مرگ بیش از 1000 نفر در اروپای غربی به دلیل گرمای بی سابقه

947730 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، منابع خبری بین المللی گزارش دادند گرمای بی سابقه هفته گذشته منجر به جان باختن بیش از 1000 نفر در غرب اروپا در هفته گذشته شده است.

پایگاه “ال پایس” گزارش داد که گرمای هوا در اسپانیا بین 10 تا 15 جولای منجر به مرگ 360 نفر شده است. در همین حال، بر اساس آمار دولت اسپانیا، بیش از 800 نفر در ماه گذشته در این کشور به علت گرما جان خود را از دست دادند.

Truthout نوشت که فرودگاه مادرید-باراخاس که فرودگاه اصلی شهر مادرید است، پنجشنبه گذشته دمای بی سابقه 108 درجه فارنهایت را ثبت کرد. در برخی مناطق اسپانیا دمای هوا حتی به 110 تا 113 درجه فارنهایت رسید.

روز جمعه رسانه ها گزارش دادند که یک کارمند بهداشتی حین کار در مادرید به زمین افتاده و پس از انتقال به بیمارستان به دلیل دمای بالای بدن و گرمازدگی فوت شده است. این مرد یکی از 123 نفری بود که روز جمعه به دلایل گرما جان باختند.

در پرتغال، جایی که شهر پینهائو روز جمعه دمای بالای 116 درجه فارنهایت را ثبت کرد، وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد که 659 نفر در هفته گذشته بر اثر گرما جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس، دولت برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هشدار گرمای بی سابقه ای صادر کرده است. منابع خبری گزارش داده اند که انگلیس گرم ترین روزهای خود را تا کنون تجربه خواهد کرد. اسکات دانکن، کارشناس هواشناسی در توییتی نوشت: «مکان های کمی روی زمین وجود دارند که در روزهای دوشنبه و سه شنبه به اندازه انگلیس و فرانسه گرم باشند.»

  نحوه بازپرداخت اقساط وام مسکن/ هر قسط کمتر از اجاره بها است! - اندیشه معاصر

همزمان بیش از 10 هزار نفر در فرانسه، اسپانیا و پرتغال به دلیل آتش سوزی جنگل ها تخلیه شده اند. بیش از نیمی از پرتغال در حال حاضر در حالت آماده باش هستند و آتش نشانان با 14 آتش سوزی جداگانه مبارزه می کنند.

مجارستان، کرواسی و جزیره یونانی کرت نیز در روزهای اخیر درگیر آتش سوزی های جنگلی بوده اند. ایتالیا با موج گرمای تابستان و بدترین خشکسالی هفتاد سال اخیر دست و پنجه نرم می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید