مصرف کم نوبت سوم واکسن کراون / آیا تزریق دوز چهارم واکسن کراون ضروری است؟

1065439 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، کمال حیدری معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پرورش گفت: امروزه موضوع ایمن سازی از طریق واکسیناسیون یک موضوع مهم در همه جوامع و کشورهاست. یکی از راه های ارتقای سلامت جامعه به ویژه برای کودکان پوشش واکسیناسیون است باید بتوانیم ایمنی جامعه را به بالای 90 تا 95 درصد برسانیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: ادامه واکسیناسیون کودکان باید در مراکز درمانی کشور انجام شود و وزارت بهداشت به دور سوم پیش بینی شده عمل نکرد و اکنون حدود 26 میلیون نفر برای دور سوم مراجعه نکرده اند.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که در حال حاضر کرونا در ایران رو به کاهش است بحث واکسیناسیون است، اما اگر این مشکل ادامه پیدا نکند ممکن است به مرور زمان این مصونیت کاهش یابد زیرا کشورهای پیشرفته اخیرا با موج جدیدی مواجه شده اند. گروه های پرخطر بالای 70 سال و برخی از بیماران باید برای بار چهارم واکسینه شوند.

حیدری گفت: بر اساس تحقیقات کمیته علمی علاوه بر دریافت 4 دوز واکسن کراون برای گروه های اعلام شده، احتمالاً سایر افراد جامعه نیز برای حفظ شرایط دولتی نیاز به دریافت یک واکسن در آینده نزدیک دارند. همچنین توصیه می‌کند که افراد جامعه اقدامات بهداشتی را جدی بگیرند، از ماسک به‌ویژه در محیط‌های بسته استفاده کنند و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مراقب خود باشند و از تجمعات دوری کنند.

انتهای پیام/4172/

  عادت هایی که شما را افسرده می کند

دیدگاهتان را بنویسید