مخبر: هزینه جدیدی برای دارو به بودجه خانوار اضافه نمی شود

1078415 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، در دو نشست جداگانه با معاون اول رئیس جمهور و مدیران دارو، درمان و بیمه و همچنین هیات مدیره اتحادیه داروسازی کشور، مسائل و چالش های موجود در زمینه تولید دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مشکلات موجود پذیرفته شد. .

محمد مخبر صبح امروز اولین جلسه سیاست های مالی دارویی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. سازمان بودجه صنایع تولیدی کشور با اشاره به تصمیمات و برنامه های دولت برای ساماندهی فرآورده های دارویی و حمایت از این بخش از کشور با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه داروسازی کشور برگزار شد. صنعت، تاکید کرد: تامین، تامین و فراوانی دارو برای بیماران به ویژه بیماری های خاص و بیماری های صعب العلاج از جمله سیاست هایی است که دولت دنبال می کند تا هزینه های درمانی جدید بر هزینه های خانوار تحمیل نشود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به اقدامات دولت سیزدهم برای تکمیل 80 درصد زیرساخت های الکترونیکی و پوشش رایگان افراد فاقد بیمه در کشور اشاره کرد و افزود: بدون رسیدگی به همه افراد فاقد بیمه به ویژه اقشار آسیب پذیر و کم درآمد. تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی همچنین با قدردانی از صنایع داخلی مواد مخدر که با وجود مشکلات موجود متعهد به کمک دولت در تامین دارو و زندگی مردم هستند، تاکید کرد: ایجاد و کمک به شرکت های دارویی در حل مشکلات دارویی.

در این جلسات مقرر شد با تقویت و پرداخت بدهی ها و معوقات شرکت های بیمه در کشور، پرداخت ها از جیب بیماران کنترل شود، تمامی داروها به صورت مرحله ای بیمه شده و با اعطای وام های مالی لازم، مطالبات شرکت های بیمه تامین شود. در اسرع وقت پرداخت شود

  فیلم | تیترهای تند دولت روحانی - تفکر مدرن

بررسی سیاست های مالی و پولی، قرار گرفتن 250 داروی اساسی در لیست بیمه، آسیب شناسی سازوکار پرداخت یارانه، حفظ پرداخت دائمی بیماران و کلیه داروهای غیر بیمه ای، پوشش بیماران صعب العلاج و خاص و برنامه ها و سیاست های دولت در حمایت شرکت های دارویی کشور از جمله موضوعات مطرح، بررسی و تصمیم گیری در این جلسات برای ثابت ماندن قیمت و فراوانی داروها بود.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید