«مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و محلی دیلمستان» راه اندازی شد.

عاشوری اعلام کرد؛

30402 283 فقط خبر

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و بومی دیلمستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان فعالیت خود را در منطقه یالاگی و بهشت ​​گیاهان دارویی آغاز کرده است.

مجید عاشوری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از لاهیجان، از دریافت مجوز فعالیت مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و گیاهان بومی دیلمستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در یلکی و بهشت ​​دارویی خبر داد. گیاهان و شروع به کار کرده است.

وی افزود: این مرکز که بر اساس دانش و فناوری روز دنیا و با تخصص اعضای هیات علمی گروه کشاورزی و کشاورزی و بر اساس موضوعات دانش بنیان مجوز گرفته است، با هدف پرورش دارویی و بومی فعالیت می کند. گیاهان حاصل از این گیاهان و عصاره ها و عصاره های این گیاهان و استخراج اسانس برای جلوگیری از نشت ارز با بی نیازی کشور از تهیه داروهای شیمیایی و تلاش می شود با پیوند دادن دستاوردهای این مرکز گام های عملی در حوزه علوم پزشکی بردارد. با طب اسلامی و سنتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و بومی دیلمستان علاوه بر فعالیت های علمی، موضوع ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه و استفاده از دانش و تجربه ساکنان محلی به صورت روزانه

عاشوری خاطرنشان کرد: مقرر شد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و بومی دیلمستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در آینده نزدیک آثار راه اندازی این مرکز را در زمینه های مختلف علوم دارویی و کشاورزی و حفاظت و ترویج به نمایش بگذارد. از گیاهان دارویی و بومی منطقه و کشور خود.

  معاون پژوهش و فناوری یکی از شعب تبریز منصوب شد

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید