مجلس رژیم مصرف ماهانه برق خانگی را تعیین کرده است

1067975 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ماده 6 طرح توسعه و اخلال در صنعت برق کشور را تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه، الگوی مصرف ماهانه برق خانگی متناسب با شرایط اقلیمی، میزان مصرفی است که هفتاد و پنج (75) درصد از مشترکان خانگی آن اقلیم در مدت مشابه سال گذشته کمتر مصرف کرده‌اند.

وزارت نیرو موظف است ظرف مدت یک ماه از زمان لازم الاجرا شدن این قانون اعمال تعرفه های کاهش یافته برای مصرف خانگی در قالب مدل پله ای افزایشی (IBT) را برای مشترکان خانگی با مصرف کمتر از مدل مصرفی و برای مصرف کنندگان محدود کند. مصرف کمتر.بالا بودن الگو یارانه تخصیص نمی دهد.

تعرفه برق برای مشترکان خانگی با مصرف بیشتر از مدل مصوب، برای مقدار کمتر از مدل، مازاد بر یک و نیم برابر، مازاد بر دو و نیم و مقدار مصرف بیش از دو و نیم با ضریب نصف (به ترتیب 0.5)، یک و نیم (1.5)، دو و نیم (2.5) و پنج (5) برابر قیمت تامین برق (میانگین نرخ قراردادهای خرید تضمینی برق از TPP در سه سال گذشته به اضافه هزینه های انتقال). هزینه های برق و سوخت بر اساس تعرفه نیروگاه محاسبه و دریافت می شود.

در تبصره 1 این طرح آمده است: در محاسبه قبض برق در ماه های گرم به ترتیب ضرایب نیم (0.5) و هشت دهم برای مشترکان مشمول این ماده در مناطق گرمسیر، یک و سایر مناطق گرمسیر اعمال می شود. .

بر اساس تبصره 2 فوق، قیمت برق خانگی کم مصرف تحت پوشش کمیته مددکاری امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی با 100 درصد تخفیف و حداکثر تعرفه و قیمت برق مصرفی واحدهای مسکونی موضوع ماده (54) غالباً قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 3/12/1366 با اصلاحات بعدی بالاترین قیمتی است که هر سال توسط دولت برای فروش برق در داخل یا خارج از کشور تعیین می شود.

  اجرای سالار عقیلی با ارکستر ملی ایران در اکسپوی دبی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید