مدیران کل فرهنگی استان ها سند تحول فرهنگی را با توجه به محیط خود اعمال کنند

1089616 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، سیدمحمد هاشمی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در ابتدای سخنان خود گفت: تقریباً همه مدیران کل فرهنگ و رهبری اسلامی در استان ها تغییر کرده اند و به فضل الهی این تغییرات باعث شده است. هم از سوی دولت و هم از سوی کارشناسان مورد توجه قرار گرفته است.» این بسیار مثبت است، اما همه باید بدانیم که انتصابات خوب تنها آغاز راه است و اگر منجر به تحول و نتایج مؤثر نشود، تفاوتی با دوره های قبل نخواهد داشت.

معاون حقوقی وزیر فرهنگ ادامه داد: از ابتدای شروع به کار مدیران کل استانی همانطور که در حکم آنها آمده است از آنها خواسته ایم ابتدا سند تحول فرهنگی را متناسب با محیط و شرایط استان تهیه کنند. و سپس مطابق با اجرای این سیاست‌های تحول‌محور فرهنگی و حصول نتایج مؤثر در این راه.

سیدمحمد هاشمی بر تشکیل هیئت های اندیشه ورز فرهنگی در هر استان تاکید کرد و افزود: باید در هر استان یک هیئت فکری فرهنگی تشکیل شود تا به عنوان مرجع حکیمانه شما در اجرای سند تحول فرهنگی در استان عمل کند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: از آنجایی که دومین همایش مدیران استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیران دستگاه های مختلف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، انتظار می رود مدیران استانی نیز در این نشست حضور پیدا کنند. تشکیل اولین نشست هم افزایی تشکل های انقلابی در حوزه فرهنگ در هر استان و گام های جدی در جهت تعامل و همکاری.

سید محمد هاشمی با تاکید بر موضوع پرسنل گفت: همانطور که بارها تاکید شده است، مدیران کل باید به موضوع پرسنل و توانمندسازی ظرفیت های مستعد هر استان توجه جدی داشته باشند و در این راستا برای آینده استان گام های موثری بردارند. فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی

  بهترین زمان برای شام چه زمانی است؟ - اندیشه معاصر

لازم به ذکر است دومین همایش ملی مدیران کل فرهنگ و رهبری اسلامی استان ها با حضور دستیار ویژه رئیس جمهور در امور ارتقاء دولت، وزیر فرهنگ در مجتمع فرهنگی باغ زیبا برگزار شد. و رهبری اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران استانی و مسئولان وزارت فرهنگ.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید