مردم در تردد از جاده های استان تهران مراقب باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به هشدار زرد هوا از بارش شدید باران در مناطق شمالی و کوه های شرقی استان خبر داد و گفت: مردم در تردد از جاده ها مراقب باشند.

3491 788 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حامد یزدی مهر از اعلام هشدار رنگ زرد هوا در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش ابر همرفتی و بارش شدید باران در عصر و شب، از عصر امروز سه شنبه 18 مرداد و تا روز پنجشنبه 30 مرداد ادامه یافت. وی گفت: بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید در مناطق مستعد و احتمال بارش تگرگ از خطرات این هشدار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران به احتمال افزایش ناگهانی سطح رودخانه های فصلی و جاری شدن آب، لغزنده بودن معابر کوهستانی و رعد و برق اشاره کرد و گفت: به همه عزیزان توصیه می شود هنگام عبور از حاشیه رودخانه ها احتیاط کنند. .

یزدی مهر در ادامه نسبت به نفوذ و انتشار گرد و غبار در هوا هشدار داد و گفت: با این پدیده کاهش کیفیت و دید هوا خواهیم داشت لذا به مردم توصیه می شود از پارک خودروهای خود در زیر درختان به دلیل احتمال شکستگی فرسوده خودداری کنند. درختان به آسیب ساختارهای سست و خطر سقوط اجسام، به ویژه تابوهای تبلیغاتی توجه کنید.

وی همچنین با صدور هشدار جدی در خصوص صعود به ارتفاعات گفت: علیرغم تمامی هشدارها و احتیاطات به صورت گسترده، همچنان شاهد هستیم برخی از کوهنوردان بدون توجه به هشدارها به ارتفاعات صعود می کنند و حوادث تلخ و ناگواری رخ می دهد.

  دانشگاه آزاد اهر نماد پیشرفت و توسعه در عرصه آموزش عالی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تصریح کرد: همانطور که در روزهای اخیر شاهد بودیم علیرغم هشدارهای قبلی یکی از کوهنوردان تجهیزات مناسب را به همراه نداشت و همچنین به توصیه های مدیریت بحران در خصوص شرایط جوی و سست بودن مسیر بی توجهی کرد. سنگ های ناشی از بارندگی و قرار گرفتن بر روی چادر به طور غیرمعمول در محل اشتباه تصادف کرده و بر اثر سقوط سنگ کشته شده است، لذا از همه عزیزان خواهشمندیم ایمنی را بر سایر موارد ترجیح دهند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید