مراسم افتتاحیه تالار فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد

1083292 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیه سالن فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در زنجان امشب در سفر استانی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آن استان برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این مراسم با بیان اینکه همزمان با توسعه اجتماعی، اقتصادی و فناوری کشور، حرکت های مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی و توسعه یافته است، گفت: این دانشگاه نیازمند تغییر جهت و ایجاد فضای کاری مناسب برای این دانشگاه است. ورود جوانان به دانشگاه بنابراین بدون تغییر ساختارها، تغییر جهت و تغییر روند، این اتفاق نمی افتد.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب استان زنجان برای فعالیت های دانش بنیان و ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: اکنون که با شکل گیری حکمرانی دانش بنیان در نقاط مختلف استان زنجان مواجه هستیم، نوبت به دانشگاه آزاد اسلامی در استان رسیده است. تا از ظرفیت آن استفاده کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به تشکیل خانه مفهومی نوآوری در این دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: ما معتقد بودیم در گام دوم مسیر دانشگاه آزاد اسلامی را تغییر دهیم، بنابراین بر اساس تغییر ساختار درونی و درک محیط، ساختار دانشگاه آزاد اسلامی عنوان خانه نوآوری را ایجاد کردیم و این مفهوم در ادبیات رسمی کشور گنجانده شد و اکنون فضایی ایجاد شده که دانشگاه بتواند در خدمت امیدهای نسل جوان باشد.

دکتر طهرانچی ادامه داد: همچنین حرکت دانشگاه را بر اساس سند تحول و تعالی ترسیم کردیم و پروژه ها و اقدامات عملی را برای اجرای آن تعریف کردیم. یکی از اتفاقات مهم در تهیه سند آمایش استان، آگاهی از نحوه پراکندگی دانش آموزان در رشته های مختلف تحصیلی بود. به عنوان مثال سند برنامه ریزی استان قزوین نشان می دهد که تعداد زیادی از دانش آموزان استان در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل می کنند که نشان می دهد توجه مردم به تحصیل تغییر کرده و به سمت شغل سوق یافته است.

  فوری اخبار رتبه بندی معلمان (16 فروردین 1401) / آخرین پیش نویس آیین نامه در دست بررسی + دانلود فایل - اندیشه معاصر

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مشاغل مهارت پایه زیادی در بازار وجود ندارد، دانشگاه آزاد اسلامی باید به اقتصاد نوظهور، مشاغل رو به رشد و تولید ناخالص داخلی توجه کند و بر این اساس بر ماموریت در حوزه ها تمرکز کند تا بتوانیم جهت گیری کنیم. . «دانشگاه های فناوری و نوآوری را شناسایی کنید.

وی با بیان اینکه کشور ما استعدادهای زیادی دارد که باید آنها را جهت دهی کنیم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ساختار جدید خود و با هماهنگی کامل با مدیریت یکپارچه پارک های علم و فناوری در استان ها از امکانات خود برای حمایت از عمران شهری استفاده خواهد کرد. همچنین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق ترانس استارز نیز در خدمت نیاز استان ها قرار می گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد تا به عنوان یک مشارکت فعال در توسعه استان خدمت کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: استان زنجان هم اکنون ظرفیت بی نظیری پیدا کرده است چرا که همه ارکان سیاسی و دانشگاهی استان با یکدیگر همسو هستند و باید از این فرصت برای توسعه و پیشرفت استان استفاده کرد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز آمادگی کامل برای حضور فعال در توسعه استان را دارد.

دکتر طهرانچی در پایان گفت: بسیار خرسندیم که می بینیم دانشگاه آزاد اسلامی دیگر تنها یک مرکز آموزشی نیست، بلکه میعادگاه فناوری های قابل استفاده در صنعت است و به همه دانشگاهیان و فعالان این عرصه تبریک می گویم. می گویم: «فعال در این زمینه».

در این مراسم دو کتاب «ایده های برگزیده برای ایده هر استاد» و «دروس آزمایشگاهی و سمینار دانشکده فنی و مهندسی و علوم پایه» ارائه شد.

  علت عفونت گوش - تفکر مدرن

همچنین در حاشیه این مراسم چندین تفاهم نامه همکاری برای تبادل فناوری بین صنعتگران و شرکت های دانش بنیان از دانشگاه آزاد اسلامی زنجان منعقد شد.

این مراسم با حضور آیت الله علی خاتمی امام جمعه زنجان، دکتر علیرضا فیروزفر شهردار زنجان، سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان، دکتر احمد نکیلا سرپرست دانشگاه برگزار شد. آجان و شعبه زنجان و جمعی از صنعتگران.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید