مراکز دانش بنیان یا کالاهای مرتبط را در اولویت قرار دهید

1010472 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا محمد مخبر، ظهر امروز (یکشنبه) در نشست نهضت احیای واحدهای اقتصادی با حضور رئیس کل بانک مرکزی و روسای برخی بانک های موجود، با اشاره به اینکه مقداری تولید واحدها و کارگاه ها در سال های گذشته بی ثباتی شاخص های کلان اقتصادی را دچار چالش یا تعطیل کرده است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: سریع ترین و کم سرمایه ترین راه برای ایجاد اشتغال در کشور کمک به راه اندازی مجدد شرکت های تعطیل و نیمه تعطیل با سرمایه در گردش، رفع موانع و ارائه تسهیلات بانکی است.

محبر با تاکید بر اولویت بندی بنگاه های اقتصادی در نهضت احیای واحدهای اقتصادی افزود: بنگاه های صادرات محور و همچنین مرتبط با کالاهای استراتژیک مانند حبوبات، کالاهای اساسی و فناورانه باید در اولویت احیاء قرار گیرند تا کشور. آیا شما باید در این زمینه ها وارد کنید.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان «تولید; «دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: احیای واحدهای دانش‌بنیان و دانش‌بنیان تعطیل و نیمه تعطیل و حمایت و حمایت از پردیس‌های علم و فناوری باید در اولویت‌های بعدی قرار گیرد. جنبش احیای اقتصادی واحدها.

معاون اول رئیس‌جمهور از دبیر نهضت تشکل‌های اقتصادی خواست با بررسی و دسته‌بندی موانع و ارائه راهکارها با همکاری بانک‌ها و موسسات حمایتی، برنامه مدون برای احیای حداقل ۶ هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور را تدوین کنند. 1401.

در این نشست سیدامیرحسین مدنی دبیر نهضت احیای واحدهای اقتصادی با ارائه گزارش پیشرفت فعالیت واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل گفت: بررسی ها و مشاهدات نشان می دهد 45000 واحد تعطیل و نیمه تعطیل شناسایی شده است. دور که از این تعداد 33000 واحد غیرفعال و 11000 واحد نیمه فعال کمتر از 50 درصد فعالیت هستند.

  طب سوزنی نیاز بیمار به دارو را کنترل می کند - تفکر مدرن

وی ادامه داد: 460 واحد در سال جاری به همت احیای مجموعه ها احیا شده و همچنین 40 واحد در حال احیا هستند.

همچنین در این جلسه خاطرنشان شد: 12 میلیارد تن منابع از منابع شش بانک عامل برای واریز وجوه احیای شش هزار واحد اقتصادی خرد، کوچک، متوسط ​​و بزرگ در سال 1401 در نظر گرفته شده بود.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید