مجله آمریکایی: دموکراسی در انگلستان یک افسانه است

1086110 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، «مینت پرس» پادکستی با عنوان «ناظر» به میزبانی «لوکی» هنرمند موسیقی انگلیسی-عراقی منتشر کرد که در آن حقایقی درباره خانواده سلطنتی بریتانیا و وضعیت واقعی بریتانیا فاش می کند.

در این گزارش آمده است که این افسانه ای است که به خوبی تبلیغ شده است که بریتانیا دموکراتیک است. البته، این در تضاد با سیستمی است که در آن سلطنت توسط نورمن ها در سال 1066 هنوز بر جامعه حاکم است.

در ادامه گزارش با این مقدمه، اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا بیش از هزار قانون مصوب پارلمان بریتانیا را وتو کرده اند.

بر اساس این گزارش 792 نماینده مجلس اعیان انگلیس انتخابی نیستند بلکه منصوب می شوند و 26 اسقف انتصابی نیز در مجلس اعیان انگلیس حضور دارند و تنها 650 نماینده پارلمان انگلیس انتخاب می شوند.

این گزارش سپس توضیح می‌دهد که پارلمان بریتانیا 300 سال برای دستیابی به این سطح محدود از نمایندگی که در آن همه انگلیسی‌ها بدون در نظر گرفتن دارایی می‌توانند رأی دهند، تلاش کرده است. گرفتن این حق همچنین مستلزم قربانی شدن مردم برای به دست آوردن حق رای خود بود و معترضان در منچستر در آنچه که اکنون به عنوان فاجعه بدنام پیترلو شناخته می شود، قتل عام شدند.

این گزارش می افزاید که قرن ها آشفتگی، زندان، تبعید در مستعمرات کیفری و جنگ جهانی اول طول کشید تا تشکیلات بریتانیا حق رای همگانی را اعطا کند و تا سال 1928 بود که همه افراد بالای 21 سال اجازه رای دادن به امور سیاسی را پیدا کردند. نمایندگی در مجلس

  تمرین 75 دقیقه ای پرسپولیس در غیاب ملی پوشان

در این گزارش با اشاره به این موارد آمده است، اما مردم بریتانیا هنوز در یک جامعه مدیریت شده زندگی می کنند. امروز، لاکی و روزنامه‌نگار تحقیقی، کیت کلارنبرگ، در پادکست دیده‌بان درباره راه‌هایی بحث می‌کنند که عناصر تشکیلات بریتانیا توانسته‌اند اراده خود را در 100 سال گذشته بر سیستم ظاهراً دموکراتیک بریتانیا تحمیل کنند.

این گزارش با رمزی مک‌دونالد، نخست‌وزیر حزب کارگر بریتانیا آغاز می‌شود که در دهه 1920 توسط نامه‌ای جعلی به هارولد ویلسون، سیاستمدار حزب کارگر، که در آن زمان توسط اطلاعات بریتانیا جاسوسی می‌شد، آلوده شد. سرویس‌های اطلاعاتی حوزه‌ای حیاتی هستند که هر رهبر سیاسی می‌تواند در کنار خود داشته باشد.

در ادامه این گزارش آمده است که استعفای بوریس جانسون از سمت نخست وزیری انگلیس در سرتاسر جهان خبرساز شده است زیرا هم حزبی های جانسون، حزب محافظه کار بریتانیا، برای به دست آوردن این نقش کلیدی در کشور مبارزه می کنند. با این حال، به نظر می رسد در شش ماه گذشته داستان های منفی بیشتری در مورد جانسون از آنچه که به نظر می رسد وجود داشته است.

مین پرس در پایان گزارش خود نوشت که لاکی و کیت کلارنبرگ شواهدی مبنی بر دخالت احتمالی در نظام سیاسی بریتانیا برای دستیابی به هدف برکناری بوریس جانسون از قدرت بررسی کرده اند.

بر اساس این گزارش، کلارنبرگ یک روزنامه نگار تحقیقی است که به بررسی نقش سرویس های اطلاعاتی در شکل دادن به سیاست ها و ادراکات می پردازد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید