مراسم افتتاحیه جام جهانی؛ درخواست عزیز از تاج برای اسکوچیچ

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر در برج میلاد تهران با 52 دقیقه تاخیر آغاز شد.

در این مراسم چهره های فوتبال اعم از مسئولان و پیشکسوتان حضور داشتند. مهدی تاج، مهدی محمدنبی، دراگان اسکوچیچ و دستیارانش، سیدمحمد پولادگر، احمدرضا عابدزاده، حمید درخشان، مصطفی آجارلو، حمید استیلی، علیرضا منصوریان، علی اصغر مدیروستا، حسین شمس، حسن روشن، ریکاردو ساپینتو، علیرضا فغانیکی، خداداد عزیزی. ، داود فنایی و … در این مراسم حضور دارند.

* بیش از 400 نفر از جانبازان به این مراسم دعوت شده بودند که با استقبال خوبی مواجه نشدند.

*این اولین بار است که جام جهانی به ایران می آید.

* مجری این مراسم جواد حبانی است.

* سه نماینده فیفا در این مراسم حضور دارند.

آغاز مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال؛  درخواست عزیز از تاج برای اسکوچیچ

*در ابتدای مراسم زاقانی شهردار تهران به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی گفت: خداوند به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران در جام جهانی فوتبال بدرخشد. امیدوارم تیم داوری ایران فغانی و دوستانش هم بدرخشند. همانطور که از نمایندگان فیفا استقبال می کنیم باید امیدوار باشیم که بتوانیم با یک خلاقیت شایسته دیگر در جام جهانی ملت خود را سربلند کنیم. مدیریت شهری که مسئولیت ورزش را بر عهده دارد خود را رسالت و مسئولیت بزرگی می داند. اولین ویژگی توجه به ورزش سلامت جامعه و فرد را به همراه دارد. این یک فرصت طلایی است. هرچه در ورزش سرمایه گذاری کنیم، فرصتی برای نشاط و سلامت جامعه ایجاد کرده ایم. نکته دوم اینکه شرکت در ورزش زمینه مناسبی برای انسجام اجتماعی و وحدت ملی فراهم می کند. به همین دلیل مهم است و ما به آن توجه ویژه ای داریم. نکته سوم این است که ورزشکاران برای ملت ورزش دوست افتخار می کنند و به همین دلیل آن را نعمت می نامیم. هر سه قسمتی که گفتم در راس فوتبال است. وقتی دلبستگی جوانان و ملت به تیم ملی و فوتبالیست های عزیز را می بینیم، می فهمیم که چقدر برای ملت افتخار می کنند. امیدوارم با ارج نهادن به مجموعه ورزشی کشور بخشی از زحمات ورزشکاران را ارج نهیم. در آستانه جام جهانی، ما در غرب آسیا آرام هستیم و این مرهون تلاش افرادی مانند شهید سلیمانی است. امیدوارم خدمتگزاران خوبی برای ورزش باشیم.

  رشد 20 درصدی اجاره بها در نیمه اول امسال / کاهش 10 درصدی تورم مسکن

حیابانی مجری مراسم اسامی هر یک از میهمانان را صدا زد و به آنها خوش آمد گفت اما با بی توجهی به اسکوچیچ و دستیارانش به سرمربی تیم ملی بی احترامی کرد. سپس خیاباتی را یادآوری کردند و او نیز نام او را ذکر کرد.

*در این مراسم هنرمندی جام را به شکلی زیبا روی قاب نقاشی کرد که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

* کلیپی از مسابقات جام جهانی ایران در ادوار مختلف در سالن مراسم پخش شد.

*سرمربي استقلال ساپينتو و سرمربي كوراييس سپاهان نيز با تأخير در اين مراسم حضور داشتند.

* خداداد عزیزی دقایقی صحبت کرد و از مهدی تاج خواست از بازیکنان و مربیان تیم ملی حمایت کند چرا که آنها مستحق صعود به مرحله بعد هستند.

* روزبه نعمت اللهی در این مراسم آهنگ معروف خود را درباره ایران خواند.

* سیابانی برای جبران فراموشی نام اسکوچیچ از او به عنوان کاپیتانی نام برد که کشتی تیم ملی را به ساحل آرامش رساند.

* محمد پولادگر معاون وزیر ورزش در این مراسم گفت: این اتفاق برای اولین بار در کشور ما می افتد و همه ما به ویژه مدیران فوتبال ایران می دانیم که حضور تیم ملی در جام جهانی بسیار بزرگ است. افتخار، صرف نظر از نتایج. در تاریخ جام جهانی و ورزش جهان، حضور تنها یک کشور در این رویداد بزرگ به دلیل محدودیت ها و روند دشوار آن، نشان از عظمت و اقتدار این کشور دارد. در خدمت همه بزرگانی که جان خود را فدای اقتدار ایران در جهان کردند سر تعظیم فرود می آورم. گرانبهاترین گوهر وجود آنهاست. برای جام جهانی انشاالله با همدلی و همراهی پیش برویم تا بتوانیم در مسابقات پیش رو جام جهانی حضوری افتخارآمیز داشته باشیم.

  دلایل محبوبیت آمبولانس هوایی خصوصی در بین مردم چیست؟

*خیانی در اجرای مراسم اشتباه کرد; وی گفت: فدراسیون قبل از افتتاحیه جام جهانی می خواهد به نماینده فیفا هدیه بدهد. سپس به او اطلاع دادند که هدیه در ترافیک رها شده است و خیانى باید مراسم را آغاز کند.

* پس از افتتاحیه جام پیشکسوتان، شهردار و مدیران فدراسیون در کنار جام عکسی به یادگار گرفتند.

* حملات به جام باعث شد نماینده فیفا به جام نزدیک شود و از تماشاگران خواست به جام توجه کنند تا به زمین نیفتد.

این مراسم با معرفی جام جهانی توسط نمایندگان فیفا به پایان رسید.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید