مرکز توسعه رهبری کسب و کار در دانشگاه تهران راه اندازی می شود

1068123 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی در مراسم افتتاحیه مرکز توسعه رهبری کسب و کار در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اظهار کرد: کسانی که استعداد کارآفرینی و استارت آپ و مدیریت کسب و کار دارند. .

وی افزود: مرکز توسعه رهبری کسب و کار، بستری را برای دانشجویانی که استعداد راه اندازی کسب و کار را با آموزش های تئوری دارند، فراهم می کند تا با فضای کسب و کار کشور ارتباط ویژه برقرار کنند.

رئیس دانشگاه تهران یکی دیگر از اهداف مرکز توسعه رهبری کسب و کار در این دانشگاه را تقویت مهارت های کارآفرینی و مهارت های رهبری مدیران کسب و کار دانست و یادآور شد: دانش مدیریت دانش عمل گرا است و تئوری باید با عمل و هنر تلفیق شود. برای استفاده. یکی از رسالت های مرکز توسعه رهبری کسب و کار برگزاری دوره هایی برای مدیران کسب و کار است تا با این دوره ها شاهد کارایی و اثربخشی بیشتر در کسب و کار موجود در کشور باشیم.

مقیمی ادامه داد: تلاش می کنیم در این مرکز شاهد شناسایی استعدادهای مدیران کسب و کار باشیم و این مرکز نیز آزمایشگاهی است تا مدیران جنبه رهبری خود را توسعه دهند.

وی با یادآوری اینکه فضای فیزیکی و زیرساخت های مرکز توسعه رهبری کسب و کار با سرمایه گذاری و مشارکت یکی از حامیان کارآفرینی در کشورمان ساخته می شود، ابراز امیدواری کرد با حمایت خیرین کارآفرین و علاقمند به ترویج علم و دانش ، موسسه می تواند پرداخت سریعتر را توسعه دهد.

طاهر روشندل اربطانی، رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در مراسم افتتاحیه مرکز توسعه رهبری کسب و کار به نام مرحوم استاد محمد کریم فضلی، علت عقب ماندگی را عدم هماهنگی و سازمانی دانست. ارتباط صنعت و دانشگاه توسعه رهبران کسب و کار در دانشگاه تهران آغازگر تحولی اساسی در رابطه صنعت و دانشگاه خواهد بود و شعار سال «تولید» است. “مبتنی بر دانش، قابل اشتعال” از طریق پیوند ارگانیک بین صنعت و دانشگاه به دست می آید.

  دردسر سردار برای اسکوچیچ - تفکر مدرن

وی افزود: علت شکست بسیاری از تصمیمات سازمانی به دلیل اشتباه در تصمیم گیری هاست و این مرکز می تواند با برگزاری دوره های ویژه مدیریت و رهبری، بنیانگذار و محلی برای تربیت رهبران آینده کسب و کار باشد.

رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به نقش نیکوکاران کارآفرین در ایجاد و توسعه مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در جهان اشاره کرد و گفت: آنها دارای تجربه مدیریتی فراوان، با انگیزه و علاقه مند به سرمایه گذاری در دانشگاه ها هستند. نزدیک به دانشگاه کارآفرینی

در پایان این مراسم تفاهم نامه راه اندازی و راه اندازی مرکز توسعه رهبران کسب و کار بین رئیس دانشگاه تهران و مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ به امضا رسید. مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ در حاشیه این تفاهم نامه وجود مراکزی مانند مرکز توسعه رهبری کسب و کار را برای تحقق اهداف توسعه کارآفرینی ضروری دانست.

وی با یادآوری اینکه هفت درصد از داشته های خداوند متعلق به ایران است، گفت: اگر از این منابع به درستی استفاده شود، معتقدیم کارآفرینی و ثروت ارزش ویژه ای دارد و کارآفرینی در خدمت اشتغال است، قطعا شاهد رشد روزافزون خواهیم بود.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید