مدودف: اگر اوکراین به کریمه حمله کند، آخرین حکم خواهد بود

1087845 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه هشدار داد که اگر اوکراین به شبه جزیره کریمه حمله کند، قضاوت وحشتناکی رخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، این مقام روسی در دیدار با کهنه سربازان جنگ جهانی دوم گفت: شما می دانید زمانی که رئیس جمهور تصمیم به انجام عملیات نظامی ویژه گرفت، چه اهدافی در نظر گرفته شد. این یک تصمیم اجباری بود.”

مدودف درباره علل جنگ در اوکراین افزود: گسترش مستمر ناتو، خودداری از پذیرش نگرانی های ما، امتناع اوکراین از مقابله با درگیری هایی که از سال 2014 شعله ور شده و باعث رنج بسیاری از مردم دونباس شده است. . هیچکس حاضر به شنیدن این چیزها نبود، انگار این مشکلات وجود نداشت. [غربی‌ها می‌گفتند] ناتو برای شما تهدیدی نیست، اتفاق مهمی نیفتاده است، چند کشور دیگر عضو خواهند شد. در واقع ما کاملاً آگاه بودیم که این موضوع یک تهدید مستقیم علیه ما بود، به ویژه با توجه به وضعیتی که در کریمه رخ داد.

وی با اشاره به وضعیت شبه جزیره کریمه به عنوان مثال، گفت: «اگر هر کشوری، اوکراین یا یکی از اعضای ناتو، فکر کند که کریمه بخشی از روسیه نیست، این در واقع یک تهدید سیستماتیک برای ما است و اگر آن کشور عضو ناتو باشد. عضو، این یک تهدید دائمی برای ما است.”

این مقام امنیتی روس و سایرین در صدد تهدید روسیه به حمله به کریمه و امثال آن هستند، «اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، روز قیامتی بسیار سریع و فوری و دشوار خواهد داشت و راه گریزی از آن نیست. با این حال آنها با اظهارات خود به اقدامات تحریک آمیز خود ادامه می دهند.”

  لزوم استفاده از فناوری هسته ای در تولید با کیفیت و ایجاد اشتغال

مدودف با بیان اینکه اهداف روسیه در اوکراین در هر صورت محقق خواهد شد، از جمله خلع سلاح و ناازی زدایی این کشور، گفت: به تلاش های بی پایان برای ادامه این کارزار نگاه کنید، همانطور که امروز می گویند تا کشته شدن آخرین اوکراینی می جنگند. با وجود تلاش های آنها برای مقابله، این به وضوح منجر به فروپاشی رژیم سیاسی اوکراین خواهد شد.”

وی همچنین گفت: تلاش جمعی غرب این است که جلوی توسعه ما را بگیرد. ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی علاقه زیادی دارند تا جایی که می توانند مانع توسعه روسیه شوند. در برخی زمینه ها به ما و توانایی های ما غبطه می خورند و از سوی دیگر شاید از ما می ترسند و این تصور سال به سال تغییر نمی کند و از این اداره به مدیریت دیگر منتقل می شود.

رئیس جمهور سابق روسیه با اشاره به اینکه جنگ در اوکراین به نفع اروپا نیست، گفت: فکر می کنم کسانی که اکنون در این رژیم هستند. [کی‌یف] به آنها غذا بدهید و به آنها پول و سلاح بدهید تا درگیری ها را بی پایان ادامه دهند، دیر یا زود آنها تحقق اهداف روسیه در اوکراین را خواهند دید.»

مدودف افزود: وضعیت برای آمریکا متفاوت است و هر چه وضعیت در اروپا بدتر باشد برای آنها بهتر است. وی با اشاره به اینکه آمریکا در قاره خود جنگ نمی کند، بلکه در سایر نقاط جهان جنگ می کند، سوریه، ویتنام، کره و عراق را مثال زد و گفت: آیا این کشورها در قاره آمریکا هستند؟ قطعا نه. امیدوارم اروپایی‌ها بالاخره این را بفهمند.»

  چرا حضور رضایان در پرسپولیس منتفی شد؟ - اندیشه معاصر

وی درباره نقش روسیه در جنگ اوکراین گفت: این تصمیم کاملا مطابق با قوانین و اصول منشور سازمان ملل است. به یاد داشته باشید که هر کشوری حق دفاع از خود را دارد و هر کشوری می تواند فعالانه از خود دفاع کند. این [جنگ] این پاسخی به اقدامات خصمانه یک کشور دیگر نیست، بلکه اقدامی پیشگیرانه برای خنثی کردن یک تهدید نظامی است.

این مقام ارشد روسی افزود: افرادی که در آنجا (اوکراین) در قدرت هستند، محافل ملی‌گرا، تهدیدی جدی برای امنیت ما محسوب می‌شوند. آنها تهدیدی برای امنیت دونباس تلقی می شوند و بسیاری از مردم این منطقه توسط رژیم اوکراین مورد ظلم قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید