مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات است

1062320 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان که صبح امروز (چهارشنبه 14 مرداد 1401) در جلسه این شورا و در نطق قبل از دستور به سخنرانی پرداخت، از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اعتماد مجدد به فقهای شورای نگهبان که دوره عضویت آن به پایان رسیده است، تصریح کردند: روز گذشته نیز 3 نفر از فقهای شورای نگهبان از سوی نمایندگان محترم شورای اسلامی تعیین شدند که انتخابات برگزار شود. از این وکلای محترم؛ تبریک به دکتر کدخدایی، دکتر پروین و دکتر رهپیک.

وی همچنین با قدردانی از زحمات خالصانه دکتر فضل الله موسوی، عضو اصلی سابق شورای نگهبان که دوره عضویتش به پایان رسیده است، ضمن خیر مقدم به دکتر پروین، عضو اصلی جدید شورای نگهبان، گفت: امیدوارم همه اعضای شورای نگهبان در این زمینه حضور یابند. شورای نگهبان بتواند به تکالیف شرعی و شرعی خود عمل کند

آیت الله جنتی در ادامه سخنان خود به نزدیک شدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش اشاره کرد و تصریح کرد: واقعه عاشورا مصیبت بزرگی در تاریخ اسلام بود که درد و رنج آن خواهد بود. تا ابد در دل مؤمنان بماند. امیدوارم عزاداری هایی که در این ماه برگزار می شود مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهادت حضرت امام حسین (ع) واقعاً مایه بقای دین مبین اسلام شد و فلسفه عزاداری آن حضرت تداوم دین خدا بود، خاطرنشان کرد: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) برگزار می شود. یک فرصت معنوی منحصر به فرد برای احیای باورها و اعتقادات دینی است. و در این ایام که فضای جامعه به عطر یدالله معطر می شود، دلها برای پذیرش حق بیشتر آماده می شود، لذا سخنران و مداح باید قدر این ایام را بدانند و وظیفه مهم تبیین جهاد را انجام دهند.

  وزیر کشور: 50 درصد اقتصاد کشور باید مبتنی بر دانش - تفکر مدرن باشد

وی افزود: نهضت لحظه به لحظه حضرت اباعبدالله(ع) ساخت بشری است و گنجینه عظیمی از معرفت سازی را به ما عرضه می کند. اخلاص، امانت، استبداد ستیزی، آزادگی، پاسداری از حدود الهی، ایمان عمیق به سنت های الهی، ایثار و ایثار، ایستادگی در راه حق، پایبندی به ارزش های انسانی و بسیاری از ارزش های دیگر از آموزه های آن است. این حرکت الهی

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه دشمن برای تغییر باورهای مردم به ویژه جوانان و ایجاد شبهات و انحرافات عقیدتی سرمایه گذاری زیادی کرده است و مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) بهترین فرصت برای پاسخگویی است شبهات دینی هدایت انسانی است و این نهضت حضرت امام حسین (ع) همواره در طول تاریخ منشأ هدایت مردم بوده است و پیروزی انقلاب اسلامی نیز حاصل عبرت ملت آزاده و مؤمن ایران اسلامی از این حماسه است. و شهدا شاگردان ممتاز مکتب شهدا حضرت اباعبدالله (ع) هستند. ).

در ابتدای این دیدار آیت الله جنتی به پاس قدردانی از خدمات دکتر موسوی در دوران عضویت در شورای نگهبان، جلد کلام الله مجید را به وی اهدا کرد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید