مذاکرات تحریم یکی از شگفتی های رفتار غرب است

31110 498 فقط خبر

رئیس جمهور کشورمان یکی از معجزات رفتار غرب را مضاعف بودن آمریکا، مذاکره با تحریم ها و استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر توصیف کرد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح روز پنجشنبه به وقت محلی با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی به مدت 90 دقیقه به صورت حضوری گفت وگو کرد و با آرامش و حوصله به سوالات آنها پاسخ داد.

در این نشست مدیران ارشد رسانه ای مانند NBC، نیویورکر، گاردین، نیویورک تایمز، ال مانیتور و دیپلماتیک حضور داشتند.

این دیدار در محل اقامت رئیس جمهور ایران برگزار شد و 90 دقیقه به طول انجامید.

زمانی که یکی از مدیران رسانه‌های آمریکایی خواستار انتشار سخنان رئیس‌جمهور در این جلسه برای اطلاع مقامات آمریکایی شد، رئیس‌جمهور به وی گفت که مخالف انتشار سخنان وی نیستم، اما باید دقیقاً سخنان وی ابلاغ شود. برداشت از سخنان او و این برداشت را نباید به رئیس جمهور نسبت داد.

در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله مذاکرات ایران و 1+4، تضمین های آمریکا، پادمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسائل حقوق بشر، حقوق زنان و پرونده مرحوم مهسا امینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور در آن نشست، برخورد دوگانه آمریکا، مذاکرات تحریم و استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر را از معجزات رفتار غرب خواند.

یکی از مدیران ارشد رسانه های آمریکایی خواستار سفر خبرنگاران آمریکایی به ایران شد که رئیس جمهور در پاسخ گفت: هیچ مانعی برای این سفرها وجود ندارد و با طی مراحل می توانند مانند صدها خبرنگار دیگر از سراسر ایران به ایران سفر کنند. جهان، اما آنها باید در گزارش اخبار صادق باشند.

  کنایه عجیب مجیدی/ گل محمدی را در رادیو بخور تا همیشه قهرمان باشی! - اندیشه معاصر

یکی از رسانه ها درباره غیبت خبرنگار نیویورک تایمز در نشست خبری روز پنجشنبه رئیس جمهور با خبرنگاران رسانه ها سوال کرد که یکی از مقامات ایرانی حاضر در جلسه گفت: دلیل این غیبت انتشار گزارش کذب از مقام معظم رهبری بوده است. رهبر انقلاب ایران که اعتماد به رسانه و خودش را خدشه دار کرد. و اگر به خطای خود اعتراف کند مانع از حضور او نمی شویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید