متهم با اعضای اف بی آی و موساد در تماس بود

محاکمه سرکرده گروه تروریستی تندر

نماینده دادستان: متهم با اعضای اف بی آی و موساد در تماس بود

بر اساس گزارش ها اعتدالقاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه از نماینده دادسرا خواست موضع گیری کند و کیفرخواست را قرائت کند.

بهروز حسنی اعتماد برخاست و گفت: جمشید شارمه متولد 1334، تبعه ایران و دارای تابعیت دوگانه آلمانی و مقیم آمریکا است. وی به فساد در زمین، طراحی و هدایت اقدامات تروریستی از جمله بمب گذاری حسینی شیراز در 24 فروردین 1387 که منجر به کشته شدن 14 نفر و مجروح شدن حدود 300 نفر دیگر شد، متهم است.

سخنگوی دادستان افزود: اقدام به بمباران سد صهیون شیراز در 25 آبان 95 و طرح ترور مسئول پروژه سد و همچنین انفجار در کفش فروشی حرم امام خمینی(ره) در 30 آبان 95. و آتش سوزی در هتل جهان تهران ساخت و تهیه بمب برای انفجار حوزه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی اتهام دیگری است.

حسنی اعتماد با بیان اینکه این اقدامات تروریستی باعث ناامنی و خونریزی عمومی شده است، گفت: گروهک تروریستی تندر در اواسط سال 1382 با حضور تعدادی از عناصر سلطنتی به رهبری فتح الله منوچهری و فرود فولادوند با رویکرد نظریه پردازی تروریسم در انگلیس.

وی افزود: این گروهک تروریستی با استفاده از رسانه های دیداری، شنیداری و مجازی از مطالب توهین آمیز علیه دین مبین اسلام استفاده کرده است. پس از انتخاب شارمهد به عنوان رهبر این گروه در سال 1364، از رویکرد نرم به رویکرد سخت و تروریستی رفت و در اقدامات تروریستی در مکان های مذهبی، اقتصادی و حساس شرکت کرد.

پس از پایان جلسه دادگاه، فیلمی از سخنان جمشید شارمه قبل از دستگیری پخش شد که در آن متهم اظهار داشت: ما از کشتن کسی خجالت نمی کشیم مگر اینکه حمله شیراز را تکذیب کنیم.

پخش لحظه انفجار بمب در حسینیه شیراز.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم به ارتکاب اقدامات تروریستی و انفجار تروریستی نمازگزاران وصال شیراز، کفش امام خمینی(ره)، انفجار سد صهیون، هتل جهان و ساخت و تهیه بمب برای انفجار در حوزه علمیه آیت الله العظمی اعتراف کرد. و توسط او برنامه ریزی شده است.

سخنگوی دادستان افزود: متهم اعتراف کرد که عملیات تروریستی دیگری را طراحی کرده بود که با شکست مواجه شد، از جمله عملیات تروریستی روز چهارشنبه در سوریه و انفجار در یکی از بانک ها که در این میان شکست خورد.

  این مرد 50 سال است که دستش را بالا گرفته است! - اندیشه معاصر

وی افزود: متهم همچنین قصد داشت بمبی را مقابل وزارت امور خارجه ایران یا سفارت چین منفجر کند که با دستگیری این اقدام تروریستی خنثی می شود.

نماینده دادستان ادامه داد: این متهم قصد ارتکاب 23 اقدام تروریستی را داشت که از این تعداد موفق به انجام 5 مورد آن شد که 15 مورد آن کودک بود.

پس از پایان جلسه دادگاه، تصاویری از اقدامات تروریستی گروه تندر و انفجار حسینیه شیراز به نمایش درآمد.

سخنگوی دادستان گفت: متهم شارمه پس از انجام عملیات با افسران آمریکایی تماس گرفته است.

حسنی اعتماد ادامه داد: پس از وقوع انفجار در رهپویان حسین شیراز، مقامات آمریکایی با متهم تماس گرفتند و به گفته متهم اولین تماس وی با اف‌بی‌آی پس از انفجار در شیراز بود که در این دیدار به نکات امنیتی متهم اشاره کردند.

وی با اشاره به دیگر دیدارهای متهم با آمریکایی ها گفت: در اعترافات متهم آمده است که با دو سناتور بومی دیدار و درباره اهداف و اقدامات گروه تندر با آنها صحبت کرده است.

نماینده دادستان افزود: به گفته متهم، سه نفر از اعضای ستاد کل نیروهای مسلح با وی تماس گرفته و با وی گفتگو کردند. متهم شارمهد نیز در اظهاراتی گفت که اگرچه سیاستمداران کمک مالی به او نکرده اند، اما او یک تیم فناوری اطلاعات را به تمام سیستم های رایانه ای اعزام کرده است.

حسنی اعتماد با اشاره به اعترافات متهم مبنی بر روابطش با مقامات آمریکایی، گفت: بنا به گزارش شرما، وی با 9 نفر از اف‌بی‌آی و سیا ارتباط داشته که آخرین بازدید آنها به ژانویه 2020 بازمی‌گردد.

سخنگوی دادستان گفت: متهم گفته است که مقامات سیاسی آمریکا به او هشدار داده اند که از آمریکا خارج نشود زیرا در صورت خروج او امنیت او را تضمین نمی کنند.

وی ادامه داد: در اعترافات شارمه آمده است که وی با یک تیم سیاسی از AFBI در ارتباط بوده و در مورد اهداف گروه خود در ایران با آنها صحبت کرده و در سال 2015 نیز در مورد جذب تیم های جاسوسی به ایران با آنها صحبت کرده است.
دفتر دادستانی گفت که متهم همچنین با اعضای سیا تماس گرفته است و افزود که تمامی اسناد و رمزهای شخصی این گروه در اختیار ماموران اف بی آی است. متهم همچنین با وزیر امور خارجه و رئیس جمهور ایالات متحده مکاتبه داشت.

  چارچوب هماهنگی با جنبش صدر پس از ناکامی در برگزاری جلسه انتخابات ریاست جمهوری: تشکیل دولت را به ما بسپارید - تفکر مدرن

حسنی اعتماد با بیان اینکه شارمه طرح فتح تهران و راه کوروش را برای ترامپ، جان بولتن و هوک ارسال کرده است، گفت: هوک در یکی از سخنرانی های خود به گروه تندر اشاره کرد.

وی ادامه داد: پس از انفجار حسینیه شیراز، برخی رسانه های مکتوب آمریکایی و همچنین فاکس و سی ان ان با متهم مصاحبه کردند.

حسنی اعتماد ادامه داد: دولت آمریکا به شرمچ ویزای راه اندازی کسب و کار، ویزای قربانی سیاسی و پناهندگی آمریکا، قانون تجارت، قانون تجارت، بیمه و خدمات بازنشستگی و خدمات امنیتی اعطا کرده است.

سخنگوی دادستان گفت: متهم از طریق یکی از عوامل خود با دو نفر از اعضای موساد ملاقات کرده و تلاش کرده حمایت آنها را جلب کند. در همین رابطه با فردی به نام یعقوب آشنا شد و سعی کرد نقشه خود را برای کوروش برای رئیس رژیم صهیونیستی ارسال کند.

قاضی صلواتی پس از پایان جلسه گفت: طبق قانون پس از قرائت کیفرخواست باید شکایت خانواده شهدا مطرح شود؛ در این جلسه دو نماینده از خانواده شهدا به بیان شکایت پرداختند.

سپس انتصامی نماینده خانواده معظم شهدا برخاست و گفت: به نمایندگی از خانواده شهدا و جانبازان اشد مجازات متهم را از سوی دادگاه می طلبم.

وی ادامه داد: از دیگر سران گروه می خواهم دستگیر و به دادگاه بروند.

انتصامی خطاب به متهم شرمه گفت: شما با ماموران اف بی آی در ارتباط بوده اید اما سربازان گمنام امام زمان (عج) شما را دستگیر کرده اند و اکنون در اینجا در دادگاه حضور دارید. بچه ما رو تکه پاره کردی

  بررسی بازار ارزهای دیجیتال هفتم اردیبهشت

پس از پایان جلسه دادگاه، مریم سعدی، مادر شهید راضیه کشاورز برخاست و گفت: پسرم مردی خوب، ورزشکار و محصولی توانمند بود. من به مظلومیت او، اتفاقی که در جریان انفجار بر او افتاد و آن صدای وحشتناک فکر می کنم.

مادر شهید ادامه داد: من با این متهم صحبت نمی کنم بلکه با اربابان و هوادارانش صحبت می کنم که از این جنایت حمایت کردند تا این عملیات تروریستی انجام شود. اربابان آن و کسانی که از حقوق بشر حمایت می کنند باید پاسخگو باشند. “

وی ادامه داد: از دادگاه می خواهم که توجه جهانیان را به مظلومیت ما جلب کند، خون شهدای این عملیات تروریستی باید شنیده شود و آنها و اربابانشان پاسخگوی اعمال جنایتکارانه خود باشند.

مادر این شهید افزود: روح من قربانی ایران، قربانی رهبرم و قربانی امام حسین (ع) است. در کشور من در ایران مردان و شیرمردانی هستند که با تمام قوا در مقابل خائنان و ستمگران برای حفظ تمامیت ارضی کشور ایستاده اند.

قاضی صلواتی در پایان جلسه اعلام کرد: زمان و مکان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می شود.

تندر یکی از گروه های تروریستی و ضدانقلابی است که در دوران مخالفان و حامیان رژیم پهلوی فعالیت می کند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که تاریخچه این گروه در اوایل دهه 80 قرن گذشته یا به طور دقیق‌تر در سال 1383 ایجاد شده است. نام دقیق‌تر این گروه انجمن سلطنتی ایران (تندر) است که طبق اطلاعات موجود فتوله منوچهری، با نام مستعار فورد فولووند در اولین سالهای تاسیس و تا سال 1385 رهبری این گروه را بر عهده داشت و پس از آن جمشید شارمه در همان سال مسئولیت را بر عهده گرفت.

روز شنبه 13 مرداد 1378 رسانه ها از بازداشت جمشید شارمه سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعات خبر دادند. در مورد این گروه جنایات زیادی مانند بمب گذاری سیدالشهد حسین در شیراز و قصد انفجار سد سیوند شیراز وجود دارد. از جمله بمباران سیدالشهد حسین در شیراز، حادثه خونینی که بسیاری از مردم بی گناه را به کام مرگ کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید