مدرسه شهید سلیمانی باید همیشه مورد توجه همه قرار گیرد/ با وجود امکانات مختلف فقر و محرومیت در استان، این امر قابل قبول نیست.

رئيزى در بدو ورود به استان كرمان:

آیت الله رئیسی ظرفیت استان کرمان را در حوزه هایی مانند کشاورزی، باغداری، معادن، مراکز علمی متعدد، نیروی کار کارآمد و جوان تبیین کرد و گفت: با وجود ظرفیت های مختلف، وجود فقر و محرومیت در استان قابل قبول نیست.

4406 906 فقط خبر

من گزارش میدم گروه سیاست خبرگزاری آنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر پنجشنبه در بدو ورود به استان کرمان با ابراز خرسندی از این خبر که اولین دور سفرهای استانی دولت مردمی به استان کرمان به پایان رسیده است، اظهار داشت: کرمان مهد مردم بافرهنگ و فرهیخته است. زنان شاعر، نویسنده، هنرمند و دانشمندان برجسته.

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی نماد مقاومت و مایه مباهات کشور و جهان اسلام است. رهبر معظم انقلاب از آنها به عنوان مکتبی یاد می کنند که همگان باید همیشه به آن توجه داشته باشند.

رایضی با اشاره به اینکه استان کرمان بیش از 6500 شهید و بیش از 19 هزار جانباز و جانباز و جانباز نظام اسلامی از خود داده است، از این استان به عنوان پایتخت مقاومت نام برد.

رئیس جمهور با تشریح ظرفیت های استان کرمان در حوزه هایی مانند کشاورزی، باغداری، معادن، مراکز علمی متعدد، نیروی کار کارآمد و جوان، گفت: کرمان را باید بهشت ​​معدنی ایران اعلام کرد. این استان در حوزه گردشگری نیز ظرفیت بسیار گسترده ای دارد و مهمترین این ظرفیت ها نیروی انسانی کارآمد، جوان و تحصیل کرده و وجود حدود 100 مرکز دانشگاهی، آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی در استان است.

  آنتی بادی آمیکرون چند روز در بدن فعال است؟ - اندیشه معاصر

رئیسی تاکید کرد: با وجود ظرفیت های متنوع، بیکاری در کرمان اهمیتی ندارد و فقر و محرومیتی که امروز در استان به ویژه جنوب کرمان شاهد آن هستیم، زیبایی کرمان نیست.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه فقر و محرومیت عواقب بدی را در جامعه ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: دولت مصمم است پروژه های نیمه تمام استان را به سرانجام برساند و تمام تلاش خود را برای رفع فقر و محرومیت در کرمان به کار گیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: هر جا از مشارکت مردم استفاده شده، شاهد موفقیت بوده ایم. مشارکت مردم در سرمایه گذاری در استان به ویژه جنوب کرمان بسیار حائز اهمیت است و استفاده از ظرفیت مردم در توسعه معادن استان نیز از برنامه های دولت است.

با بیان اینکه قبل از سفر دولت تدبیر و امید با مشورت نماینده محترم ولی فقیه در استان، استاندار، مدیران و نمایندگان محترم مجلس و نمایندگان محترم مجلس بررسی مشکلات و مسائل استان انجام شد. شورای کارشناسان با بیان اینکه مصوباتی برای حل مشکلات استان تدوین شده است، مقرر شد در جلسه شورای اداری با حضور استانداران استان و پس از نهایی شدن بررسی و نهایی شود. اجرای آنها با نظارت جدی مدیران استانی و همکاران ما در مرکز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید