مشکلات جذب معلمان جوان باعث مهاجرت نخبگان شد

19182 950 فقط خبر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مشکلات جذب معلمان جوان باعث مهاجرت نخبگان شده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سید حسن کدسی پور در نشست اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رئیس جمهور که در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از این اقدامات هوشمند، پروژه های عملیاتی در شرکت معدن چادرملو که برنامه آن در حال مکانیزه سازی و هوشمندسازی برخی از خطوط تولید این معدن است.

کدسی پور با اشاره به ساخت ابررایانه سیمرغ توسط متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابررایانه سیمرغ در بین 100 ابررایانه دنیا قرار دارد و این پروژه در موضوعاتی مانند هوش مصنوعی، داده های بزرگ و اینترنت اشیا و اینترنت اشیا و … مورد استفاده قرار می گیرد. در زمینه پیش بینی آب و هوا، تجزیه و تحلیل زمین شناسی، زلزله شناسی و تجزیه و تحلیل داده ها اطلاعات ژنتیکی را در اختیار پلتفرم قرار می دهد.

امیرکبیر رئیس دانشگاه صنعتی گفت: مشکلات زیادی در جذب معلم وجود دارد که باعث کاهش تعداد معلمان جوان در دانشگاه ها شده است.

وی این مشکل را ناشی از مهاجرت معلمان جوان به خارج از کشور برشمرد و گفت: وجود مشکلات معیشتی، کم درآمد، مشکل مسکن و همچنین وجود جاذبه های فراوان به خارج از کشور از جمله دلایل مهاجرت معلمان به خارج از کشور است.

قدسی پور تاکید کرد: برای جلوگیری از این امر باید مشکلات آنها را حل کنیم و جاذبه هایی برای ماندن و خدمت به کشور ایجاد کنیم.

انتهای پیام/4040/

  قطعی و فیلترینگ اینترنت تا کی ادامه دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید