مسئولان نظام اقتصادی کشور او را به روند مذاکره گره نخورده اند

2105 439 فقط خبر

من گزارش میدم گروه سیاست خبرگزاری آنا،

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه های نماز سیاسی روز جمعه این هفته تهران در خصوص مذاکرات هسته ای و تحولات هسته ای اظهار داشت: بحمدالله مسئولان نظام اقتصادی کشور نظام اقتصادی کشور را مقید به روند مذاکرات هسته ای نکرده اند. مذاکره کنند و مسیر خنثی سازی تحریم ها را طی کنند. نظام تصمیم گرفته است که پشت موضوع خنثی سازی تحریم ها بایستد. و قانون اقدام استراتژیک را با قدرت نزدیکان خود اعمال می کنند.

حاج علی اکبری افزود: اخیرا خبرهای هیجان انگیزی از فعال شدن چرخه غنی سازی شنیدیم.

وی ادامه داد: در محور مذاکرات رفع تحریم ها دوستان عزم خود را جزم کرده اند انشالله در مواجهه با عاشورا با همین حکومت عاشورایی مصمم و هوشیارانه از منافع کشور در این عرصه حفاظت کنند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما هم به دشمنان خود، از آمریکای جهانخوار و طرف های مذاکره کننده می خواهیم که ایران را امتحان نکنند. اگر باید در مورد آنچه دارید مذاکره کنید، با شروط این ملت قدرتمند مظلوم کنار بیایید و جلوی زیاده روی خود را بگیرید.

وی گفت: اخیرا متوجه شدید که این سامانه جدید بارشی که وارد کشور شده، بارندگی زیادی در کشور داشته ایم. با توجه به ماهیت این پدیده، این بارندگی ها در بسیاری از مواقع سیل آسا بوده و در برخی موارد زندگی مردم عزیزمان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.»

حاج علی اکبری تصریح کرد: علاوه بر سپاس از رحمت خداوند به خانواده های عزیزی که در اثر این سیل دچار مصیبت شدند و حدود 100 عزیز را از دست دادیم، ده ها نفر مجروح و مجروح شدند. تسلیت به همه عزیزان. برای ایشان صبر و اجر مسئلت داریم و امیدواریم الطاف الهی احوال ایشان را فرا گیرد و با تلاش مسئولین و رسیدگی های عاجل در خصوص مشکلات پیش آمده در منازلشان در محیط های تجاری، کشاورزی و دامداری و مساعدت مسئولین جبران گردد. مومنان و مردم باید برای مراقبت فوری از این بستگان سازماندهی شوند.

وی ادامه داد: از اقدام سریع مسئولان قدردانی می کنیم. حضور مستقیم کارکنان در کنار مردم دلگرم کننده است و نشان می دهد که کار به سرعت پیش می رود.

  ستاره ای که حرف های پدرش را تکذیب کرد/ هرچه گفت اشتباه است! - اندیشه معاصر

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما جزو ششمین کشورهای حادثه خیز دنیا هستیم و از 41 نوع حادثه شناخته شده 31 نوع داریم از زلزله، سیل گرفته تا بیابان زایی، طوفان و غیره. مسائل سیاست گذاری درست، وضع قوانین درست، داشتن ساختارهای مناسب و مساعد برای مقابله با این حوادث یکی از مشکلات جدی کشوری با ویژگی های کشورمان است.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: سازوکار فعلی مدیریت بلایای کشور باید بازنگری و اصلاح شود و بسیار قوی تر باشد تا بتوان در چنین شرایطی بهتر کار کرد که امیدواریم از یک برنامه جامع به مدیریت واحد و ارتقای این حوزه و برای تضمین اجازه دهید کار انجام شود.

وی ادامه داد: در خصوص سیل به ویژه اجرای بند چهارم سیاست های کلی منابع آبی کشور که به موضوع حوزه های آبخیز و سفره های زیرزمینی می پردازد و مورد توجه و تاکید ویژه خردمندان و مهربانان قرار گرفته است. رهبر در این سالها تاکید می شود که باید مورد توجه قرار گیرد. نمونه هایی را خودمان دیده ایم. یادم هست در کودکی و جوانی به دلیل وجود رودخانه های محلی نمونه هایی در تابستان داشتیم اما از سالی که جهاد سازندگی برنامه آبریزی را در این منطقه اجرا کرد هیچ سیلابی نداشتیم و داریم. و امسال سیل وجود ندارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: یعنی اگر کار به درستی انجام شود از وقوع سیل جلوگیری می شود و با تکمیل آن با سفره های زیرزمینی، این آب ها در سفره های زیرزمینی ذخیره می شود و امروزه خشکسالی به ما و بسیاری خواهد رسید. از این آسیب ها جلوگیری خواهد شد امیدواریم با اقدامات انجام شده در این زمینه در آینده وضعیت بهتری داشته باشیم.

حاج علی اکبری افزود: خدا را شاکریم که ائمه جمعه کشور در هفته گذشته مفتخر به خدمت به رهبر معظم انقلاب شدند و در روز نماز جمعه فرصتی فراهم شد تا مجدداً به این فریضه بزرگ و در تفسیر خداوند متعال روی آورند. رهبر انقلاب که فرمودند در میان دیگر واجبات برجسته ترین است و این سوال مشاهده شد که باز در فضای جامعه ما دوستداران نماز جمعه نیز اهمیت بیشتر این فریضه الهی را یادآور شدند، کارگران نماز جمعه ستادهای نماز جمعه و پیش از همه ائمه جمعه نیز به وظایف خود در این حوزه توجه داشتند.

  تل آویو خواستار آتش بس شد زیرا دیگر نمی توانست در برابر موشک های مقاومت مقاومت کند

وی خاطرنشان کرد: حضرت آقا در این دیدار توصیه های صریح و مشخصی به ائمه جمعه کردند. همه ما در ستاد نماز جمعه، ائمه جمعه و همه عزیزانی که اهل نماز جمعه هستند و نهادهای مسئول در این زمینه باید دست به دست هم دهیم تا نماز جمعه خود را به نماز جمعه مطلوب نزدیک کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: باید وظایف خود را بازخوانی کنیم و همه این دستورات را دوباره ببینیم، از اینکه ائمه جمعه ما باید در مقام پدری برای گروه ها، اقوام و جناح ها عمل کنند تا خطبه های متوازن. از اینکه محیط نماز جمعه عاری از فعالیت باشد، پاک و پاک ماندن نماز جمعه را زیر سوال می برد. این لیستی است که همه ما باید به آن توجه کنیم.

حاج علی اکبری افزود: دیداری که با مسئولان کشور انجام شد دیدار خوبی بود. ائمه اطهار(ع) به نمایندگی از ملت بزرگوار و عزیزمان مشکلات مختلف کشور در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و داخلی و خارجی را در حضور مقامات عالی رتبه کشور و سران قوا مطرح کردند و تشکر می کنیم. آنها به دلیل حضور علنی و با حسن نیت در جلسه، مطالبات مردم را مطرح کردند و به دنبال راه حل بودند و پاسخ های مختلفی دریافت کردیم که بسیاری از این پاسخ ها امیدوارکننده و قانع کننده بود.

وی یادآور شد: در اینجا در سالروز تطبیق فرمان ریاست جمهوری می خواهیم از تلاش جدی، شبانه روزی و برنامه ریزی خوب دولت و روحیه مردم و شیوه زندگی مردم تشکر کنیم. و آخرین صحنه های آن را در جریان سیل دیدیم، انتظار داریم از موفقیت های فراوان خود با مردم صحبت کنند و مطلع شوند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: بسیاری از مواردی که در جلسه به ما اطلاع داده شد امیدوارکننده است اما به درستی منعکس نشده و البته گزارش های صادقانه بدون اغراق و در مواردی که نارسایی هایی وجود دارد باید با آنها نیز در میان گذاشته شود. مردم ..

حاج علی اکبری گفت: یک موضوع بسیار مهم بحث مستمر عدالت است که رهبر حکیم و علیقدر در جلسه اجرا مطرح کردند که همه برنامه ها و مصوبات دولت شامل عدالت و کاهش شکاف طبقاتی باشد و با آن مبارزه جدی صورت گیرد. فساد”.

  با خانواده مهشاد و ریحانه آشنا شوید

وی گفت: در شرایط کنونی کشور البته نیاز به سرمایه گذاری و بیرون آوردن توان مردمی در عرصه تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ما دارد و کسانی که به سلامت وارد این عرصه می شوند مجاهدان و خط مقدم هستند. رزمندگان این رویارویی جدی در عرصه اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی چه در افکار عمومی و چه در نظر مسئولان باید گران قیمت تلقی شوند.

حاج علی اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته گفت: قرآن کریم رعایت شعائر الهی را تقوای قلبی می داند. حج، نماز جمعه و نماز جماعت از شعائر الهی است که با اقامه آنها دین استوار و بزرگ می شود. خداوند عبادت و احترام به مناسک دینی را دوست دارد. توجه کلی مؤمنان به نشانه های دین موجب تقویت تقوا در جامعه می شود.

وی افزود: امام حسین (ع) در مکتب عاشورا در حماسه عظیمی که با یاران و خاندان بزرگوار خود به وجود آورد، همه فضایل و فضایل انسانی، الهی و اخلاقی را ترویج کرد و در این امتحان بزرگ و کم نظیر، حجت خدا شد. بلوغ.شد. در پرتو این برهان فوق العاده و بزرگ، همه بشر در مسیر هدایت الهی قرار گرفتند. کاری که امام حسین (ع) انجام داد بی نظیر است، اما در میان تمام فضایلی که این حماسه حسینی به جامعه بشری عرضه کرد، مهمترین مقام ایستادگی آن حضرت بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: کاری که امام حسین (ع) انجام داد منحصر به فرد است، اما در این میان در فهرست فضایل و مناقبی که در حماسه حسینی در بالاترین سطح به مؤمنان عرضه شد، یک امر وجود دارد. موضوع مهم مقاومت است که کلمات کلیدی مانند استقامت و صبر شناخته شده است.

وی گفت: این هفته شاهد تشییع پنج شهید مدافع حرم در کشور هستیم. از جمله این شهدا سردار بصر، شهید عبدالله اسکندری است. این بزرگواران نماد غیرت و جوانمردی و تداوم نهضت اسلامی هستند.

خطیب جمعه از تهران افزود: همچنین باید قدردان خانواده این عزیزان باشیم که با صبر و مقاومت مثال زدنی خود نهضت این بزرگواران را تکمیل کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید