محصول طبقه بندی شده عمودی با سینی علوفه هیدروپونیک

به گزارش آنا، سیستم های هیدروپونیک برای کشاورزی عمودی و کلاسی، دستگاه علوفه هیدروپونیک و سینی علوفه هیدروپونیک و سبد هیدروپونیک و آموزش از جمله نیازهای بازارهای کشاورزی امروزی است.

در زیر سیستم ها و تجهیزات کشت را ارائه می کنیم و کاربرد و عملکرد هر کدام را شرح می دهیم

خوراک هیدروپونیک

خوراک هیدروپونیک مزایای متعددی دارد که در ادامه به مزایای این خوراک و ساختار، دستگاه و تجهیزات آن می پردازیم.

یکی از مزایای خوراک هیدروپونیک افزایش وزن سریع دام است. تولید این خوراک کم هزینه بوده و قیمت هر کیلوگرم خوراک هیدروپونیک یک سوم قیمت خوراک بازار است و از طرفی راندمان آن بسیار بیشتر و بیشتر است که مصرف آن را برای دام بسیار مقرون به صرفه می کند. و طیور

خوراک هیدروپونیک کاملاً ارگانیک و به دور از آفت کش ها تولید می شود که منجر به تغذیه سالم برای دام می شود. استفاده از این غذای سالم در نهایت هزینه های دامپزشکی را کاهش می دهد.

این خوراک فواید دیگری نیز دارد، از جمله افزایش باروری و افزایش شیردهی در دام. استفاده از علوفه سبز در خوراک دام در نهایت باعث افزایش کیفیت محصولات دامی مانند گوشت و لبنیات و در طیور باعث افزایش کیفیت تخم مرغ می شود.

دستگاه تولید خوراک

خوراک هیدروپونیک یکی از پرمصرف ترین محصولات در صنعت دامپروری است و توانسته است تا حد امکان نیاز به خوراک دام را برطرف کند.

سوله های خوراک و همچنین ماشین آلات علوفه در سالن می توانند ظرفیت های مختلفی داشته باشند به عنوان مثال 250500 و یک تن، این برداشت روزانه بوده و کشت در سینی های خوراک هیدروپونیک صورت می گیرد.

نکته بسیار مهم در سالن برای تولید خوراک هیدروپونیک نوع ساخت دستگاه است که باید به صورت کاملا هوشمند و اتوماتیک طراحی شود و اصول طراحی را رعایت کند.

  اینفوگرافیک بعدا گرسنه کدام غذاها هستیم؟

در ساخت دستگاه تولید علوفه می توان از تجهیزات بسیار آسان تری نسبت به کشاورزی سنتی استفاده کرد، به طوری که این سیستم را می توان در سوله یا گلخانه یا سالنی به مساحت 50 متر مربع ساخت.

در واقع محل پرتاب و اندازه آن به مقدار علوفه مورد نیاز و میزان برداشت روزانه بستگی دارد و این فضا باید متناسب با میزان برداشت علوفه هیدروپونیک باشد، زیرا اگر فضا بزرگتر باشد، نیاز به کنترل بیشتری دارید. دما را به شما تحمیل می کند.

محصول طبقه بندی شده عمودی با سینی علوفه هیدروپونیک

سینی تغذیه هیدروپونیک

یکی از تجهیزات مهم در تولید خوراک سینی خوراک می باشد که باید از نظر طراحی و مشخصات کاملا استاندارد باشد. ارتفاع سینی خوراک هیدروپونیک استاندارد 6 سانتی متر بوده و دارای زهکشی جهت تخلیه فاضلاب می باشد.

تا 1 کیلوگرم بذر را می توان در سینی خوراک ریخت که می تواند تا 7 کیلوگرم خوراک تولید کند. برای آبیاری خوراک در این نوع سینی ها از نازل 4 طرفه استفاده می شود و پمپ آبیاری باید به تایمر متصل باشد تا پمپ به موقع خاموش و روشن شود.

قارچ و کپک یکی از مشکلات رایج در دستگاه علوفه هیدروپونیک می باشد که در صورت استفاده از سینی مناسب برای پرورش علوفه، می توان آن را به حداکثر رساند.

در بین سینی های موجود در بازار سینی های خوراک هیدروپونیک در ابعاد 30 در 60 با ارتفاع 6 سانتی متر و دارای زهکش را پیشنهاد می کنیم. این سینی ها دارای خروجی آب در انتها هستند که یراق آلات می باشد.

برای قرار دادن سینی خوراک در سالن لازم است قفسه هایی را از قبل آماده کرده و سینی های خوراک را روی این قفسه ها قرار دهید. قفسه های توکار باید چندین طبقه داشته باشند تا بتوانید از فضا نهایت استفاده را ببرید.

  بررسی پیشرفت های اخیر در سایر ایستگاه های خط 6 مترو تهران

محصول طبقه بندی شده عمودی با سینی علوفه هیدروپونیک

آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که می خواهید خودتان دستگاه علوفه بسازید و برای ساخت دستگاه علوفه نیاز به آموزش داشته باشید.

نیازی به نگرانی در این مورد نیست و می توانید با کمک فیلم ها و آموزش هایی که در فضای مجازی و همچنین زیر نظر یک متخصص، دستگاه را بسازید.

کارگاه علوفه ای شامل قسمت های زیر است:

  • سینی خوراک
  • نور پرورشی
  • قفسه های آلومینیومی
  • سیستم گردش خون
  • سیستم تهویه هوا
  • کنترل کننده مرکزی
  • سیستم آب پاشی

مشاوره برای کشت علوفه هیدروپونیک بسیار مهم است و اگر مشاوره به درستی انجام نشود هزینه های نامناسبی را به همراه خواهد داشت و آموزش بی فایده خواهد بود.

محصول طبقه بندی شده عمودی با سینی علوفه هیدروپونیک

کشت عمودی

مطالعه کشت هیدروپونیک عمودی کشت آئروپونیک یا طبقاتی: سیستم های کشت هیدروپونیک و آئروپونیک خانگی و صنعتی دارای مدل های مختلفی از جمله برج کشت عمودی و کشت کلاسی می باشد.

آبیاری در سیستم‌های کشت طبقه‌ای و عمودی به صورت ایروپونیک بوده و به دو صورت میکروپاشی و آبیاری ریشه‌ها انجام می‌شود.

کولتیواتورهای کلاس و عمودی فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در کوچکترین حالت نیاز به فضای یک متر مربع دارند و کل فرآیند کشت در همان فضا انجام می شود.

کشت آئروپونیک جدیدترین شکل کشت در سیستم های مدرن است و چون آب حاوی کود مستقیماً روی ریشه ها پاشیده می شود، می تواند سرعت رشد را چند برابر کند.

نور یکی از پارامترهای مهم برای کشت است و هم نور طبیعی محیط و هم نور مصنوعی در این دستگاه قابل استفاده است. کولتیواتورهای کلاس و عمودی آیروپونیک و هیدروپونیک به شما امکان می دهند انواع سبزیجات و صیفی جات را پرورش دهید.

  دفاع شخصی به سبک «مهدی طارمی»! - اندیشه معاصر

ساختار این دستگاه به گونه ای است که هم در منزل و هم در گلخانه های صنعتی بزرگ قابل استفاده است.

کشت عمودی هیدروپونیک و ایروپونیک به معنای کشت بدون نیاز به خاک است. در این روش کارشناسان و متخصصین نیازهای غذایی گیاه را بررسی کرده و فرمول کودهای لازم را فهرست می کنند. این کود دارای عناصر ریز مغذی و درشت مغذی است و همراه با این کود از موادی مانند پرلیت برای نگهداری گیاه استفاده می شود. این امر هم کیفیت رشد گیاه را بهبود می بخشد و هم نیاز به خاک را از بین می برد.

برای کشت هیدروپونیک و آئروپونیک می توان مزایای متعددی را بیان کرد. مصرف آب این روش کمتر است و از طرفی آب کاملاً بهداشتی و غنی شده است که باعث افزایش بهره وری می شود.

کشت عمودی تشکیل یک استوانه عمودی ایستاده با چندین حفره در بدنه آن است. هر سوراخ برای یک گلدان است و برای پیوند گیاه در داخل گلدان قرار می گیرد.

از این دستگاه ها می توان در محیط هایی مانند رستوران ها، هتل ها، مصارف خانگی و دانشکده های کشاورزی استفاده کرد.

سیستم دیگر سیستم کشت طبقه ای است که دارای سینی های مخصوصی است که در طبقات قرار می گیرد. گیاهان با رشد محدود را می توان در این سینی ها پرورش داد.

این مدل از سیستم های کشت علاوه بر ارزان بودن از راندمان بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. یکی از مزایای سیستم کشت طبقه بندی شده مصرف کم محلول غذایی است.

جهت اطلاع از نحوه ثبت سفارش و آموزش خرید و کشت می توانید با مشاورین مربوطه با شماره تلفن 09193535584 تماس حاصل فرمایید.

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید