مسابقات بین المللی ربوکاپ رایگان در ایران در معاونت علوم و تحقیقات برگزار می شود

1055998 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مرتضی موسیحانی، رئیس کمیته ملی ربوکاپ گفت: شانزدهمین دوره ربوکاپ آزاد ایران 2022 (ایران اوپن ربوکاپ) از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد اسلامی واحد جوان و دانشگاه قزوین. باشگاه نخبگان پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی و مسابقات ربوکاپ ملی کمیته از تاریخ 14 لغایت 16 اردیبهشت 1401 در معاونت پژوهشی برگزار می شود.

وی ادامه داد: شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ ایران با حمایت دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

موسیحانی ادامه داد: با عنایت و عنایت خداوند متعال در سالی که مقام معظم رهبری به عنوان پشتیبان کار دانشمندان و توسعه هوش مصنوعی معرفی کردند، اقدامات موثری برای برگزاری شانزدهمین دوره ربوکاپ آزاد ایران با حمایت معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری توسط باشگاه پژوهشگران جوان، واحد قزوین و همکاران هودوم در کمیته ملی ربوکاپ انجام شد.

وی گفت: شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران با حضور بیش از 100 تیم از دانشگاه ها و مدارس داخل و خارج از کشور و حدود 800 شرکت کننده برگزار می شود. همچنین در این مدت برنامه ریزی لازم برای حضور 150 نفر از اعضای کمیسیون فنی و سرپرستان لیگ ها انجام شد.

بر اساس این گزارش، روبوکاپ یا جام جهانی رباتیک یک پروژه بین المللی برای ارتقای هوش مصنوعی، رباتیک و مکاترونیک است. فدراسیون جهانی ربوکاپ با طراحی نسخه استانداردی که به همه فناوری‌های موجود برای مشارکت و آزمایش نیاز دارد، به دنبال ترویج تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی و روبات‌های هوشمند است.

RoboCup بازی فوتبال را به عنوان محور اصلی تحقیقات خود برای ایجاد ابتکارات برای مسائل عمده اجتماعی و صنعتی انتخاب کرد. هدف نهایی ربوکاپ تشکیل یک تیم کاملاً هوشمند از روبات‌های انسان‌نما برای پیروزی در جام جهانی 2050 در برابر تیم برنده است.

  بازگشت یک لژیونر دیگر به پرسپولیس که تفکری مدرن بود نیز رد شد

یکی از کاربردهای اصلی فناوری ربوکاپ، جستجو و نجات در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله های بزرگ است. RoboCup پروژه ای را برای حمایت از RoboCup برای ترویج تحقیقات در مورد موضوعات کلیدی اجتماعی راه اندازی کرده است و یکی از اهداف اصلی آن استفاده مناسب از فناوری ها برای کاهش تلفات جانی ناشی از بلایای طبیعی است.

در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، تیم های ایرانی از سال 2003 تاکنون جزو فعال ترین تیم های ربوکاپ بوده اند و سال به سال بر تعداد تیم های ایرانی افزوده می شود.

ربوکاپ آزاد ایران مکانی برای آماده سازی و تقویت تیم ها برای حضور در مسابقات جهانی است. علاوه بر این، تیم های شروع کننده این فرصت را خواهند داشت تا از تجربیات سایر تیم ها استفاده کرده و با مسابقات بیشتر آشنا شوند.

بر اساس این گزارش، شانزدهمین دوره مسابقات آزاد ایران ربوکاپ 1401 در 9 لیگ دانشجویی، فوتبال، نقش برجسته، دانش آموزی و مشارکتی نمایشی و ربات های خدماتی، ربات های پرنده، خودروهای خودران و بزرگسالان برگزار می شود.

این دوره مسابقه به مدت سه روز از چهارشنبه 13 تا 15 اردیبهشت ماه در کتابخانه و مرکز زنده یاد حبیب واحد علوم و تحقیقات دکتر حبیبی برگزار می شود. لازم به ذکر است حضور در این مسابقات برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید