مشکل فرهنگیان به معیشت آنها محدود نمی شود

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از یاسوج، مراسم هفته معلم به همت معاونت آموزش عمومی و مهارت های دانشگاه آزاد اسلامی در یاسوج با حضور رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد. دانشگاه کهگیلویه و بویراحمد، نورمحمدعلی پور نامجو، معاون آموزشی و مهارت آموزی دانشگاه، حجت الاسلام محمد غفاری، مدیر امور اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، کوروش دلشاد، مدیر آموزش و پرورش، مدیر آموزشی بویراحما مدارس به تنهایی در تالار علامه مصباح یزدی این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: مشکل فرهنگیان محدود به معیشت آنها نیست و جایگاه و منزلت آنها باید به گفتمان حاکم بر جامعه تبدیل شود؛ بلکه باید در جامعه به عنوان یک مقام معظم رهبری مطرح شود. بنابراین معلم نیاز به احترام و کرامت دارد و این مجموعه عظیم باید در جامعه دیده شود.

اکرامی گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند «نقش معلم در جامعه نقش انبیا است»، پیامبران معلم انسان هستند و نقش بسیار حساس و مهمی دارند.

وی تاکید کرد: انبیا معلم بودند و کارشان معلمی است و این موارد نشان از جایگاه ویژه و رفیع معلم در میان مشاغل دیگر دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد برای تبدیل مدارس غیردولتی به مدرسه اعلام آمادگی کرد.

مشکل فرهنگیان به معیشت آنها محدود نمی شود

اکرامی خاطرنشان کرد: نگاه ما به مدارس صرفاً آموزشی برای درآمدزایی نیست، بلکه می توان در کف مدارس غیردولتی فعالیت های فرهنگی و تربیتی انجام داد و برای دانش آموزان، معلمان و اولیای آنها خدمات کشت کرد.

  برد بدون گل بایرلورکوزن بدون سردار یک فکر مدرن است

وی افزود: مدارس سما بخش مهمی از دانشگاه آزاد اسلامی است و با توجه به وجود کارگاه ها و امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه و مدارس، در تلاش هستیم تا اساتید آتی سما را از بین فارغ التحصیلان این مدارس و دانشگاه ها انتخاب کنیم. یگان یاسوج هستند.

اگر معلم خوب نباشد، جامعه خوب نیست

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد نیز در این مراسم گفت: اگر معلم خوب نباشد جامعه خوب نیست و اگر به دنبال جامعه آرمانی باشیم و برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم، جایگاه و منزلت فرهنگی را به دنبال دارد. چهره های جامعه».

کوروش دلشاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره معلمان افزود: وقتی مقام معظم رهبری به ما می گویند شما معلمان افسران جنگ نرم هستید، تکلیف بر ما روشن است و شأن و جایگاه معلم باید باشد. در نظر گرفته شده است. “

وی افزود: در ایام ولیعهد نقش معلم به خوبی به مردم نشان داده شد و در این راستا رسانه ها نقشی بی بدیل برای ارتقای منزلت معلم در جامعه دارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با اشاره به آمار جمعیت دانش آموزان بویراحمد گفت: در ابتدای سال تحصیلی سالانه حدود 3000 دانش آموز وارد این شهرستان می شوند به همین دلیل با بحران فضایی مواجه هستیم. “

معاون آموزش دولتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج نیز گفت: مدارس سما به جایگاهی بین مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی رسیده است که خانواده ها به احتمال زیاد فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام می کنند. اما به دلیل محدودیت فضا، اجازه پذیرش این دانشجویان را نداریم.

  آمیکرون پروازهای خود به غرب را به مدت دو هفته متوقف کرد

نامجو تعداد دانش آموزان سه مقطع مدارس سما شهرستان بویراحمد را یک هزار و 200 نفر عنوان کرد و افزود: مدارس سما دارای چهار مرکز برای مردان و زنان در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و دبیرستان پسرانه در نقاط مختلف شهرستان است. بازگشایی دبیرستان های دخترانه اول و دوم یاسوج آماده شده و امسال آغاز می شود.

مشکل فرهنگیان به معیشت آنها محدود نمی شود

غفاری مدیر امور اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج نیز گفت: شغل معلمی برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر مستقیماً با انسان سروکار دارد و با توجه به اینکه شخصیت انسان در این سن شکل می گیرد علاوه بر اطلاعات علمی. ، باید با مبانی دینی آشنا باشند.

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید