مصطفوی: حکم بنده عزیز مشکوک است/ عذرخواهی فیفا برای جلوگیری از فدراسیون فوتبال

988177 فقط خبر

داریوش مصطفوی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره حکم 2 سال حبس تعزیری شهاب الدین عزیزی هادم از هر فعالیت فوتبالی از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فرمود: مطمئن باش که حقیقت پشت ابرها پنهان نیست. روند برکناری عزیزی هادم از ریاست جمهوری فدراسیون فوتبال ایران قانونی و منطقی نیست و قطعا در پشت صحنه جریاناتی وجود دارد که عموم مردم از آن بی خبرند. او به دلیل ارائه خدمات مثبت از کار برکنار شد و همین اتفاق سال ها پیش برای من رخ داد. تیم ملی فوتبال ایران که در آستانه سقوط به مرحله مقدماتی جام جهانی بود و اگر تصمیمات درستی از سوی مرد اول فدراسیون نداشتیم، سریع ترین، ارزان ترین و آسان ترین راه رسیدن به جام جهانی نبود. هیچ کارشناسی نمی توانست پیش بینی کند تیم ملی فوتبال ایران چند هفته مانده به پایان مسابقات مقدماتی به جام جهانی برسد.

وی ادامه داد: کمیته اخلاق به دو سال حبس برای عزیزی هادم رای داد. صدور این رای غیراخلاقی بوده و با اجبار صادر شده است. رای گیری آزاد، عادلانه و منطقی نیست و تحت فشار به مرحله صدور رسیده است. در غیر این صورت، ارائه مدارک باید ثابت شود عزیزی هادم به مدت دو سال رد صلاحیت شده است. به او 15 روز فرصت داده شد تا دفاعیات خود را ارائه کند، اما چند روز بعد محکوم شد. اگر این رأی مورد تردید نیست، حقانیت آن را ثابت کنید. مردم ما باهوش هستند و به راحتی به چیزی که شفاف نیست نمی چسبند. هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که عزیزی هادم را آزاد کرد باید در روز برکناری مدارک لازم برای برکناری او را ارائه می کرد. اسنادی که در هفته های اخیر در مورد اخراج همه اخراج شده توسط فدراسیون فوتبال به بیرون درز کرده و در رسانه ها منتشر شده است که چرا در زمان مناسب ارائه نشده است. این برای اخراج ها ضرر بزرگی است چون صحبت از مستندات است و اگر همه چیز قانونی است باید ثابت شود.

  تجدید مدارس از فردا اول خطر 1400 - اندیشه معاصر

رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: دلایل اخراج عزیزی هادم رازدار را فقط خدا می داند. ورزش جایگاه مردانگی و اخلاق است. جای بداخلاقی و نامردی نیست. در آستانه جام جهانی 2022 قطر، کسانی که مسئولیتی را بر عهده گرفته اند و می خواهند بهتر از عزیزی هادم کار کنند، باید آرامش را به فدراسیون فوتبال و تیم ملی بدهند. جلسه فدراسیون فوتبال در 20 خرداد دستوری گرفته نشود و از انحرافات جلوگیری شود. از سوی دیگر باید مراقب باشیم که با برکناری فیفا مواجه نشویم چرا که یکی از 10 مورد یا بهانه ای که فدراسیون جهانی فوتبال شعبه خود را تعطیل می کند، برکناری رئیس فدراسیون بدون ارائه مدارک قضایی است. من میرشاد ماجدی و حسن کامرانی فر که سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال هستند را در این زمینه مقصر نمی دانم. این اتفاق از سوی نهادهای بالادستی هیئت مدیره رخ داده است و ما نباید به مردم توهین کنیم. بهتر است به جنبه های دیگر این رویداد نگاهی بیندازیم.


بیشتر بخوانید:


مصطفوی با بیان اینکه حمید استیلی گفته بود تیم ملی فوتبال ایران بعد از جام جهانی به مصاف برزیل و آرژانتین می رود، یادآور شد: سهم فوتبال ایران خیلی بیشتر از اتفاقات خوب دنیاست اما برگزاری مسابقات تدارکاتی برای آماده سازی جام جهانی منتظر است. صعود ما برای نهایی شدن و سپس انتظار برای قرعه کشی و سپس انتخاب حریفان عملا وقت تلف کردن است.فدراسیون های فوتبال دنیا آینده را پیش بینی می کنند و بر اساس کانادا با حریفان مختلف وارد مذاکره می شوند و جای خالی ایران در برنامه های خود داشت و ایران را پذیرفت. السالوادور چنین شرایطی نداشت و گفت خیر، روسای فدراسیون ها با لغو بازی های دوستانه با هیچ رقیبی امنیت کار خود را به خطر نمی اندازند و ما نمی توانیم چنین انتظاری داشته باشیم. تیم های بزرگی مانند برزیل، آرژانتین، آلمان و فرانسه پ. مدت زیادی است که برنامه ریزی کرده ایم و باید به دنبال ایجاد مسابقات پیش فصل با کمترین زمان باقی مانده باشیم.

  هشدار جدی به فرهاد مجیدی؛ این بازیکن را تعطیل نکنید! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید