مصرف روغن جامد ممنوع است – تفکر مدرن

مصرف روغن های جامد و نیمه جامد باعث رسوب اسیدهای چرب اشباع در رگ ها، تصلب شرایین (سخت شدن دیواره شریان)، تنگی و انسداد عروق قلب و سکته قلبی می شود. بر اساس آخرین یافته های علمی دنیا، مصرف روغن های جامد و نیمه جامد نیز به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب ترانس، خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات را در مردان افزایش می دهد.

مصرف خانگی روغن جامد به هیچ وجه توصیه نمی شود. کره سفت به دلیل بافت مورد نیاز شیرینی ها عمدتاً در شیرینی پزی استفاده می شود. اسیدهای چرب اشباع شده در روغن های جامد منجر به بیماری های قلبی عروقی و سرطان های مختلف می شود.

اگرچه در حال حاضر این روغن ها در کشور ما با اصلاح فرمولاسیون و بهبود کیفیت به روغن های نیمه جامد تبدیل می شوند که اسیدهای چرب اشباع و ترانس کمتری نسبت به روغن های جامد دارند، اما باید توجه داشت که روغن های نیمه جامد با مایع نیز مقایسه می شوند. روغن های گیاهی . ، دارای سطوح بالاتر اسیدهای چرب اشباع و چربی های ترانس هستند و مصرف آنها خطراتی مانند کلسترول LDL بالا، تنگی و گرفتگی عروق و در نهایت حمله قلبی را به همراه دارد. به خصوص افراد مبتلا به چربی خون و کلسترول بالا نباید از روغن های سفت و نیمه سخت استفاده کنند.

به گزارش سرویس بهبود تغذیه وزارت بهداشت، استفاده از روغن های مایع با منشا گیاهی برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی توصیه می شود.

چربی های مایع روند آترواسکلروز (سخت شدن دیواره شریان) را کند می کنند. روغن های گیاهی مایع دارای درصد بسیار کمی از اسیدهای چرب اشباع شده و مقادیر قابل توجهی اسیدهای چرب غیراشباع هستند که برای سلامت قلب ضروری هستند. مصرف روغن های مایع قطعا برای حفظ سلامتی به روغن های حیوانی و جامد و نیمه جامد گیاهی ارجحیت دارد.

  طرز تهیه سالاد رژیمی و خوشمزه با پاستا

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277891

دیدگاهتان را بنویسید