مراحل برنامه هفتم در حال اجراست و باید به تصویب مجلس برسد

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

30543 633 فقط خبر

میرکاظمی گفت: روند برنامه هفتم ادامه دارد و باید به مجلس برود و تصویب شود زیرا نیاز به تصویب مجلس دارد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز (چهارشنبه 9 شهریور) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روند برنامه هفتم در حال انجام است و باید وارد مجلس شود، گفت: تصویب شود، زیرا نیاز به تصویب مجلس دارد.

وی در خصوص برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: اقدامات لازم در سال گذشته با مساعدت مرحوم دکتر عادل آذر انجام شد. با ابلاغ سیاست ها کار جدی شد و کار در سازمان در چارچوب مقرر آغاز شد.

میرکاظمی افزود: برنامه و بودجه هفتم توسعه را به موازات هم پیش می بریم، البته همزمانی این دو اتفاق خوب نیست زیرا انرژی برنامه و سازمان بودجه را تقسیم کرده و کار را سخت می کند.

وی افزود: تمام توان خود را به کار می گیریم تا هر دو کار را انجام دهیم، اما مصوبات در دولت و مجلس متناوب است، یعنی ابتدا بودجه در مجلس تصویب می شود و سپس به قانون برنامه ریزی هفتم همانطور که سیاست ها دارد رسیدگی می کنیم. تازه اعلام و تنظیم شده است.» در سازمان زمان می برد و بعد باید در دولت و مجلس تصویب شود. سریعتر، مربوط به بودجه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره این ادعا که پیمانکاران هنوز از دولت پول نگرفته اند، تصریح کرد: این ادعاها صحت ندارد و تاکنون مبالغ پرداخت شده است، اما مبالغ اصلی همیشه در نیمه دوم پرداخت می شود. سال به دلیل اینکه درآمدهای دولت به ویژه مالیات در نیمه دوم سال تامین می شود. تاکنون 35 تلاش انجام شده است که به محض آماده شدن منبع، پرداخت های بعدی انجام خواهد شد.

  آیا تصمیم رئیس جدیدی برای بازار سهام / ارتقاء وجود دارد؟ - اندیشه معاصر

وی درباره استفساریه مجلس درباره نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان و ایثارگران گفت: مجلس طرحی داده است که 5 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که باید فکری برای آن کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید