مشارکت اجتماعی ائمه جمعه منجر به حل مشکل می شود

این موضوع در گفتگو با آنا مطرح شد.

1919 453 فقط خبر

نماینده مردم همدان در شورای اسلامی گفت: حمایت ائمه جمعه در موضوعاتی مانند سیل و کرونا و نقش و مشارکت اجتماعی آنان منجر به حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم شده است.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه کشور، اظهار کرد: بین مسئولان دولتی اختلاف است. و ائمه جمعه; ائمه جمعه پدران جوامع و شهرها هستند که باید با مردم همنشینی بیشتری داشته باشند و به نوعی واسطه مردم و نظام هستند. آنها طبقات مردم هستند و مردم به جای اینکه از دیگر مسئولین در مورد ادب بپرسند، روز جمعه به درب منزل امام می آیند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع مستلزم همان نقشی است که رهبر معظم انقلاب در کل کشور و همه ملت ها دارند که ائمه جمعه در شهر و مرکز استان دارای جایگاه یکسانی باشند، گفت: با توجه به سابقه و سابقه ای که رهبر انقلاب در مورد ائمه جمعه نیز باید همین رفتار و منش را داشته باشند.

این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: همه گروه ها و همه سلیقه ها خود را وابسته به ائمه جمعه می دانند و از ایشان پیروی می کنند و با دیدگاه ها و ارتباطات خود به مشکلات آنها رسیدگی می کند.

حجت الاسلام حسین فلاحی ادامه داد: امام جمعه باید به همه اقشار نگاه کند، البته باید تلاش کند تا آنها را در مسیر انقلاب هدایت کند و ارتباط با آنها باعث نزدیک شدن آنها به نظام اسلامی، انقلاب و دین می شود.

  طرح عفو شخص ثالث در اواخر دهه 1400 - اندیشه مدرن

حجت الاسلام حسین فلاحی با اشاره به مشارکت اجتماعی و همراهی ائمه جمعه در اموری مانند سیل و کرونا و نقش و مشارکت اجتماعی آنان بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مشارکت اجتماعی روحانیون و ائمه جمعه باید منجر شود. برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم تا کنون در مقاطع مختلف به همین منوال بوده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تاکید کرد: روحانیت همه جا حضور دارد، فضا تغییر کرده است. حمايت هاي اجتماعي، اخلاقي، معنوي، اقتصادي، تصميمات سياسي و مديريتي مؤثر بوده و جامعه را از ساير جوامع متمايز مي سازد.

انتهای پیام/4164

دیدگاهتان را بنویسید