محرم مصیبت فراموشی غدیر است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از نراک، حجت الاسلام مشود عینلو در مراسم جشن غدیر حم که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراک و دیلیجان برگزار شد، اظهار کرد: این ایام عید غدیر خم و از روایت «ذکر علی عباده» بود. «از روایات معروف است، بنابراین ذکر نام علی علیه السلام عبادتی است که در هر زمان و مکان انجام می شود. این روایت از امام صادق علیه السلام بر آن است. نمونه ای از این روایت که می فرماید: «رحمة اللهم اعاده امر ما» در سخنان بزرگان آمده است که با وجود اهمیت موضوع غدیر؛ اما درخواست پیامبر (ص) در سخنان او در روز غدیر که گفت: حال به غیبت برسد، مورد بی توجهی عده ای قرار گرفت و در نهادینه سازی فرهنگ غدیر شکست های زیادی صورت گرفت. تا آنجا که جمعی از بزرگان معتقدند فاجعه فراموشی غدیر است. محرم است

وی افزود: امروز دشمن به دنبال تحریف امام، تحریف انقلاب و دستاوردهای انقلاب و نظام بسته است. البته در زمان پیامبر(ص) به ویژه بعد از رحلت ایشان تحریف صورت گرفت. حضرت علی علیه السلام نیز در سخنان خود فرمودند که پس از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله ظلم و ستم بر من فزونی یافت. مشکل تحریفات فراوان درباره غدیر و حکومت علی (ع) علامه امینی را بر آن داشت تا کتاب ارزشمند الغدیر را تألیف کند و گفت: هیچ انسانی نمی تواند آن را انجام دهد، نمی دانم ملک لافتی را چه بنامم.

امام جمعه شهر نراق می فرماید: ذکر فضایل امیرالمومنین(ع) منحصر به منابع روایی شیعه نیست; بلکه کتب روایی اهل سنت مملو از فضایل امیرالمومنین است و به عنوان نمونه روایت معروف «ذکر علی عبادة» را عایشه نقل کرده است.

  شرایط اخذ وام یک میلیارد تنی از بانک ملی – تفکر نوین

عینلو افزود: موضوع موعظه در آیه «بلغ ما انزل علیک من ربک» حکایت از مسئله ولایت و امامت دارد که بسیار مهمتر از بیان احکام و قوانین شرع توسط پیامبر است. زیرا حضرت وظایف خود و تبیین احکام و ابلاغ شرع را به خوبی انجام داده بود. بنابراین، با توجه به اینکه ابلاغ این مطلب برای پیامبر سخت بوده و به نظر می رسد که پیامبر از جان خود و ایجاد شورش در میان مردم بیم داشته است; پس خداوند با آیه «واللّه یسمک من ناس» به آنان وعده حمایت از یاری پیامبر (ص) را داد و پیامبر را در این راه یاری کرد.

واحد نارک یکی از مراکز اصلی نشر معارف اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراک و دیلیجان نیز گفت: عید غدیر، عبدالله اکبر و عید سرآغاز امامت مولی المحدین علی علیه السلام و مایه مباهات و مباهات بود. خوشحالیم که در سایه محبت اهل بیت و ولایت حضرت علی علیه السلام توانستیم ارادت خود را به ساحت مقدسش تقدیم کنیم، ما امام همام (ع) را داریم. شهر نراک و این واحد دانشگاهی با جمعیت شیعه و دانشجویان شیعه، یکی از مراکز اصلی گسترش معارف اسلامی و مبانی دینی در طول تاریخ نامیده شده است.

امین فروغی بیان کرد: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نارک از بدو تاسیس دانشگاه، تلاش خود را در جهت رشد علمی، پژوهشی و اخلاقی دانشجویان و گسترش فرهنگ غنی اسلام و معارف ناب اسلامی به کار بسته اند. این واحد دانشگاهی علیرغم مشکلات و کاستی های فراوان به یکی از مراکز علمی فعال و پویا در کشور ارتقا یافته است، از این رو امروزه شاهد تربیت علمی-اخلاقی بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های مختلف علمی هستیم.

  هوای پایتخت خنک است - یک فکر مدرن

محرم مصیبت فراموشی غدیر است

در حاشیه جشن عید غدیر خم مراسم تجلیل از سادات و دو مسئول در آستانه بازنشستگی برگزار شد.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید