس نقاط حساس بدن مانند آلت تناسلی و باید از سینه پرهیز کرد.

توسل به نیروی ایمان و باورهای دینی: با تمام وجود از خدا بخواهید که این عادت زشت را از خود دور کند.

♦ هنگام خواب كاملاً خواب آلود و خسته باشد و تا احساس نياز به خواب كردن دراز نكشد و هنگام خواب نخوابد و بدن خود را روي زمين نگذارد كه باعث تحريك جنسي مي شود. زیرا تخت حساس ترین مکان برای برانگیختگی جنسی است.

♦ ورزش؛ یعنی وقتی فشار جنسی را احساس می کند باید تمرین کند یا ورزش را به یک سرگرمی برای خودش تبدیل کند.

♦ گرسنگی؛ پیامبر اسلام (ص) فرمود: ای گروه جوان، هر یک از شما قدرت ازدواج را ندارید که برای کنترل غریزه جنسی مفید باشد.

خودارضایی دختران، خودارضایی زنان، عوارض خودارضایی در دختران

  تحول در نظام مالیاتی؛ نیاز به شفافیت در سیستم افشاگر وجود دارد/نیاز به افزایش ضریب امنیتی افشاگران

خودارضایی بیشتر در دختران با تحریک اندام تناسلی خارجی که آسیب زیادی به اندام تناسلی وارد نمی کند، دیده می شود، اما وقتی خودارضایی دختران بسته به نوع فشار و ناحیه ای که باید لمس شود می توانند داخلی ترین اندام تناسلی را تحریک کنند و اگر خودارضایی بارها تکرار شود می تواند به اندام تناسلی دختران آسیب جدی وارد کند و حتی منجر به پارگی شود. حجاب بکارت بودن. در بعضی موارد خودارضایی برای دختران با تخیلات جنسیعکس ها و فیلم هایی دیده می شود که مرد از دیدن این عکس ها به وجد آمده و در این صورت اندام تناسلی او آسیبی نمی بیند.

خودارضایی در دختران عوارض زیادی خواهد داشت و اگر تبدیل به یک رفتار روزمره شود خطرناک می شود و مانند هر معتادی روح و جسم و روان را از بین می برد و زمانی که فرد خودارضایی می کند فاز برانگیختگی جنسی خیلی سریع اتفاق می افتد. سقوط می کند و در یک رابطه جنسی مناسب جنبه های مهم و عاطفی دریافت نمی کند و دچار پوچی عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و پس از ازدواج در ازدواج دیگری برانگیخته نمی شود و دچار ارگاسم می شود. سخت می شود زیرا با خودارضایی در موقعیت خاصی که او را تحریک می کند برای ارگاسم آماده شده است و زمانی که به همسرش نزدیک می شود رفتار خود را به یاد می آورد و فکر می کند که فقط در این شرایط می تواند به ارگاسم برسد. .

یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان با آن مواجه هستند این است که دچار نارضایتی جنسی می شوند و به تدریج دچار بی میلی جنسی می شوند، بنابراین باید گفت که این مردان ممکن است در دوران پریود مجرد باشند. خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند، اما آینده طولانی با هم داشته باشند و لذت ببرند ارگاسم آنها دلتنگ تماس با همسرشان خواهند شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

دیدگاهتان را بنویسید