مردم در پرداخت دستمزد احساس بی انصافی و تبعیض می کنند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در نشست با استانداران سراسر کشور خواستار تحول اساسی در مدیریت کشور به نفع مردم شد و گفت: نیازها و در عین حال اولویت بندی این نیازها به گونه ای است که از منابع موجود بتوان به بهترین نحو برای رفع این نیازها استفاده کرد.

رئیسی با تاکید بر اینکه دولت در حال ساختن ملتی است که نیازمند تحول است و این تحول از منظر تحول آفرین است، خاطرنشان کرد: تحول دولت نشان می دهد که استفاده از نیروهای تحول آفرین ضروری است. امروز با رویکرد و اقدام عادی نمی توان مشکلات را حل کرد و عبور از موانع و مشکلات پیش رو نیازمند حرکت جهادی است.

رئیس جمهور گفت برخی نمی خواهند اهداف انقلاب اسلامی محقق شود. سرعت خود را کم کنید یا متوقف کنید.

رئیسی گفت: امروز با گذشت 40 سال از تأسیس جمهوری اسلامی، اگر بخواهیم ببینیم انقلاب اسلامی به کجا رسیده و باید به کجا برود، بهترین سند و راهنما برای ما بیانیه گام دوم انقلاب است. پس این سند باید حرکت جمعی ما را مستند کند «و عنوان اعمال ما باشد.

رئیسی با تاکید بر اینکه همه کارگزاران و دستگاه های مختلف اجرایی کشور باید در کنار هم و همدل باشند تا تحول محسوسی در زندگی مردم ایجاد شود، افزود: استانداران بالاترین سمت های اجرایی در استان ها هستند و مورد اعتماد و اعتماد کل نظام هستند. . ایجاد هماهنگی در قسمت های مختلف

رئیس جمهور گفت: مسئولیت اصلی دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی در درجه اول بر عهده شما استانداران است، بگذارید ما از این فرصت استفاده کنیم.

  ترانه علیدوستی سیگاری شد! - اندیشه معاصر

رئیسی افزود: نشست استانداران سراسر کشور جلسه بزرگی است که در آن باید اولویت ها و نیازها را دسته بندی کرد و در گفت و گو با وزرا و مسئولان بخش های مختلف دولت مسائل را حل کرد و اجازه ندهید موانع اداری و مالی مانع پیشرفت شود. البته نیاز به نظارت مستمر توسط مدیران وجود دارد.

رئیس جمهور برگزاری جلسات منظم و منظم استانداران با وزرا و کارکنان قوه مجریه را در این راستا بسیار مفید و موثر توصیف کرد و خاطرنشان کرد: موضوع تمرکززدایی و تفویض اختیارات بیشتر به استانداران را در این جلسات مدنظر قرار دهید و نتیجه گرفتن.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تغییر رویکرد حاکمیتی در کشور با منطق مؤثر را از دیگر انتظارات مهم از دولت مردمی برشمرد و گفت: در صورت انتصابات جدید یا تثبیت رهبری با هرکسی که فکر می کنید به شما کمک می کند مشورت کنید. . اما در نهایت تغییر رویکرد مدیریتی دستگاه های اجرایی بر عهده شماست و شما باید در خصوص رایزنی ها تصمیم خود را بگیرید و به هیچ وجه تحت تاثیر یا فشار دیگران اقدام به تغییر یا تاسیس مدیر نکنید.

رئیسی افزود: مردم باید احساس کنند که نظام حاکمیتی کشور اثرگذار است و این احساس با حرف و بخشنامه ایجاد نمی شود، بلکه نیاز به اقدام و عمل دارد.

جنبه عمومی حاکمیت باید بیشتر نمایان شود

رئیس جمهور تأکید کرد: مطمئن شوید که برای نیروهای بومی ارزش بیشتری قائل هستید و اساساً تمرکز خود را برای یافتن نیروهای مؤثر بیشتر کنید. چهره دولت باید بیشتر نمایان شود و این ملت در گرو مشارکت و مشارکت مردم در تصمیم گیری، تصمیم گیری و اجرای تصمیمات است.

  واکنش وزیر اقتصاد به عدم تمکین بانک ها از پرداخت وام های بدون ضامن - اندیشه معاصر

رئیسی ادامه داد: با نیروهای دلسوز و دلسوز، نخبگان و حتی آن نخبگان غیردولتی جلسات منظم و منظم داشته باشید و اساساً ارتباط مستمر با نخبگان را یکی از مظاهر حکومت در قدرت مردم قرار دهید. دولت. “

رئیس جمهور همچنین به مدیران توصیه کرد که از ناظران در جلسات ملی خود دعوت کنند و در مورد مسائل مربوطه بحث و گفتگو کنند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امروزه مردم در پرداخت دستمزد احساس نوعی بی عدالتی و تبعیض می کنند، گفت: برخی از این بی عدالتی ها در زمینه دستمزد با تصمیمات اداری برطرف می شود و برخی دیگر باید اصلاح یا تصویب شوند. قانون «هر دو اقدام پیگرد قانونی دارد و انجام می شود و این دولت معتقد است یکی از مهمترین اعمال عدالت، اجرای عدالت در پرداخت دستمزد است.

رئیسی مبارزه با تاج و تخت و رسیدگی به معیشت مردم را از اولویت های امروز کشور برشمرد و گفت: اگر در معیشت مردم با مشکل یا مشکلی مواجه شدید سریعاً نسبت به رفع آن اقدام کنید و حتی اجازه تأخیر ندهید. منتظر اقدام از سوی مرکز نباشید و در استان محل کارتان شروع به حل مشکل کنید.

رئیس جمهور گفت: اجازه ندهید هیچ کارگری حتی با یک روز تاخیر حقوق بگیرد. به خصوص در آستانه عید مراقب باشید به موقع پرداخت کنندگان را پرداخت کنید.

رئیسی گفت: دولت مردم باید صادق باشد و قول دهد که به وعده های خود عمل نکند. مردم را بدانند تا اعتماد مردم به صداقت دولت خدشه دار نشود. این دولت معتقد است که باید تلاش دشمن برای ناکارآمدی نظام و اثبات کارآمدی جمهوری اسلامی را خنثی کند.

  گابریل پین؛ حرفه ای، بدون مرز و کلاس بالا - تفکر مدرن

رئیس جمهور همچنین از استانداران خواست در امر مبارزه با قاچاق کالا و ساماندهی بازارچه های مرزی توجه ویژه داشته باشند.

رئیسی افزود: از تمامی مسئولانی که در اجرای فرمان آزادسازی سواحل تلاش کردند صمیمانه تشکر می کنم و باید تاکید کنم که اجرای سریع و مطلوب این دستور توقعاتی را در مردم ایجاد کرده است که این دولت می تواند دستاوردهای بزرگی داشته باشد. شکلی فوری و قاطع است تا موضوع قاچاق کالا و ساماندهی بازارچه های مرزی با فوریت و قاطعیت پیگیری شود.

رئیسی همچنین در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک عید سعید فطر به پیامبر گرامی اسلام (ص) مبعث را بزرگترین نعمت خداوند برای هدایت انسانها عنوان کرد تا مسیر زندگی و رشد انسان عادلانه باشد. و گفت: بالا بردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امام خمینی (ره) در میان انبوه مکاتبی که مدعی نجات انسان ها هستند، پرچم قیامت را که پرچم عدالت و عبادت بود، برافراشتند، افزود: طاغوت ها و دشمنان نظام مبتنی بر اهداف قیامتی نمی خواهند. اما علیرغم میل و اراده آنها، انقلاب اسلامی در جهان معنا پیدا کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، وزیر کشور و تعدادی از استانداران نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278023

دیدگاهتان را بنویسید