مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با دست پر به مصلی آمد/ ضیافت دانشگاهی با طعم دانشگاهی در غرفه 110 در سی و سومین نمایشگاه

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگی آنا، سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان مهمترین رویداد در حوزه کتاب و نشر کشور از 31 اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد. این نمایشگاه که تا آخرین روز اردیبهشت ماه در مصلی تهران برپاست را می توان اردویی برای دوستداران کتاب و البته فرصتی برای اطلاع از آخرین تحولات این حوزه دانست. در این میان بسیاری از محققان و اهالی علم و فناوری نیز از این فرصت برای تهیه آثار مورد نیاز خود استفاده می کنند.

جدا از غرفه مؤسسات انتشارات عمومی و کودک و نوجوان که به طور سنتی از پرطرفدارترین و شلوغ ترین سالن های نمایشگاه کتاب به شمار می روند، بخش عمده دیگری از نمایشگاه غرفه مؤسسات انتشاراتی دانشگاهی است. انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی طبق معمول حضور پررنگی در این رویداد بزرگ فرهنگی دارد.

مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی; ناشر پرکار در میان ناشران دانشگاهی

این مرکز با پوشش بیش از 50 ناشر فعال در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، یکی از بزرگترین انتشارات دانشگاهی کشور است. مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تاکنون بیش از 12000 عنوان کتاب منتشر کرده است و در سال 1400 بالغ بر 300 عنوان کتاب در زمینه های مختلف علوم انسانی، علوم پایه، پزشکی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، هنر و سایر رشته های دانشگاهی منتشر شده است. تقدیم به جامعه علمی کشور.

این مرکز در سال 1399 بخشنامه ای به کلیه واحدهای دانشگاهی ابلاغ کرد که بر این اساس ارتقای استانداردهای چاپ، نشر، توزیع و فروش و همچنین بحث ظاهر و زیباسازی کتب دانشگاهی مورد توجه واحدهای دانشگاهی قرار خواهد گرفت. از آن تاریخ با تاکید دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی این موضوع برای تقویت برند این دانشگاه در صنعت چاپ و نشر کشور با جدیت پیگیری خواهد شد. این طرح با توجه به گستره جغرافیایی وسیع واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، نوعی جراحی انتشاراتی در این موسسه آموزشی است. بر این اساس، بحث ویراستاری کتب دانشگاهی در مواردی مانند رسمی، زبانی، املایی، نوشتاری و نقطه گذاری نیز رصد و تحقیق خواهد شد.

  افزایش مستمری بگیران در سال 1401 / بالاخره مستمری چقدر افزایش می یابد؟ 16 آوریل 1401 - اندیشه معاصر

مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با دست پر به مصلی آمد/ ضیافت دانشگاهی با طعم دانشگاهی در غرفه 110 در سی و سومین نمایشگاه

اگرچه علاقه مندان به علم و فرهنگ در رشته های مختلف می توانند از کتاب های دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنند، اما اکثریت مخاطبان غرفه این مرکز را دانشجویان بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می دهند. آنچه در این غرفه بیش از همه جلب توجه می کند، چیدمان جذاب و فضای مناسب این غرفه برای حضور آرام بازدیدکنندگان و استفاده از کتاب های موجود است.

در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر کتاب هایی که می تواند به عنوان کتاب درسی مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد، بسیاری از کتاب های غیردرسی تالیف شده توسط اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مختلف به چشم می خورد.

یکی از ویژگی های مثبت نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته حضور ناشران دانشگاهی در فضاهای سرپوشیده مصلی تهران است. در سال های گذشته، انتشارات علمی و دانشگاهی در چادرهایی مستقر می شدند که تهویه مناسبی نداشتند. در این دوره از نمایشگاه، ناشران دانشگاهی نیز به ایوان غربی مسجد و محوطه سرپوشیده منتقل شدند که در نتیجه از باد، گرد و غبار و گرما در امان ماندند.

ضیافت خوانندگان در غرفه 110 ایوان غربی

در طول برگزاری نمایشگاه فرصتی برای بازدید از غرفه مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی که در غرفه ۱۱۰ انتشارات دانشگاهی واقع در ایوان غربی مصلی تهران قرار دارد، شد. بیش از 500 عنوان کتاب در انتشارات علمی و دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

محسن ظهوری مدیر جوان این غرفه درباره روند آماده سازی غرفه سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: محتوایی درباره نمایشگاه کتاب تهران است و گفت: از حدود یک ماه پیش فعالیت ما به صورت جدی آغاز شد و امسال در علاوه بر عرضه و فروش کتاب، بر اساس دو بیانیه مهم از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهاد تبین، معرفی فعالیت های دانشگاهی را در نظر گرفتیم: همچنین معرفی سند پنج ساله تحول و تعالی آزاد. دانشگاه اسلامی یکی دیگر از موضوعاتی بود که در بحث محتوایی نمایشگاه با جدیت از سوی مرکز نشر دانشگاهی در حال پیگیری است.

  حمایت از جنبش اساتید و اساتید اقتصاد برای ارتقای یارانه ها

ظهوری در ادامه بیان می کند: خوشبختانه دکتر طهرانچی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با این برنامه های محتوایی موافقت کرد و با حمایت ها و توصیه های ایشان به همکاران خود در معاونت فناوری و معاونت فناوری، روند دکتر نوروزی به عنوان رئیس مرکز نشر دانشگاهی از برنامه های طراحی شده حمایت بسیار خوبی داشت و خوشبختانه غرفه هم به موقع و هم از نظر محتوای برنامه آماده شد.

غرفه مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی دارای دو بخش مجزا است. کتاب ها در یک قسمت ارائه می شود و مراجعه کنندگان می توانند با راهنمایی کارکنان غرفه آثار مورد نظر خود را تهیه کنند.این مرکز ارائه شده است.

مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با دست پر به مصلی آمد/ ضیافت دانشگاهی با طعم دانشگاهی در غرفه 110 در سی و سومین نمایشگاه

مدیر غرفه مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه توضیحات خود گفت: با توجه به وسعت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و اینکه بسیاری از واحدهای ما در زمینه نشر کتاب فعال هستند، یکی از برنامه های ما این بود. برای فراهم کردن فضا برای واحدهای فعال در این زمینه گفت: آنها را به ارائه و ارائه آثار خود اختصاص دهید، اما به دلیل محدودیت های فیزیکی این امکان فراهم نشد، اما سعی کردیم فعالیت همه واحدهای دانشگاهی در حوزه نشر را در یک واحد پوشش دهیم. ایستادن.

کتابفروشی دائمی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در خیابان انقلاب دایر است و علاقه مندان می توانند برای تهیه کتاب های دانشگاهی به این فروشگاه مراجعه کنند. مخاطبان شهرستان نیز می توانند کتاب های مورد نظر خود را سفارش داده و دریافت کنند.

جلسات تقویت نهاد دانشگاه و احیای علم

وی افزود: خوشبختانه با تلاش و پیگیری همکاران ما در مرکز نشر، چهار جلسه «خانه علمی و فرهنگی دانشگاهی» از سی و سومین نمایشگاه به این مرکز واگذار شد. نقد کتاب “فلسفه علم، فناوری و جامعه” با حضور حجت‌الاسلام دکتر عبدالحسین حسین‌روپنا، اولین نشست در روز شنبه چهارمین روز نمایشگاه برگزار شد. ساعت 14 امروز (یکشنبه 25 اردیبهشت ماه) دکتر حسن امینلو، دکتر و پژوهشگر ادبیات و دکتر کازانچای مسئول ارتقای کیفیت و اعتباربخشی بیمارستان مسیح دانشوری “پزشکی فیلسوفان در ادبیات فارسی” فرزاد جهانبین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی روز دوشنبه 26 اردیبهشت ماه و در ششمین روز از برگزاری نمایشگاه، به نقد و بررسی نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی می پردازد. سخنرانی درباره کتاب «راهنمای عملی برنامه ریزی استراتژیک در آموزش عالی».

  تنها فیبر این غذاها از بیماری قلبی جلوگیری می کند - تفکر مدرن

ظهوری گفت: این جلسات نیز به صورت آنلاین از طریق سایت vebinar24.ir/abup برای علاقمندان پخش می شود.

انتشارات دانشگاه همانطور که از نامش پیداست مخاطبان محدود و خاصی دارد که معمولاً دانشجویان، معلمان، محققین و دانشمندان را شامل می شود. اما به نظر می رسد حضور این محدوده محدود در سال جاری نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. این لحظه توسط یکی از مدیران غرفه دانشگاه آزاد اسلامی که از کارکنان مرکز انتشارات این دانشگاه است نیز تاکید می کند و می گوید: به هر حال مشکلات اقتصادی تاثیر مستقیمی بر ذائقه فرهنگی جامعه دارد. جامعه. هزینه چاپ کتاب بالاست و در نتیجه قیمت پشت جلد آن نیز بالاست. طبیعی است که دانش آموزان به دلیل شرایط خاص اقتصادی، اولویتی برای خرید کتاب ندارند.

مرکز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با دست پر به مصلی آمد/ ضیافت دانشگاهی با طعم دانشگاهی در غرفه 110 در سی و سومین نمایشگاه

مدیر غرفه مرکز انتشارات دانشگاه اسلامی آزاد در این خصوص گفت: یکی از پیشنهادات ما در مرکز انتشارات دانشگاهی این بود که علاوه بر تخفیف معمول در نمایشگاه، تسهیلات و تخفیف های ویژه بیشتری را برای دانشگاه آزاد در نظر بگیریم. دانشجویان که متاسفانه هماهنگی آن زمان برد. امسال اجرا نشد.

لازم به ذکر است، مرکز انتشارات علمی و دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه 110 انتشارات دانشگاه واقع در ایوان غربی مصلی تهران، آثار خود را عرضه کرد و میزبان دانشجویان و اساتید دانشگاه خواهد بود. دانشگاه آزاد تا پایان این رویداد فرهنگی. اسلامی و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید