مردم چه زمانی می توانند سهام بنفش را بخرند و بفروشند؟

مردم چه زمانی می توانند سهام بنفش را بخرند و بفروشند؟

بر اساس گزارش ها اعتدالزمستان سال گذشته بالاخره طلسم ورود سرخابی ها به سالن شیشه ای شکسته و روند تصاحب سهام دو باشگاه انجام شد. به ترتیب خرید یک میلیارد و 236 میلیون و 99 هزار و 656 سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد تجاری (استقلال 1) و یک میلیارد و 34 میلیون و 840 هزار و 567 سهم جدید. شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد تجاری (پرسپولیس 1) به دلیل انصراف از حق تقدم به روش ثبت سفارش در تابلوی نارنجی فرابورس ایران، از اسفند ماه آغاز شد. 6 و در 15 مارس به پایان رسید.

طبق آمار 320 هزار نفر در ثبت نام پرسپولیس شرکت کردند. 261 میلیارد تن از سهام این باشگاه توسط اشخاص حقوقی و بالغ بر 88 میلیارد تن سهام حقیقی خریداری شد. همچنین 286 هزار نفر در تصاحب استقلال شرکت کردند که 280 میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط اشخاص حقوقی و 79 میلیارد تومان از سهام واقعی خریداری شد.

سپس اعلام شد که پس از طی مراحل لازم از جمله ثبت افزایش سرمایه، تایید سازمان حسابرسی و … نمادهای هر دو باشگاه در بورس معامله می شود که البته تاریخ های متفاوتی برای تکمیل این فرآیندها در نظر گرفته شده است. تجارت با سهام آغاز می شود.

به عنوان مثال نهم خرداد اعلام شد که نماد استقلال بازگشایی می شود و امکان داد و ستد سهام استقلال هم زمان با تعطیلات قهرمانی این باشگاه وجود داشت اما این اتفاق نیفتاد. پس از آن اعلام شد که نمادهای دو باشگاه احتمالا در پایان خرداد ماه بازگشایی خواهند شد که در خردادماه به پایان رسید، بدون اینکه شاهد آن باشیم.

  نحوه برخورد با پسر یا دختر معتاد - یک تفکر مدرن

آیا بازگشایی نزدیک است یا خیر؟

حالا حسین گربان زاده در آخرین اظهار نظر خود در این هفته درباره باز شدن نماد استقلال گفت که نماد استقلال هفته آینده در فرابورس بازگشایی می شود تا مردم بتوانند خرید و فروش کنند.

وی دلیل تاخیر در بازگشایی را نامناسب بودن وضعیت بازار سرمایه عنوان کرد و تاکید کرد: بازگشایی باید زمانی انجام می شد که به سهامدار خرد آسیبی وارد نشده بود. بر اساس این گزارش، رئیس سازمان خصوصی سازی همچنین در خبری که در پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه منتشر شد، درباره بازگشایی نماد پرسپولیس که تا سه هفته آینده نیز رونمایی می شود، توضیح داد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در حالی زمان دقیق بازگشایی را اعلام کرد که میثم فدایی مدیرعامل فرابورس در آخرین اظهار نظر خود درباره بازگشایی نماد استقلال و پرسپولیس توضیح داد که درباره استقلال افشاگری های لازم و تنها چند افشاگری درباره گزارش های مالی 6 ماه باقی می ماند. برای بازگشایی هم نیاز به تایید داریم و بازگشایی نماد استقلال نزدیکتر است. پرسپولیس در حال ثبت شرکت است و روند آن پشت سر استقلال است.

وی تاکید کرد: اگرچه نظارت حداکثری بر شرکت ها و سازمان خصوصی سازی توسط فرابورس انجام می شود، اما تا زمانی که اطلاعیه ها اعلام نشود، امکان افتتاح وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید