مراکز فرهنگی ایثارگری در دانشگاه ها ایجاد می شود

1089596 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم اختتامیه نخستین طرح ملی «ضیافت ایثار» با حضور سید فردین تقی زاده، مدیرعامل سازمان امور دانشجویان شهید و ایثارگر، حجت الاسلام والمسلمین دادگر، رئیس دفتر نمایندگی مجلس برگزار شد. مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، صدیقه خادوی، رئیس اداره کل بنیاد شهید خراسان رضوی، احد بجیت، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و سید حسین سید موسوی، مدیر دفتر رئیس و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافتند.

در این مراسم مدیرکل امور دانشجویان شهید و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: یکی از مزیت های این طرح ملی، آشنایی هایی بود که بین دانش آموزان عزیز از شهرهای مختلف کشور ایجاد شد که شاهد و خود منسجم دانشجویی را ایجاد خواهد کرد. شبکه ایثارگر در سطح ملی.

تقی زاده همچنین به برگزاری سمینارها و کلاس های آموزشی در این دوره اشاره کرد و گفت: کلاس های آموزشی در اداره برادری با استقبال خوبی مواجه شد. بر اساس این سلام باید فرهنگسرای قربانیان در دانشگاه های کشور ایجاد شود و نیازهای آنان توسط ما رفع شود. امیدواریم با راه اندازی این مراکز بتوانیم گامی مثبت در جهت ایجاد شور و نشاط، ارتقای روحیه خودباوری و انگیزه در دانش آموزان شهید و ایثارگر برداریم.

وی یادآور شد: بیش از 300 نفر از نزدیک به 75 دانشگاه و مرکز آموزشی سراسر کشور در این دوره شرکت کردند و در بازخورد دانشجویان عزیز، رضایت بسیار خوبی از سوی شرکت کنندگان عزیز در تمامی برنامه های فرهنگی، آموزشی و فوق برنامه داشتیم. در پایان از همه کسانی که در برگزاری این دوره کمک کردند صمیمانه تشکر کرد.

  فال روزانه امروز 4D 1400 - تفکر مدرن

سید حسین سید موسوی مهمانان را مصداق هجرت خواند و گفت: شما برای آموختن مطالب جدید مهاجرت کردید. مهمترین چیزی که باید یاد گرفت مسائل اخلاقی است. مکارم یعنی چیزی که بالاترین حسن و اخلاق را داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ویژگی مهم مشهد نزدیک بودن به امام رضا(ع) است و هرکس به مشهد می آید به زیارت حرم رضوی هم می رود. شما باید مدتی حال و هوای عبادت را حفظ کنید. نگرش عبادت این است که وقتی به خدمت بزرگی رسیدیم یکی از خوبی های آن را در خود زنده کنیم و یکی از نقاط منفی را از خود حذف کنیم و در حال دعا درخواست مادی نکنیم و در همه حال به خدا توکل کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دادگر گفت: همه ما باید دل هایمان را به ریسمان محکم الهی ببندیم که یکی از آن ها علی بن موسی الرضا علیه السلام است. وقتی دل به این دریا وصل شد استوارتر در راه الهی قدم خواهیم گذاشت. هدف از خلقت لقاء الله است و راه آن سخت و پر از سختی و رنج است و همه این تلاش ها برای لقاء الله است.

وی افزود: گاهی تعویق و تأخیر در کمک به امام جامعه مشکلاتی را ایجاد می کند و چرخش تاریخی را به سمت دیگری تغییر می دهد. کسی که می خواهد راهش را به ملاقات خدا برساند، باید از خودش شروع کند. باید از خودمان شروع کنیم و با نفس مبارزه کنیم. اگر تلاش فردی نکنیم و از درون این اتفاق نیفتد، نمی تواند آثار اجتماعی خود را بر جای بگذارد. ظرفیت و کشت موضوع بسیار مهمی است. ما عمدتاً باید نفس خود را تربیت و مدیریت کنیم. نکته بسیار مهم این است که امام حسینی که در خاک کربلا مدفون است با اندیشه و راهش همچنان پیش روی ماست.

  رضاخواه: سیستم پاکنا بی خاصیت شده است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: امروز در عرصه جهانی دیگر با جنگ تن به تن مواجه نیستیم بلکه با جنگ نرم و تقابل تمدنی روبرو هستیم. امروز انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا و تلاش رزمندگان و جانبازان نشان داده است که در صورت تربیت صحیح مردم می توانند پیشرفت های بزرگی داشته باشند و در عرصه بین الملل تاثیر مثبت داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر تصریح کرد: ایران امروز در مسیر تمدنی قرار دارد و به عنوان یک نیاز اساسی برای تحقق آن باید برنامه های ما دقیقتر باشد. ما زیر بار سلطه شرق و غرب نمی افتیم و استقلال خود را حفظ می کنیم. در این مسیر تقابل حق و باطل همیشه وجود داشته است. باید تلاش کنیم تا با حرکت در مسیر تمدن و تمدن نوین اسلامی، حاکمیت خداوند را در هر حدی آماده کنیم و به صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر (عج) بسپاریم و همه در این راه در حد توان تلاش کنند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت حمایت از شهدا و دانش آموزان ایثارگر گفت: رزمنده، جانباز و فرزند شهید ما باید سر خود را بالا بگیرد و افتخار کند که ثابت کرده پشت ارزش های انقلاب در شکل گیری ایستاده است. این انقلاب در ادامه راه انقلاب است. نماهنگ، سرود خوانی، تقدیر از رهبران و دانش آموزان و مرثیه سرایی امام حسین (ع) از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید